Pasibaigęs šildymo sezonas rajono biudžetą pratuštino daugiau nei 2,5 mln. eurų – tiek išmokėta kompensacijų (0)

Publikuota: 2024-04-12 Kategorija: Aktualijos
Pasibaigęs šildymo sezonas rajono biudžetą pratuštino daugiau nei 2,5 mln. eurų – tiek išmokėta kompensacijų
Rokiškio Sirena nuotr. / Nors užbaigtu šildymo sezonu džiaugiasi ne visi, visi džiaugiasi dėl sumažėsiančio sąskaitų pluošto.

Pavasario saulei keletą dienų pašildžius orą, Rokiškio rajono savivaldybės mero potvarkiu balandžio 9-ąją rajone buvo užbaigtas šildymo sezonas. Vieni gyventojai, pažvelgę į ateinančių dienų orų prognozes, sprendimą peikia, kiti – džiaugiasi, nes bus mažesnis gaunamų sąskaitų pluoštas. Tuo tarpu rajono savivaldybė, nuo spalio 10 d. prasidėjusio šildymo sezono, kompensavo net 2 mln. 600 tūkst. eurų šildymo išlaidų nepasiturintiems.

Beveik 7 tūkst. prašymų

Rokiškio rajono savivaldybės Socialinės paramos ir sveikatos skyriaus vyriausiosios specialistės Zitos Čaplikienės pateiktais duomenimis, rudenį prasidėjus šildymo sezonui, Socialinės paramos ir sveikatos skyriaus specialistai gavo 6 tūkst. 679 prašymus dėl būsto šildymo išlaidų kompensacijų. Iš jų kieto kuro įsigijimui buvo pateikta 4 tūkst. 276, centralizuotam šildymui – 2 tūkst. 403.

Specialistės teigimu, nepaisant iš ties nemenkų skaičių, pateiktų prašymų šį šildymo sezoną sulaukta mažiau, negu praėjusį sezoną, nes dalis asmenų patys įsivertino galimybes gauti kompensacijas, atsižvelgę į gaunamas pajamas ir turimą turtą.

Asmenų – kur kas daugiau

Pasak Ž. Čaplikienės, kompensacijos už kietą ir kitokį kurą bei centralizuotą šildymą buvo skirtos daugiau kaip 9 tūkstančiams asmenų: „Prašymą rašo vienas šeimos narys, o asmenys šeimoje gali būti ir keli. Iš visų pateiktų prašymų buvo patenkinti 4 tūkst. 276. Likusieji 2 tūkst. 403 atmesti dėl įvairių priežasčių. Dėl turto vertės normatyvo viršijimo atmesti 352 prašymai, dar kita dalis nepatenkinti dėl to, kad asmuo laiku nepateikė reikalingų dokumentų arba nepateikė gaunamas  pajamas įrodančių dokumentų ir pan.“.

Suma – mažesnė

Vyr. specialistės teigimu, kadangi sumažėjo prašymų, šį šildymo sezoną išlaidos kompensacijoms padengti yra mažesnės negu praeitą sezoną. Vis tik, būsto šildymo išlaidų kompensacijoms iš rajono biudžeto išmokėta 2 mln. 600 tūkst. 281 euras.

Anot Z. Čaplikienės, planuojama, kad ir būsimo (ateinančio rudens) šildymo sezono kompensacijoms reikės daugiau kaip dviejų milijonų eurų.

„Jei „Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams“ įstatyminė bazė nepasikeis, tai besikreipiančių dėl būsto šildymo išlaidų kompensacijų neturėtų didėti. Dėl lėšų trūkumo šiais metais nepatenkintų prašymų nebuvo – visiems asmenims paskaičiuotos kompensacijos yra pervestos. Tai šalies savivaldybėms deleguota funkcija ir ją privalom įvykdyti“, – teigė pašnekovė.

Teikti prašymus dėl kompensacijų galima prasidėjus šildymo sezonui. Prašymai dėl būsto šildymo išlaidų kompensacijos kietam kurui įsigyti priimami pagal gyvenamąją vietą seniūnijose, o centralizuotam šildymui – savivaldybės administracijos ,,viename langelyje“.

Sulaukę prašymų, skaičiavimus visų rūšių kompensacijoms gauti atlieka savivaldybės Socialinės paramos ir sveikatos skyrius.

 

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video