Naujiena Rokiškio krašto muziejuje – unikali fotoateljė! (0)

Publikuota: 2016-10-13 Kategorija: Aktualijos
Naujiena Rokiškio krašto muziejuje – unikali fotoateljė!
Projekto vadovė Jolita Jurevičievė jau išbandė naująją fotoateljė

Rokiškio krašto muziejus tapo dar patrauklesnis lankytojams – įrengta originali fotoateljė. Naujojoje fotostudijoje lankytojai specialiu fotoaparatu gali patys nusifotografuoti ir nuotrauka automatiškai perkeliama į jau pasirinktą dvaro, bažnyčios ar miesto aikštės vaizdą. Projektą „Inovatyvių paslaugų pritaikymas Rokiškio krašto muziejaus ekpozicijose“ finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Rokiškio rajono savivaldybė. Jau nuo šios savaitės šią paslaugą gali išbandyti visi lankytojai.

Grafai labai mėgo fotografuotis

„Šis projektas nėra atsitiktinis. Fotoateljė įrengimas glaudžiai siejasi su grafų Pšezdeckių pomėgiu fotografuotis. Išlikę daug nuotraukų, kurios nėra prieinamos kiekvienam lankytojui. Todėl šis projektas ne tik pramoginis, tačiau kartu ir pažintinis – nuotraukose atsiskleidžia XX a. pradžios grafų, miesto ir net pačių miestiečių gyvenimas. Norime, kad būtų didesnė nuotraukų sklaida ir žmonės susipažintų su jomis“, - kalbėjo projekto vadovė Jolita Jurevičienė.  Šiuo metu galima rinktis iš 15 nuotraukų, tačiau esant poreikiui, jas keisime, tobulinsime ir pačią fotoateljė.

Naujove – itin paprasta naudotis

Nusifotografuoti tikrai labai paprasta: tereikia atsisėsti ant suoliuko, pasirinkti nuotrauką, į kurios foną norėtumėte persikelti, bei keičiant sėdėjimo vietą nuspręsti, kurioje nuotraukos pusėje norėtumėte atsidurti. Beliks tik paspausti vieną mygtuką planšetėje ir žvilgtelėjus į objektyvą  plačiai nusišypsoti. Pasirinkus norimą nuotraukos atspalvį tereikės įvesti savo el. pašto adresą ir nemokamai gausite laišką su nuotrauka ir sveikinimu.

Fotoateljė pamatė Daugpilyje

„Pirmą kartą tokią originalią paslaugą pamatėme Daugpilyje, lankydamiesi Marko Rotko meno centre. Ji mums paliko didelį įspūdį, todėl nusprendėme, kad tokia paslauga, žinant, kad ir mūsų grafai nebuvo abejingi fotografijoms, itin tiktų muziejuje. Viliamės, kad ši fotoateljė patiks ne tik vaikams, bet ir suaugusiems, taip pat liks gražus prisiminimas ir skatins labiau domėtis dvaro bei miesto istorija. Šiuo metu galima rinktis iš 15 nuotraukų, tačiau esant poreikiui, jas keisime, tobulinsime ir pačią ateljė“, - informavo Jolita Jurevičienė.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video