Miesto seniūno ataskaita – apie sezoninius ir kitus darbus (0)

Publikuota: 2024-03-26 Kategorija: Aktualijos
Miesto seniūno ataskaita – apie sezoninius ir kitus darbus
Asmeninio alb. nuotr. / Seniūnas A. Krasauskas pristatė metų ataskaitą

Įsibėgėjant visų Rokiškio rajono seniūnų ataskaitų pristatymams, kai kurių seniūnijų salės vos talpina gyventojus. Susitikimuose su seniūnais, rajono valdžios atstovais gyventojai turi progą išsiaiškinti jiems rūpimus klausimus, paviešinti problemas, kurios „iš toli“ ne visuomet matosi.  Pirmadienį turėjusi vykti Rokiškio miesto seniūno ataskaita miestelėnų nesudomino – pasikalbėti apie ūkiškus reikalus atėjo vos vienas gyventojas, domėjęsis automobilių stovėjimo aikštelės įrengimu prie daugiabučio bei kitais klausimais.

Kreipiasi tiesiogiai

Rokiškio miesto seniūnijos seniūnas Arūnas Krasauskas paaiškina: miesto gyventojai savo problemas linkę spręsti individualiai, prireikus skambina tiesiogiai į seniūniją. Dažniausiai miestelėnams klausimų kyla dėl kasinėjimų leidimo išdavimo, medžių genėjimo. Žmonės kreipiasi ir dėl leidimų kapavietei rekonstruoti. Ši naujovė atsirado – jeigu nori statyti paminklą, turi gauti leidimą iš kapines prižiūrinčios institucijos. Seniūnijoje sulaukiama ir „tradicinių“ klausimų, žiemą – kodėl kelias nevalytas, pavasarį – kodėl pernykščiai lapai nesugrėbti ar gatvės šviestuvas nedega.  „Sulaukiame gyventojų skambučių, tačiau priekaištų mažiau. Per keletą metų žmonių mentalitetas pasikeitė, anksčiau žmonės būdavo pikti, kažkuo nepatenkinti, dabar skambinantis yra tarsi komandos narys – nori padiskutuoti, pasiklausti patarimo. Sureaguojame į pastabas, randame sprendimus“, – kalbėjo seniūnas.

Miršta 4 kartus daugiau

Nors plotas išlieka tas pats, gyventojų skaičiumi miesto seniūnija traukiasi. Metų pradžioje seniūnijoje buvo 11 671 gyventojai, 167 mažiau, nei prieš metus. Migracija tarp seniūnijų ar kitų miestų tam turėjo nedaug įtakos – gyventojus šienavo mirtis. Kaip ir dauguma kitų, miesto seniūnija sensta, pernai mirė 189 gyventojai, gimė 45 vaikai. Analizė, kokio amžiaus gyventojų seniūnijoje daugiausia, nebuvo daryta, tačiau augantis socialinių paslaugų poreikis vyresnio amžiaus žmonėms rodo, kad visuomenė sensta.

Prižiūrimos teritorijos

Seniūnija prižiūri 32 km šaligatvių, 10 ha kapinių ir 55 km gatvių. Valomų gatvių ilgis pailgėjo 2 km prijungus Rokiškio kaimiškajai seniūnijai priklausiusią gatvės dalį. Už kelių žvyravimui ir greideriavimui skirtas lėšas buvo greideriuojami keliai, dalis lėšų panaudota asfalto išdaužų tvarkymui. Užlopyta apie 900 kv. m duobių. Šis plotas panašus kiekvienais metais. Keitėsi miesto gatvės pavadinimas, P. Cvirkos gatvė pervadinta A. Matulkos. Prižiūrimų viešųjų erdvių plotai nesikeitė, miesto seniūnija prižiūri paplūdimius prie Rokiškio ežero ir „Velniakalnio“ rekreacinėje zonoje, gėlynus Nepriklausomybės aikštėje, žiedinėje Taikos ir Vilties gatvių sankryžoje, Jaunystės gatvėje ir kitus.

Sezoniniai darbai

Paklaustas apie svarbiausius praėjusių metų nuveiktus darbus, seniūnas tikina, kad visi darbai svarbūs: žiemą kelių ir šaligatvių valymas, pavasarį pirmi darbai – šlavimas ir medžių genėjimas, paskui žolės pjovimas, vasarą – renginiai, šventės, ralis, rudenį – lapų rinkimas. Kaip jau skelbėme anksčiau, šių metų biudžete numatyta lėšų šaligatvių tvarkymui prie daugiabučių. Kurie šaligatviai bus atnaujinami dar neskelbiama, pasak A. Krasausko, bus sudaryta darbo grupė iš skirtingų skyrių specialistų, kurie ir atrinks tvarkytinas vietas. Prioritetas bus renovuoti namai, šalia kurių jau atnaujintos šiluminės trasos, kad nebebūtų vėl ardomi šaligatviai.

Tikimasi atnaujinti apšvietimą

Miesto tvarką palaikyti padeda viešąsias erdves stebinčios 22 vaizdo kameros, policija kreipiasi į miesto seniūniją, kai reikia nustatyti įvykį. Kamerų įrengimo vietos derintos su policijos atstovais atsižvelgiant į kriminogeninę situaciją, kitus svarbias aplinkybes. Stebima Nepriklausomybės aikštė, dalis Respublikos ir Vytauto gatvių, sankryža prie Lietuvos draudimo, miesto įvažiavimai, aikšteles prie dvaro, Savivaldybės pastato. Kalbėdamas apie planus, seniūnas tikisi, kad šiemet pavyks įrengti naują dinaminį gatvių apšvietimą, tai turėtų apimti ne tik miestą, bet ir rajono miestelius – Juodupę, Kamajus, Pandėlį, Obelius. 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video