Nepriklausomybės aikštėje įžiebta žaliaskarė, kurios šakose – pelėdžiukai (foto+video) (0)

Publikuota: 2023-12-01 Kategorija: Aktualijos
Nepriklausomybės aikštėje įžiebta žaliaskarė, kurios šakose – pelėdžiukai (foto+video)
Rokiškio Sirena nuotr. / Nepriklausomybės aikštėje įžiebta pagrindinė rajono žaliaskarė.

Penktadienio vakarą, Nepriklausomybės aikštėje, Lietuvos Vyriausiasis Senelis Kalėda ir jo pagalbininkai įžiebė pirmąją rajono eglę. Su jos nušvitimu startavo ir šventinis periodas Rokiškio rajone.

Linksmino personažai

Šventės pradžioje susirinkusius sutiko linksmieji personažai „Trys draugai“. Pelytė ir du nykštukai dainomis ir šokiais bandė kviesti Lietuvos Vyriausiąjį Senelį Kalėdą. Visgi, pradžioje į aikštę užklydo netikėtas svečias – didysis pingvinas, kuris greitai ėmėsi iniciatyvos ir kartu ant scenos pasikvietė mažuosius šventės dalyvius. Vaikai atskleidė, kokių dovanėlių laukia po eglute, kartu šoko, dainavo, o sustoję į traukinuką nužygiavo per aikštę.

Lydėjo aukštaūgiai nykštukai

Nuskambėjus dar kelioms dainoms pradėta intensyviau šaukti Senelį Kalėdą ir jis pasirodė. Tiesa, Lietuvos Vyriausiasis Senelis Kalėda pasirodė ne vienas, o lydimas neįprastų nykštukų – aukštaūgių kojūkininkų.

Kvietė rašyti laiškus

Svarbus eglės įžiebimo svečias, Lietuvos Vyriausiasis Senelis Kalėda, pristatė, kokie renginiai bei užsiėmimai laukia viso šventinio laikotarpio metu Rokiškyje. Pirmoje vietoje, jis kvietė nuvykti į Rokiškio krašto muziejuje pradedantį veikti Kalėdinį paštą, kuriame bus galima ne tik išsiųsti laiškus, bet vyks ir įvairios edukacijos.

Gyvena dešimt pelėdžiukų

Išklausęs vaikų norų, Kalėda ant scenos pasikvietė Rokiškio rajono savivaldybės merą Ramūną Godeliauską, kuris kreipdamasis į susirinkusius priminė, jog eglutė tikrai išskirtinė: „Labai džiaugiuosi Jūsų matydamas tiek daug šį gražų žiemos vakarą. Jis ypatingas tuo, jog visiškai netrukus mes įžiebsime, pabandysime, nežinau ar pavyks (juokiasi) miesto eglutę, kuri yra žalia, natūrali, o svarbiausia tikra. Eglutės ypatumas toks, jog šiemet joje gyvena dešimt pelėdžiukų.“ Meras padėkojo eglę padovanojusiems gyventojams ir puošusiems bei šventę kūrusiems darbuotojams.

Pranašiški žodžiai 

Po kalbų imtasi to, ko čia ir susirinko miesto bei rajono gyventojai – įžiebta eglutė. Deja, mero žodžiai buvo pranašiški ir eglutę pavyko įžiebti iš trečio karto, pagelbėjus Senelio Kalėdos draugams – aukštaūgiams nykštukams.

Sutviskus žaliaskarei dangų nušvietė fejerverkai, o Senelis Kalėda priminė, jog jam tenka įžiebti be galo daug eglių, bet Rokiškio eglė  visada ypatinga. Ant scenos pasirodė ir mažieji Rokiškio kultūros centro vaikų vokalinės grupės „Akoladė“ (vadovė Aurelija Trasykė) dainininkai. 

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video