Ne Rokiškyje, bet aktualu ir rokiškėnams: pradedami „betonke“ vadinamo kelio remonto darbai (0)

Publikuota: 2024-03-07 Kategorija: Aktualijos
Ne Rokiškyje, bet aktualu ir rokiškėnams: pradedami „betonke“ vadinamo kelio remonto darbai
Molėtų savivaldybės nuotr. / Eismo pakeitimai kelio remonto darbų metu.

Jei pabandytumėme skaičiuoti, tikriausiai sužinotumėme, kad kasdien iš Rokiškio į Vilnių, vedini pačių įvairiausių priežasčių, važiuoja mažiausiai po kelis miestelėnus. Nors atstumas vykstant pro Uteną yra kiek trumpesnis, visgi, dėl itin prasto kelio nuo Utenos iki Vilniaus, vairuotojai neretai renkasi vykti per Anykščius. Tačiau tikėtina, kad situacija pasikeis dar šiais metais: Utenos ir Molėtų rajonų savivaldybės pranešė, kad šiandien (kovo 7 d.), 6 val. ryto prasidėjo kapitaliniai kelio A14 (Vilnius-Utena) ruožo remonto darbai, kuriuos planuojama užbaigti dar šiemet.

Įspūdinga suma

Bendras A14 kelio ilgis siekia 95,6 km. Šiandien startavusio projekto metu kapitalinis kelio remontas bus vykdomas ruože nuo 79-ojo iki 93-ojo kilometro, priklausančiame Utenos rajonui. Jau prieš keletą metų A14 kelyje buvo sutvarkytas ruožas nuo Vilniaus iki Nemenčinėlės sankryžos, nors kapitalinis remontas šiam, iš šalies kelių savo sandara išsiskiriančiam keliui, žadamas ne vieną dešimtmetį. A14-asis ne veltui vadinamas „betonke“: jis yra sudėtas iš betono plokščių, kurios veikiamos oro sąlygų – deformuojasi.

Skaičiuojama, kad tarp Molėtų ir Utenos esančio kelio ruožo nuo 79-ojo iki 93-ojo km remontui yra skirta 61 mln. eurų.

Eismo pakitimai

Nepaisant prasidėjusių kelio remonto darbų, minėtų savivaldybių skelbiamoje informacijoje nurodoma, kad eismas tame ruože bus užtikrintas be apylankų: eismas vyks šviesoforų pagalba, greitis bus ribojamas iki 50 km/h, o vietomis, iki 3 metrų bus ribojami ir pločio gabaritai. Tad siekiant išvengti nepatogumų, vairuotojams rekomenduojama rinktis alternatyvius kelius per Ukmergę arba Saldutiškį-Labanorą-Molėtus arba „apsišarvuoti“ kantrybe ir numatyti, kad kelionė automobiliais gali užtrukti ilgiau, nei įprastai.

Atkarpoje nuo kelio Molėtai-Ignalina iki Smėlinkos kaime esančios degalinės „Abromika“, bus keičiama eismo organizavimo tvarka: Utenos-Vilniaus kryptimi eismas vyks kaip įprasta, tuo tarpu Vilniaus-Utenos kryptimi eismas nukreipiamas senuoju Utenos keliu 2802 (Molėtai-Stacijava-Smėlinka).

Kelio remonto darbai pradedami vykdyti atkarpomis po 2 km ir vienu metu eismo ribojimai numatyti 6 kilometruose, t. y. 3 atkarpose.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video