Obelių „Žalioji“ – finišo tiesiojoje (13)
Publikuota: 2021-03-19
Kategorija:
Aktualijos

Kadaise įspūdingas medinis statinys, kiek primenantis kurortinę vilą, ilgą laiką buvo vienas iš charakteringiausių miestelio architektūrinių objektų. Vietiniai gyventojai prisimena, kad Obeliuose stovinti mokykla buvo vadinama „Žaliąja“, nors jai buvo suteiktas Kipro Petrausko vardas.
2018 m. buvo pradėti naujo pastato – bendruomeninių namų statybos darbai, tačiau net ir naujai iškilęs pastatas vadinamas „Žaliosios“ vardu. Rokiškio rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Valerijus Rancevas informavo, kad nors prieš kelerius metus prasidėjusios statybos buvo „užstrigusios“, o ir paskui savivaldybės administracija vaidino savotišką arbitro vaidmenį, darbai jau eina į pabaigą ir rezultatas matomas plika akimi.
„Beveik visiškai atlikta vidaus apdaila, įvestos šildymo, rekuperacinės sistemos. Liko sutvarkyti tik aplinką ir visas prieigas aplink. Jau yra gabenami baldai. Svarbu, kad buvo atsižvelgta ir į neįgaliųjų poreikius - pastatas pritaikytas gyventojams su negalia“, - teigė V. Rancevas.
Pasak direktoriaus pavaduotojo, iškilo itin modernūs, šiuolaikiški bendruomenių namai: vidaus erdvėse įrengtos pertvaros, todėl patalpos lengvai transformuojamos pagal poreikius.
„Nors statybų procesas nebuvo lengvas, džiugu matyti galutinį variantą – netrukus duris atversiančią „Žaliąją“, kurioje įsikurs bendruomenė. Tikiuosi, kad šis pastatas, turintis unikalią istoriją ir buvęs obeliečių pasididžiavimu, toks bus ir dabar – susibūrimų vieta, sustiprinsianti Obelių bendruomenę“, - statybų pabaigtuvėmis džiaugėsi V. Rancevas.
Rekomenduojami video
Po šį savaitgalį Rokiškyje vykusio ralio „Rokiškio Grand Rally“, rajono seniūnai ėmė revizuoti vietinius, savivaldybei priklausančius kelius, kuriais driekėsi varžybų trasos.
Pasak Rokiškio rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Valerijaus
2025-08-11
Dėl užsitęsusio gausaus lietaus dalis ūkininkų iki šiol negali pradėti javapjūtės ir laiku nušienauti ar tvarkyti pievų. Tai įvertinusi, Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) priėmė sprendimus dėl įsipareigojimų lankstesnių įvykdymo terminų tose šalies teritorijose, kuriose dėl užsi
2025-08-11
Šiandien Rokiškio rajono savivaldybės vadovai atliko metų darbą: ryte įvyko konkursas prieš metus su laikinu direktoriumi likusios uždarosios akcinės bendrovės (UAB) „Rokiškio vandenys“ direktoriaus pareigoms užimti.
Privalėjo dėl įstatymo
Beveik prie&scaron
2025-08-07
Rugpjūčio 7–9 dienomis prie sienos su Latvija esančiose apylinkėse vyks ketvirtasis Lietuvos automobilių ralio čempionato etapas. Prie šio didelio susidomėjimo sulaukiančio renginio, kaip ir praėjusiais metais, jungiasi Autogamintojų ir importuotojų asociacija (AGIA), kuri sportinių aut
2025-08-07
Gyventojai, turintys nelegaliai įrengtus vandens gręžinius, galės juos įregistruoti be jokių sankcijų. Pagal laikinąjį gėlo požeminio vandens gavybos gręžinių įteisinimo įstatymą visi dokumentai turi būti pateikti ne vėliau kaip iki 2026 m. liepos 31 d.
Ką svarbu žinoti
Įteisinti galima tik
2025-08-06