Numatyta, kada Rokiškio rajone vyks ralio fiesta (foto+video) (0)

Publikuota: 2023-11-28 Kategorija: Aktualijos
Numatyta, kada Rokiškio rajone vyks ralio fiesta (foto+video)
Rokiškio Sirena nuotr. / Rokiškis vėl taps ralio miestu.

Lietuvos automobilių sporto federacija (LASF) pirmadienį paskelbė ateinančių metų Lietuvos ralio čempionato ir mini ralio čempionato etapų datas. Kitais metais Rokiškio rajone laukia du ralio renginiai, tačiau datos dar gali kisti.  

Datos preliminarios 

Lietuvos mini ralio čempionato antrasis etapas preliminariai vyks Juodupėje birželio 7-8 dienomis pavadinimu – „Rally Juodupė“. 

Antrasis, jau aštuntą kartą vyksiantis „CBet Rally Rokiškis 2024“ yra didžiausias ir daugybę svečių į miestą pritraukiantis renginys Rokiškio rajone. Ši trijų dienų ralio fiesta numatoma liepos 25-27 dienomis, kuri bus ir Lietuvos ralio čempionato ketvirtasis etapas.  

Leidimo renginiui dar neprašė 

VšĮ „Automotoprojektai“ vadovas, šio ralio organizatorius Audrius Gimžauskas teigė, jog ralį Rokiškyje norėtų organizuoti paskutinį liepos savaitgalį, tačiau šios datos yra preliminarios: „Žinoma, mūsų noras ralį Rokiškyje turėti paskutinį liepos savaitgalį. Jei kas ekstremalaus atsitiktų, datą tektų redaguoti, bet mes siekiame, kad ralis įvyktų būtent šiomis dienomis. Į savivaldybę leidimo renginiui dar nesiuntėm, nes po gruodžio 15 dienos galutinai žinosime datas“.  

Kalbamasi su lenkais 

Paklausus, kodėl data dar nepatvirtinta, organizatorius pasidalino mintimis iš Lenkijos: „Turime pokalbius su Lenkijos sportininkais, kurie pareiškė norą daryti savo etapą mūsų ralyje. Tai būtų labai šaunu, bet gali būti, jog jiems ta mūsų numatyta data gali netikti, tai pastumti savaitę į priekį ar atgal tikrai būtų svarstoma“.  

Viskas bus žinoma po gruodžio 15 d. Pasak A. Gimžausko, lenkų sportininkai yra labai aukšto lygio, jų važiavimas pritraukia daugiau dalyvių, technikos, žiūrovų bei žiniasklaidos, lenkų dalyvavimas yra labai palankus. „Tenka pripažinti, kad jų dalyvavimas mus pašokdintų ir leistų tobulėti,“ – sakė A. Gimžauskas.  

Pasiruošimas jau vyksta 

Nors data dar gali kisti, bet pasiruošimo darbai jau yra prasidėję: kalbama su vietos savivalda, kad šis renginys būtų įtrauktas į renginių ir biudžeto planą, pildomi dokumentai, pasirašoma sutartis su LASF.  

„Kai kurie informaciniai spaudos darbai, kurie nėra susiję su data, jau vyksta. Visas intensyvus pasiruošimas prasideda nuo gegužės mėnesio, kai keliuose jau sausa. Pradedame žiūrėti trasas, jas turime patikrinti, paruošti saugos planus, viską suderinti su federacija. Trasas apvažiuojame ne tik mes, bet ir kiti LASF komitetų atstovai ir tik tada išduodami leidimai“ – ralio organizavimo subtilybėmis dalinosi A. Gimžauskas. 

Galimos naujovės 

Paklausus, kokių netikėtumų ar naujienų laukti ralyje A. Gimžauskas pasakojo iš lenktynininko perspektyvos: „Kiek bus ralių Rokiškyje – Žalos tramplynas bus (juokiasi). Praėjusiame ralyje padarėme 15 iš 17-os unikalių greičio ruožų, kas buvo naujas dalykas nepriklausomos Lietuvos ralių istorijoje. Kitiems metams minčių yra: ieškome naujų atkarpų, kuriomis dar nėra važiavę sportininkai. Yra mintis, kuri nėra praktikuojama: svarstome padaryti ilgiausią greičio ruožą. Įprastai jie būna iki 20 km, bet mes norime jį pailginti iki 24 km, kas sportininkams leistų pademonstruoti dar daugiau meistriškumo. Mums, kaip organizatoriams, tai irgi būtų iššūkis, nes ilgesniems nei 15 km ruožams reikalinga papildoma tarnybų pagalba, kad jis atitiktų saugumą“. 

Akimirkos iš praeitų ralių:

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video