Nauja socialinė paslauga: konsultantų pagalba namuose – įgauna pagreitį (2)

Publikuota: 2021-04-30 Kategorija: Aktualijos
Nauja socialinė paslauga: konsultantų pagalba namuose – įgauna pagreitį
„Rokiškio Sirenos“ nuotr. / Konsultantė Akvilė Ingaunytė pasakojo, kad pagalba namuose labai reikalinga paslauga.

Viena iš projekto Bendradarbiavimas ir informacijos apie socialines paslaugas sklaida Rokiškio mieste“ (08.6.1-ESFA-T-927 Spartesnis vietos plėtros strategijų įgyvendinimas), kurį vykdo Socialinės paramos centras su partneriais, veiklų yra gyventojų konsultavimas, tarpininkavimas bei pagalba tvarkant dokumentus bei kitus socialinius reikalus Rokiškio miesto gyventojams. Kaip sekasi teikti šias paslaugas, pasakojo konsultantė Akvilė Ingaunytė.

Kokios pagalbos galima tikėtis?

Rokiškio socialinės paramos centras, vykdydamas ES projektą „Bendradarbiavimas ir informacijos apie socialines paslaugas sklaida Rokiškio mieste“ teikia šias paslaugas Rokiškio miesto gyventojams:

  1. Informuoja apie socialines paslaugas mieste, socialinę pagalbą, teises, galimybes ir socialines garantijas konkrečiu atveju.
  2. Kartu su asmeniu ir jo šeima nagrinėja susidariusią probleminę situaciją ir ieško sprendimo problemai išspręsti. Paslauga teikiama iki problemos išsprendimo pabaigos.
  3. Vykdo informavimo, konsultavimo ir tarpininkavimo socialinių paslaugų teikime paslaugas gyventojo namuose.
  4. Tarpininkauja ir visokeriopai padeda susitvarkyti reikiamus dokumentus socialinėms pašalpoms gauti, išmokoms ar kt.
  5. Padeda užsiregistruoti į socialines, švietimo, sveikatos priežiūros ar kitas įstaigas.
  6. Tarpininkauja ir palydi gyventoją iki gydymo ar kitos įstaigos (pagal poreikį).
  7. Teikia tarpininkavimo paslaugas su palydėjimu ir/ar pavėžėjimu (esant galimybei).

Paslauga labai svarbi

Projekto konsultantė A. Ingaunytė apie savo patirtis kalba optimistiškai. Pirmiausia, tokios paslaugos yra gyvybiškai svarbios. Kodėl? Nes žmonėms, visą gyvenimą pratusiems tvarkyti popierinius dokumentus, vaikščioti su jais iš kabineto į kabinetą, tiesiog labai sunku persiorientuoti prie karantino nulemto gydymo, socialinės paramos, valstybinių institucijų nuotolinio darbo. Pašnekovė pasakoja, kad tam žmonėms, ypač vyresniems, trūksta ne tik elementarių kompiuterinio raštingumo žinių. Bet ir pasitikėjimo technologijomis, savimi. Neretai pasitaiko, kad žmogus geba internetu skaityti spaudą, bendrauti socialiniuose tinkluose, bet štai pačiam pildyti dokumentus nedrąsu: baiminasi klaidų, ką nors neteisingai padaryti. O ką jau bekalbėti apie tai, kad reikia ir ieškoti informacijos, ir susirasti duomenis, juos teisingai įvesti. Čia svarbus ir išmanymas, ir greita reakcija. Tad čia nepakenks ir papildoma pora akių, ir padrąsinantis žodis, ir tiesiog patikinimas, kad viskas bus gerai.

A.Ingaunytė pastebėjo, kad daugelis žmonių, kuriems projekto dėka buvo padėta paprasčiau susitvarkyti kasdienius reikalus ir gauti reikiamą pagalbą, tiesiog išsiilgę žmogiško bendravimo. Tačiau įsileisti konsultantą į namus, išmokti juo pasitikėti, reikia šiokių tokių pastangų. „Nereikia tuo stebėtis: juk žmogus mums patiki savo dokumentų tvarkymą, svarbius asmeninius duomenis“, – pasakojo pašnekovė. Tačiau rezultatais paslaugos gavėjai lieka sužavėti. „Viena močiutė kelis kartus skambino tiesiog padėkoti. Tokios akimirkos atperka visas įdėtas pastangas“, – sakė A. Ingaunytė.

Ar į konsultantus kreipiamasi tik dėl dokumentų tvarkymo? Tokia paslauga yra svarbi, kaip ir konsultacijos socialinei paramai gauti. Tarp aktualiausių paslaugų – ir pagalba organizuojant vizitus pas įvairių sričių gydytojus, pavėžėjimo pas juos organizavimas, palydėjimas, pagalba užsiregistruoti pas odontologus, taip pat pagalba apsipirkti, sumokėti mokesčius, įsigyti vaistų.

 

Dėl pagalbos socialinių paslaugų srityje Rokiškio miesto gyventojai kviečiami kreiptis tel.:

+370 626 75185;

+ 370 618 05878;

+370 458 44215.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video