Nestabilūs orai atsiliepia žiemos pramogoms (0)

Publikuota: 2022-01-11 Kategorija: Aktualijos
Nestabilūs orai atsiliepia žiemos pramogoms
„Rokiškio Sirenos“ nuotr. / Ledo arenos išlaidos išaugo gerokai.

Tai lietus, tai šaltukas, tai lietus, tai šaltukas: tokiu permainingu ritmu gyvena rajono žiemos sporto mėgėjai. Rokiškis jau savo kailiu pajuto, kokia yra svarbi dengta arena: čia net lyjant dabar jau nebegadinamas ledas. O štai juodupėnai svarsto, ar savo aikštelėje ledą lieti jau… trečią kartą.

Sulaukė didelio pasisekimo
Ledo aikštelė Juodupėje mėgiama ne tik šio miestelio ir apylinkių žmonių. Kaip pasakojo Juodupės seniūnas Valdas Adamonis, žmonės labai patenkinti, kada aikštelėje buvo ledas. „Visą Kalėdų laikotarpį centras buvo gyvas: žmonės šeimomis skubėjo čiuožti, mėgavosi žiemos pramogomis“, – sakė jis. Seniūnui antrino ir juodupėnai: ledo aikštelė traukia mėgėjus ir pagainioti ritulį, ir tiesiog smagiai pačiuožti. Deja, šią pramogą vis sugadina negailestingi orai.
Juodupėnas ledo ritulio entuziastas Antanas Gricius, kalbintas šeštadienį, neslėpė: ledo ritulio mėgėjai tramdo norą lieti ledą. „Nėra prasmės: ketvirtadienį jau praneša atšilimą“, – sakė pašnekovas. Jis atviras: per sezoną ledas būtų liejamas… jau trečiąjį kartą. Poreikis čiuožti didelis: čia atvyksta ne tik miestelio, bet ir Rokiškio šeimos. Kodėl? Nes paprasčiausiai ledas mažiau užimtas, o ir čiuožti galima veltui.

Kaštus išaugina gerokai
Kūno kultūros ir sporto centro direktorius Tadas Stakėnas sakė, kad šilti orai arenos ledo negadina. Tačiau ledo priežiūra iš karto smogia per arenos išlaikymo kaštus. „Optimaliausia lauko temperatūra būtų nuo septynių laipsnių šalčio. Tada ledo šaldymo įranga ima dirbti optimaliu režimu“, – sakė pašnekovas.
Kaip išaugo ledo išlaikymo kaštai? „Pernai nuoširdžiai maniau, kad arenos išlaikymo kaštai yra milžiniški. Tačiau kai palyginau su šiemetiniu sezonu, pakeičiau nuomonę: praėję metai arenai, pasirodo, buvo dar visai neblogi. O štai šis sezonas…“, – komentavo T. Stakėnas.
Jis pateikė duomenis, kad už tris objektus – Ledo areną, Kūno kultūros ir sporto centrą bei jo šaudyklos pastatą, Kūno kultūros centras kas mėnesį gauna apie 11 tūkst. Eur sąskaitą už elektros energiją. „Manyčiau, kad du trečdalius šios sumos sudaro būtent ledo arenai skirtos išlaidos“, – sakė jis.

Naujove niekas nesiskundė
Ledo arenoje šiemet naujovė – bilietus čiuožti galima įsigyti internetu. Kaip prigijo ši naujovė? „Kol kas skundų nesulaukėme“, – sakė Kūno kultūros ir sporto centro direktorius. Pašnekovas mano, kad ji pasiteisino. Ir lankytojams patogu, ir darbuotojams. „Jiems belieka tik specialiu aparatu patikrinti bilietėlius. Nebereikia nešiotis pilnų kišenių centų, nebereikia plėšyti bilietėlių. Manyčiau, kad visiems taip patogiau“, – sako T. Stakėnas.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video