Pasikeitimų nebus: nei viena iš dviejų miesto vartų idėjų neprivertė aiktelėti (0)

Publikuota: 2023-11-29 Kategorija: Aktualijos
Pasikeitimų nebus: nei viena iš dviejų miesto vartų idėjų neprivertė aiktelėti
Rokiškio Sirena nuotr. / Miesto vartai lieka.

Vos per savaitę Rokiškio rajono savivaldybės vadovai ir komisija apsisprendė dėl miesto vartų: iš dviejų pateiktų idėjų aiktelėti neprivertė nei viena, tad vienbalsiai priimtas sprendimas šiek tiek atnaujinus palikti senąjį miesto ženklą.

Kalbėjo ilgai...

Kalbos apie poreikį atnaujinti pagrindinį įvažiavimą į miestą žymintį riboženklį sklandė jau seniai. Vasaros viduryje nuo kalbų pereita prie darbų: pradėta gvildenti konkurso idėjai koncepcija, rengiami nuostatai, sąlygos. O štai įpusėjus rudeniui – ir paskelbtas konkursas.

Deja, anot Rokiškio rajono savivaldybės mero Ramūno Godeliausko, didelio susidomėjimo konkursu nebuvo, o ir pateiktos idėjos originalumu neišsiskyrė.

„Laukėm, gal kas nors pasiūlys ką nors įdomaus. Pabandėm, nes geriau pabandyti, nei nieko nedaryti. Tačiau susidomėjimas ir pačiu konkursu buvo menkas – gavom dvi idėjas. Po vakar (antradienį – aut. past.) vykusio komisijos posėdžio, kuriame pateiktas idėjas vertino ne tik mūsų savivaldybės specialistai, bet ir ekspertai, profesionalūs architektai, priimtas vieningas sprendimas pirmos vietos neskirti nei vienai iš pateiktųjų“, – apie konkursą kalbėjo meras.

Nebeieškos nieko

Anot R. Godeliausko, pagal vertinimą balais antra vieta atitektų idėjai, kurioje – masyvi plokštė su miesto pavadinimu, o trečioji būtų skirta šviečiančioms dvipusėms raidėms, iš kurių, atvažiuojant į miestą nuo viaduko, susideda Rokiškio pavadinimas, o išvažiuojant iš miesto matyti užrašas „Mano tavo“.

Meras pripažino, kad pateikti pasiūlymai nėra tai, ko tikėjosi skelbdami konkursą: „Nebuvo kažkas įspūdingo, kad sakytume – „vau, darom!“ Buvo priimtas sprendimas atnaujinti dabartinį ženklą: ištiesinti, nušlifuoti, nudažyti, nupjauti kai kuriuos nereikalingus stiebus. Atnaujinti apšvietimą. Tuo labiau, kad ir gyventojai šiuo klausimu aktyviai reiškė nuomonę ir buvo nemažai pasisakiusiųjų už senųjų vartų išsaugojimą“.

Darbai atidėti pavasariui

Visus atnaujinimo darbus savivaldybė pasilieka savo žinioje. Juos atlikti ketinama jau kitais metais, orams atšilus.

Konkretus biudžetas, pasak R. Godeliausko, atnaujinimo darbams numatytas nėra: „Sumą įvardinti dar anksti. Manau, darbams prasidėjus matysime pagal poreikį. Kalbėjome su Rokiškio mašinų gamyklos direktoriumi Rimgaudu Kilu, nes jų iniciatyva šis ženklas atsirado. Jie siūlė savo pagalbą pradėjus atnaujinimo darbus“.

Nors konkurso nuostatuose nėra numatyta neišrinkus pirmosios vietos nugalėtojo jį organizuoti pakartotinai, pasiteiravus mero gal, visgi, jis bus skelbiamas dar kartą ir plačiau, atsakymas buvo neigiamas.

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video