Pasikeitus tvarkai, gaunančių kompensacijas už būsto šildymą gali sumažėti trečdaliu   (0)

Publikuota: 2023-09-15 Kategorija: Aktualijos
Pasikeitus tvarkai, gaunančių kompensacijas už būsto šildymą gali sumažėti trečdaliu   
„Rokiškio Sirena“ / Z. Čaplikienė sakė, kad praėjusį sezoną sulaukta 9 tūkst. prašymų dėl kompensacijų

Seimas pritarė įstatymo pataisoms, kad kompensacijų už šildymą bei kitų socialinių išmokų gavėjų turtas nuo šio šildymo sezono vėl bus vertinimas. Pasikeitus tvarkai, paramos gavėjų gali gerokai sumažėti. Šildymo sezonas netrukus prasidės, vis dėlto specialistai pabrėžia neskubėti nešti prašymų – tiems, kuriems parama iš tiesų priklauso, kompensacijas gaus. Plačiau apie kompensacijų būsto šildymui skyrimo tvarką komentavo Rokiškio rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos ir sveikatos skyriaus vyr. specialistė Zita Čaplikienė.

 – Kaip bus skaičiuojamos kompensacijos už šildymą?

 – Pagal Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams teikimo tvarkos aprašo įstatymo pakeitimus, asmenims, kurie kreipsis dėl būsto šildymo kompensacijos, bus vertinamas asmens (šeimos) turtas. Turto vertės normatyvas bendrai gyvenantiems asmenims arba vienam gyvenančiam asmeniui apskaičiuojamas sudedant nekilnojamojo turto vertės normatyvą ir kilnojamojo turto, piniginių lėšų, vertybinių popierių bei pajų vertės normatyvą. Jei turto vertės normatyvas bendrai gyvenantiems arba vienam gyvenančiam asmeniui  neviršija nustatyto dydžio – skaičiavimo tvarka nesikeis.

– Kokios išimtys bus taikomos žmonėms turintiems nekilnojamo turto, neduodančio jokių pajamų?

– Piniginę socialinę paramą gaunantys nepasiturintys gyventojai privalo išnaudoti visas teisėtas pajamų gavimo galimybes (išnuomoti, parduoti ir pan.).

–  Kiek dėl šių pakeitimų gali mažėti paramos gavėjų?

– Manome, kad dėl būsto šildymo kompensacijų gavėjų gali sumažėti apie 30 procentų, tačiau tikslesnes prognozes galėsime pateikti sausio mėn.

 

 – Kokios sumos prireiks kompensacijoms? Kiek paramos gavėjų buvo praėjusį šildymo sezoną?

Sunku pasakyti, kokia suma bus reikalinga, tai labai priklauso ir nuo žiemos, nes būsto šildymo išlaidų kompensacijai įeina ne tik kieto kuro, bet ir centralizuotas būsto šildymas. Per 2022–2023 m. šildymo sezoną išnagrinėta virš 9000 tūkstančių prašymų, skyriaus darbuotojams krūvis tikrai buvo labai didelis.

<...>

 Visą straipsnį skaitykite antradienio, rugsėjo 19 d. „Rokiškio Sirenoje“. 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video