Patvirtintas rajono biudžetas – opozicija nepatenkinta dėl diskusijų „po smėliu“ (0)

Publikuota: 2023-01-30 Kategorija: Aktualijos
Patvirtintas rajono biudžetas – opozicija nepatenkinta dėl diskusijų „po smėliu“
Rokiškio Sirena nuotr. / Rajono biudžeto „pyragas“.

Praėjusį penktadienį posėdžiavusi Rokiškio rajono savivaldybės taryba pritarė strateginiam plėtros planui, svarstė rajono biudžetą ir kitus svarbius klausimus.

Tvirtinant 2023 metų Rokiškio rajono savivaldybės biudžeto projektą opozicijos atstovai sakė pasigedę diskusijų ir išsakė pastabas. Tarybos narys Irmantas Tarvydis abejojo, ar pakankama suma skiriama programoms, skirtoms trūkstamų specialistų – mokytojų, gydytojų, policininkų pritraukimui. Pranešėja Reda Dūdienė paaiškino, kad suma numatyta esamiems specialistams, jeigu atsirastų naujų, biudžetas būtų koreguojamas ir skiriama papildomų lėšų. Kol specialistų nėra, įšaldyti lėšų nėra tikslinga.

Opozicijos atstovai domėjosi didėjančiomis atliekų tvarkymo kainomis, švietimo ir sporto projektų finansavimu, dėl Katalėjos šeimynos finansavimo, keleivių pavėžėjimo, kultūros darbuotojų atlyginimų. Pažerta pastabų ir dėl neva trumpo laiko biudžeto viešinimui.

„Biudžetas lyg ir matosi, bet diskusijos po smėliu“, – replikavo A. Čepulis, svarstomą projektą įvardijęs „Stručio“ biudžetu. Tarybos narys pareiškė, kad nepalaikys šių metų biudžeto.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovė Lina Meilutė-Datkūnienė taip sakė nepritarsianti sprendimui, nes nebuvo atsižvelgta į skyriaus siūlymus padidinti finansavimą kaimo kultūrinei veiklai, neformaliam vaikų švietimui, socializacijos  programoms, kelių priežiūrai, smulkaus ir vidutinio verslo rėmimo programai.

Tarybos narė Diana Meškauskienė replikavo, kad jau ne pirmą kadenciją opozicijos pastabos ir siūlymai pateikiami posėdyje, o ne prieš tai, kol biudžetas buvo svarstomas komitetuose.

Gintautas Girštautas Valiaus Kazlausko koalicijos „Už laisvę augti“  vardu prieš balsavimą prašė paskelbti pertrauką.

Biudžeto projektui pritarė 13 tarybos narių, 6 balsavo prieš, 3 susilaikė, 1 nebalsavo

2023 metais rajono savivaldybės biudžete – daugiau nei 50 mln. Eur, lyginant su pernykščiu, jis didėja 5 mln. Eur.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video