Paskutiniu metu suaktyvėjo sukčiai (0)

Publikuota: 2022-11-09 Kategorija: Aktualijos
Paskutiniu metu suaktyvėjo sukčiai
Rokiškio Sirena nuotr. / policija

Paskutiniu metu suaktyvėju sukčiai nuo kurių nukentėjo mūsų rajono gyventojai. Keletas paskutinių dienų pranešimų policijai:

  • 2022-10-12 pranešta, kad pirkėjas portale skelbiu.lt norėjo nusipirkti du mob. ryšio telefonus samsung galaxy S21 Ultra ir S22 ultra  už 700 eurų. Į nurodytą sąskaitą pervedė pinigus, tačiau prekių negavo. Susisiekti su pardavėju nepavyko, telefono numeris.
  • 2022-10-27 pranešta, kad pirkėjas internetinėje parduotuvėje norėjo nusipirkti kompiuterinių prekių, atliko 200 eurų pavedimą į nurodytą banko sąskaitą, tačiau prekių negavo.                                                                                                                                                                               
  • 2022-10-31 pranešta, kad pirkėjas facebook.com už bilietus į renginį  pervedė asmeniui  72 eurus. Vėliau bilietų taip ir nesulaukė, užklausęs dar karta apie bilietus buvo užblokuotas.
  • 2022-11-08 pranešta, kad pirkėjas už perkamą traktorių į Vokietijos įmonės "GM Baumashinen" sąskaitą pervedė 23 000 eurų. Sutartu laiku traktoriaus negavo, pinigų įmonė negražino, telefonu neatsiliepia, el. paštu neatsakinėja, Įmonės internetinis puslapis nebeveikia.

Nukentėjusiaisiais dėl sukčiavimų galite tapti ir JŪS. Todėl saugokite save, imkitės visų įmanomų atsargumo priemonių:

  • Jeigu susiradote arba norite parduoti tam tikrą prekę internetu, visada tikrinkite, ar pinigų pervedimui nurodyti duomenys sutampa su tariamojo pirkėjo ar pardavėjo duomenimis (vardas, pavardė), taip pat paskaitykite atsiliepimus apie pardavėją ar pirkėją, pažiūrėkite, ar paskyra yra sukurta seniai (jeigu paskyra nauja, paskyros duomenys nesutampa su sąskaitos duomenimis, tai gali sukelti įtarimų, kad galite būti apgauti).
  • Jokiu būdu neperveskite už perkamus daiktus avanso, jeigu parduodamo daikto nematėte gyvai. Atkreipkite dėmesį, jeigu pardavėjas Jus skubina, ragina greičiau įsigyti prekę, nes jis gali bandyti Jus apgauti.
  • Jeigu norite daiktą įsigyti internetu, atkreipkite dėmesį į daikto kainą – jeigu ji yra mažesnė už rinkos kainą, tai gali būti apgaulė.

Įsidėmėkite, kad bankas niekuomet telefonu ar el. paštu neprašys konfidencialios informacijos, pvz., Jūsų interneto paskyros prisijungimo duomenų, nesiųs Jums nuorodų ar informacinių pranešimų pinigų pervedimui patvirtinti, taip pat neprašys įvesti pinigų likučio sąskaitoje sumos.

Būkite atsargūs, saugokite savo asmeninę informaciją. Jeigu turite įtarimų, kad sukčiai Jus apgavo ar bando apgauti, apie tai informuokite policijos pareigūnus, o jeigu tai susiję su banko duomenimis – banko atstovus.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video