Minime 20 m. sąjungoje su Europa: ar tikrai suprantame, ką turime? (foto+video) (0)

Publikuota: 2024-05-09 Kategorija: Aktualijos
Minime 20 m. sąjungoje su Europa: ar tikrai suprantame, ką turime? (foto+video)
Rokiškio Sirena nuotr. / Europos dieną Struvės geodeziniame lanke visada mini Panemunėlio darželio auklėtiniai.

Gegužės 9-ąją Lietuva minėjo Europos dieną – taikos ir vienybės dieną, bet kur kas svarbiau – įstojimo į Europos Sąjungą 20-metį. Reikšminga data paminėta ir Rokiškyje: tyliai, ramiai ir greitai.

Dideli darbai šaliai

Panemunėlio universalaus daugiafunkcio centro kolektyvas rokiškėnus kvietė Lietuvai reikšmingą sukaktį paminėti Struvės geodezinio lanko punkte.

Čia, nuskambėjo mūsų šalies ir Europos himnams, kukliai susibūrusius žmones pasveikino Rokiškio rajono savivaldybės vicemerė Audronė Kaupienė priminusi, kokius darbus turėjo atlikti Lietuvos valstybė, norėdama tapti gausios Europos šeimos dalimi.

„Mūsų šalis įgijo ne tik teises, bet turėjo atlikti ir savo pareigas. Pirmiausia, turėjo būti šalyje panaikinta mirties bausmė, uždaryta Visagino atominė elektrinė ir turėjo būti priimtas įstatymas, leidžiantis kitų šalių gyventojams įsigyti žemės Lietuvoje. Norit tai įgyvendinti, buvo pakeista per 200 įvairių teisinių dokumentų. Tačiau vienas svarbiausių klausimų mūsų valstybėje buvo: ar mes norime grįžti ir vėl būti kažkieno dalimi..? Visgi, skirtumas šį kartą buvo – mes nebuvome okupuoti, mes turėjome pasirinkimo laisvę, kuria net 91 proc. mūsų šalies gyventojų pritarė narystei ES. Ir šiandien mes švenčiame jau 20-ąsias bendrystės su Europa metines“, – pirmuosius Lietuvos žingsnius priminė vicemerė.

Svečiuose – Europarlamentaras

Rajono vicemeras Antanas Taparauskas Panemunėlio UDC atstovams dovanų įteikė Europos vėliavą, kuri, pasirodo, iš Struvės vakar popietę buvo pavogta.

Europos dienos minėjime Rokiškyje dalyvavo europarlamentaras Bronius Ropė, kuris iš Struvės skubėjo į Juodupės gimnaziją. Juodupėnų bendradarbiavimas su Europos Parlamentu plėtojamas jau ne vienerius metus, nes gimnazijoje veikia vienintelė rajone MEPA („Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“) klasė.

Susibūrusius Rokiškio krašto žmones svečias pasveikino paprastai, tačiau priminė itin svarbius aspektus: kad dabar į ES besiveržianti Ukraina saugo mūsų vertybes, mūsų gyvenimus ir mūsų žmones.

„Kai klausi žmogaus, kas yra Europa, jis atsako: laisvė, saugumas, nepriklausomybė, demokratija, mano namai, mano ir vaikų ateitis. Tai žodžiai, kurie svarbūs mums visiems. Linkiu ir toliau gyventi tokioje bendrystėje, nes mes, lietuviai, esame lygiaverčiai su kitomis šalimis kurdami Europos ateitį ir siekdami mums aiškios rytdienos“, – sakė B. Ropė.

Kviečiame Jus, mieli skaitytojai, pasidalinti nuomone kas Jums yra ES? Pasisakyti galite čia.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video