Obeliuose atsiradęs „šimtasis“ Rokiškio ežeras bus nusausintas (foto) (0)

Publikuota: 2022-08-13 Kategorija: Aktualijos
Obeliuose atsiradęs „šimtasis“ Rokiškio ežeras bus nusausintas (foto)
Rokiškio Sirena nuotr. / Obelių miestelio Santaros gatvės gyventojai pasikvietė rajono valdžią, kad ji išspręstų problemą.

Nedidukės Obelių miestelio Santaros gatvės gyventojai, neapsikentę nuo šio pavasario jų sodybas ir namus semiančio vandens, pas save pasikvietė Rokiškio rajono valdžią, kad parodytų šalia jų atsiradusį „ežerą“ ir gyvai paprašytų pagalbos.

Užsiveisė gyvūnija

Kai Santaros gatvėje pasirodė Rokiškio rajono meras Ramūnas Godeliauskas su administracijos direktoriaus pavaduotoju Valerijumi Rancevu, susirinko beveik visi sodybas turinčios gatvelės gyventojai. Vietiniai rodė abipus gatvės tyvuliuojančius vandens telkinius ir pasakojo, kad vanduo ėmė kauptis praėjusį pavasarį.  

„Šioje vietoje buvo dirbama žemė, sodinamos bulvės, o dabar čia susiformavusios pelkės, prižėlė meldų, prisiveisė varlių, apsigyveno antys ir gandrai. Ugniagesiai jau traukė vandenį, kuris sėmė ne tik kiemus, bet ir namų rūsius“, – pasakojo obeliškė, rodydama apsemtus kiemus.

Liūdnas juokas

Susirinkusieji, apžiūrinėdami skęstančius sodus ir daržus, liūdnai juokavo, kad Rokiškio krašte pagaliau bus registruotas šimtasis ežeras.

„Dabar rajone turime 99 ežerus, iki 100 trūko vos vieno. Tai šitas naujas Obelių „ežeras“ galėtų suapvalinti statistiką. O jeigu rimtai, tai šioje gatvėje gyvenantys žmonės susiduria su didžiule problema, kurią jau artimiausiu metu tikimės išspręsti“, – sakė V. Rancevas.

Tikėtina priežastis

Pasak mero, kol kas neaišku dėl kokių priežasčių Santaros gatvėje kaupiasi vanduo, nes šioje vietoje pagal žemėlapius nėra melioracijos įrenginių.

„Apie juos žinome tik iš vietinių žmonių pasakojimų. Ten pagal žmonių pasakojimus buvo Smetonos laikų melioracijos sistema. Problemos prasidėjo, kai per sklypus buvo klojami vandentiekio ir nuotekų vamzdžiai į vaikų darželį. Pernai lapkritį prie nuotekų trasos jungėsi ir naujai statomas namas. Po to ir patvino visi sklypai“, –  kalbėjo R. Godeliauskas.

Rūpinsis seniūnija

Dėl Obelių Santaros gatvės rajono valdžia jau konsultavosi su Rokiškio melioratoriais, kurie informuoti apie šią vietą ir galimą problemą, todėl žino kokiu būdu yra įmanoma sutvarkyti vandens kaupimąsi.

„Tikriausiai reikės įrengti su infiltracinius šulinius, į kuriuos subėgtų vanduo ir po žeme kloti maždaug 300 metrų melioracijos trasą, kuria nutekėtų vanduo“, – sakė V. Rancevas.

Planuojama, kad darbams reikės apie 10 tūkst. eurų, kuriuos savivaldybė skirs iš savo biudžeto.

Lėšos bus perverstos Obelių seniūnijai, kuri atliks paslaugos pirkimo darbus. Tikimasi, kad iki rugsėjo pabaigos Santaros gatvėje naujojo „ežero“ nebeliks.

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video