Pirmoji šalies ponia D. Nausėdienė Salose susitiko su lietuvių išeivių vaikais (foto) (0)

Publikuota: 2023-08-09 Kategorija: Aktualijos
Pirmoji šalies ponia D. Nausėdienė Salose susitiko su lietuvių išeivių vaikais (foto)
Miglė Dambrauskaitė / Iš kairės: Pirmoji šalies ponia D. Nausėdienė ir Lituanistinės etnokultūros ir dramos mokyklos „Bitė“ įkūrėja ir vadovė V. Stukaitė-Laniauskienė.

Dešimtą dieną Salų dvare viešintys lietuvių išeivių vaikai trečiadienio popietę sulaukė garbios viešnios. Juos aplankė Pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė, skirianti itin didelį dėmesį užsienyje gyvenantiems, tačiau Lietuvos ir lietuviškų šaknų nepamiršusiems žemiečiams.

Iš įvairiausių Pasaulio šalių: Airijos, Škotijos, Anglijos, Ispanijos, net – Kolumbijos, be abejo – Lietuvos, į Salas rugpjūčio pradžioje sugūžėję vaikai mokėsi ne tik kalbėti lietuviškai, bet ir susipažino su Lietuvos istorija.

Aštuntus metus vykstančios stovyklos tema šiais metais buvo susijusi su šalies dvarais, jų kultūra, todėl ir baigiamuoju akcentu tapo „dvariškas“ fortepijono koncertas. Pasipuošę cilindrais, vaikinai vaizdavosi esą 19-20 a. džentelmenais, o merginos – poniomis.

Į baigiamąjį koncertą atvykus Lietuvos Pirmoji ponia D. Nausėdienė labai šiltai, nuoširdžiai ir betarpiškai.

Koncertui pasibaigus, D. Nausėdienė atsakinėjo į vaikų užduotus klausimus: bene labiausiai vaikus domino, ar ponia D. Nausėdienė lankėsi jų šalyse.

Stovyklą Salose inicijavo ir ją jau 8-erius metus kuruoja Lituanistinės etnokultūros ir dramos mokyklos „Bitė“, esančios Kroidone, įkūrėja ir vadovė Virginija Stukaitė-Laniauskienė.

Visą straipsnį skaitykite rugpjūčio 11 d., penktadienio, „Rokiškio Sirena“ numeryje.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video