Mokslo metų pabaigos šventimas sodybose: pareigūnai gali patikrinti, kaip švenčia nepilnamečiai (6)
Ne paslaptis, kad abiturientai mėgsta išsinuomoti sodybą išleistuvėms ar kitoms šventėms. Nuo jų neeatsilieka ir daugelis moksleivių – ieškosi vietos mokslo metų baigimo šventei. Tokiose šventėse, būna, kad vartojamas ir alkoholis – daugelis tėvų tai nujaučia ir žino. Rokiškio rajono policijos komisariato viršininkas Robertas Krasauskas teigė, kad policija vykdo prevencines priemones, kuriomis siekia užkirsti kelią alkoholio vartojimui, didina jaunimo sąmoningumą ir atsakomybę.
Pasak R. Krasausko, policija žino jaunimo mėgstamas susibūrimo vietas, ir patikino, kad patikrinti, kaip švenčia nepilnamečiai, pareigūnai gali. „Neseniai susitikome su mokyklų administracija, susitiksime ir su tėvais. Prašysime, kad šnekėtų su mokiniais tam, kad nenutiktų jokių bėdų. Galiu pasakyti, kad jaunimas švenčia atsakingai – samdosi saugos tarnybas, o dėl alkoholio – jo būti negali, jei jaunuoliai nėra saulaukę 20 metų. Žinoma, yra buvę, kad sulaikėme ir išgėrusių jaunuolių, vairuojančių automobilius. Laimei, nusikalstamumo atvejų nėra užfiksuota, tačiau būna visokiausių incidentų, kai yra kviečiama policija,“ – kalbėjo R. Krasauskas ir patikino, kad nusikaltimų, kuris visai neseniai nutiko Tauragės rajone, kaimo turizmo sodyboje surengtame vakarėlyje, kurio metu buvo stipriai sumušta septyniolikmetė, Rokiškio rajone nėra užfiksuota. „Šiandien nėra, o rytoj – gali būti, todėl darome viską, kas įmanoma. Jaunimas gali susirinkti ir gražiai būti, tačiau būna atvejų, kad privažiuoja draugų, kurie ir tampa incidentų kaltininkai,“ – teigė R. Krasauskas.
Anot R. Krasausko, sunku pasakyti, ar masinių susibūrimų daugėja – tokia statistika nevedama, bet patikino, kad kaimo turizmo sodybos būna užimtos. Paklaustas, ar baudos skyrimas gali sustabdyti tolimesnių įvykių eigą, R. Krasauskas atsakė, kad baudos skyrimas prevenciškai gali padėti, tačiau visada geriau užbėgti už akių ir pirmiausia pasikalbėti.