Namo – vaiduoklio likime – beveik nieko naujo: turtą periminėja valstybė (0)

Publikuota: 2022-08-10 Kategorija: Aktualijos
Namo – vaiduoklio likime – beveik nieko naujo: turtą periminėja valstybė
Rokiškio Sirena nuotr. / Namas adresu Upės Tako g. 10, Rokiškyje tebestovi kaip stovėjo

Prieš beveik du mėnesius rašėme apie Rokiškio Senamiestyje 12 metų „pamirštą“ namą - vaiduoklį. Straipsnio nuoroda čia. Tai medinis, 2010 m. rugsėjo 11 d. sudegęs ir bandantis po truputį subyrėti namas adresu Upės Tako g. 10. Savaime aišku, tokio namo kaimynystė aplinkinių namų gyventojų nedžiugina. „Rokiškio Sirena“ ir vėl pasidomėjo, kas daroma, kad būtų išspręstas sudegėlio likimas – būti jam ar nebūti.

Rokiškio rajono savivaldybė anksčiau aiškino, kad AB „Rokiškio butų ūkiui“, kaip minėto namo administratoriui, buvo pavesta sukviesti šio namo butų savininkų susirinkimą, kurio metu būtent jie ir nuspręstų namo likimą - pastatą likviduoti (nugriauti) ar rekonstruoti (atstatyti). AB „Rokiškio butų ūkio“ vadovas Virgilijus Dambrauskas tuo metu informavo, kad iš VĮ Registrų centro gavo Upės Tako g. 10 namo butų savininkų išrašą ir Rokiškio rajono savivaldybės Civilinės metrikacijos ir archyvų skyriui pateikė užklausimą dėl kelių butų savininkų galimo mirties fakto. V. Dambrauskas nurodė, kad tada buvo ieškomi tie butų savininkai, apie kuriuos Butų ūkis duomenų neturi.

AB „Rokiškio butų ūkio“ direktoriaus V. Dambrausko paklausėme, ar pavyko ką nors sužinoti apie visus namo savininkus, ar jau galima kviesti gyventojų susirinkimą. Akcinės bendrovės vadovas atsakė: „VĮ Registrų centro duomenimis, pastato Upės Tako g. 10, Rokiškyje butų sąraše nekilnojamasis turtas (trys butai) registruoti mirusių asmenų vardu. AB „Rokiškio butų ūkis“ neturi informacijos apie paveldėtojus, todėl kreipėsi į VĮ Turto bankas dėl bešeimininkio turto perėmimo valstybės vardu. Šis procesas užtrunka kelis mėnesius. Su vieno buto šeimininku buvo bendrauta dėl namo ateities. Bandoma surasti  dar vieno buto savininkus. Kadangi daugiau nei pusė butų yra bešeimininkiai ir kol jų Turto bankas nėra perėmęs nuosavybėn valstybės vardu, tol nėra tikslo organizuoti susirinkimą, mat sprendimą galima priimti, turint daugiau nei 50 proc. namo savininkų balsų. Kai Turto bankas baigs perėmimo procesą, tada ir bus skelbiama susirinkimo data, kviečiamas VĮ Turto bankas atstovas bei likusių dviejų butų savininkai, kurie spręs su pastatu susijusius klausimus.“

Na, Rokiškio butų ūkio vadovas užsiminė apie galimai kelis mėnesius užtruksiantį turto perėmimą valstybės nuosavybėn, tik retorinis klausimas – o kiek laiko dar truks susirinkimo organizavimas bei kiti teisiniai formalumai?... Ir kur visi buvo 12 metų, kad šis klausimas tebėra neišspręstas?

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video