Planuojama jungti Rokiškio socialinės paramos centrą ir Obelių socialinių paslaugų namus (0)

Publikuota: 2024-03-28 Kategorija: Aktualijos
Planuojama jungti Rokiškio socialinės paramos centrą ir Obelių socialinių paslaugų namus
„Rokiškio Sirena“ nuotr. / Rokiškio socialinės paramos centras bus jungiamas su Obelių socialine įstaiga

Ketvirtadienį posėdžiavusi Rokiškio rajono savivaldybės taryba pritarė sprendimo projektui dėl Rokiškio socialinės paramos centro ir Obelių socialinių paslaugų namų sujungimo. Projekto rengėjai teigia, kad šiuo metu teikiamos paslaugos išliks, dauguma darbuotojų taip pat, tačiau bus viena buhalterija, abiejų įstaigų direktorės bus atleistos ir skelbiamas naujas konkursas reorganizuotos įstaigos vadovo pareigoms užimti.

Sutaupys per 100 tūkst. Eur 

Rokiškio rajono savivaldybės Socialinės paramos ir sveikatos skyriaus vedėjas Vitalis Giedrikas teigė, kad sujungus įstaigas per metus valdymo išlaidos sumažėtų daugiau nei 100 tūkst. Eur. Susijungusios įstaigos galėtų dalyvauti stambesniuose regioniniuose projektuose. Naujas juridinis asmuo nuo liepos 1 d. vadinsis Rokiškio socialinių paslaugų centru. Žmonės iš pradžių dirbtų ten pat, kaip šiuo metu, tačiau neatmetama, kad ateityje darbuotojų skaičius gali keistis. „Kai ateis naujas vadovas, galbūt nuspręs kitaip, kaip panaudoti pastatus, darbuotojus, optimizuoti. Mes buvome susitikę su abiejų įstaigų kolektyvais, kalba ėjo daugiausiai apie direktorius, tačiau įstaiga ne tik direktorius – jis vienas iš darbuotojų. Įstaigos funkcija – teikti kokybiškas paslaugas gyventojams. Visos dabar teikiamos paslaugos liks, jos galės plėstis. Mažėti jų gali tik tuomet, jeigu paslaugų gavėjai pasirinks kitas, alternatyvias įstaigas“, – sprendimo projektą komentavo V. Giedrikas.  Pasak skyriaus vedėjo, dar vasario mėnesį mero potvarkiu buvo sudaryta darbo grupė dėl biudžetinių įstaigų reorganizavimo galimybių, grupė pasiūlė šį sujungimo būdą, kad neišskirtų vienos įstaigos kaip svarbesnės, o abi vienodomis sąlygomis būtų sujungtos į naują juridinį asmenį.

Ateities nespėlioja

Paklausėme, kaip šį sprendimą vertina abiejų įstaigų vadovės. Rokiškio socialinės paramos centro direktorė Jolanta Paukštienė  sakė, kad įstaiga yra tik vykdytoja, o sprendimus priima steigėjas, t. y. savivaldybė. „Numatyti ateities, bus geriau ar blogiau, negaliu pasakyti. Galiu kalbėti tik apie dabartį. Paslaugas teikiant reikalinga kokybė, jos mes ir siekiame. Centras dalyvauja europiniuose projektuose, vienas iš tokių projektų – integrali pagalba į namus, kai teikiamos kompleksinės paslaugos, dirba visa komanda – slaugytojas, masažuotojas, socialinis darbuotojas, kiti specialistai. Dalyvaujame kitame europiniame projekte, įstaiga pripažinta kaip atitinkanti europinį standartą. Dirbame dėl to, kad žmonių poreikius atlieptume kokybiškai. Paslaugų gavėjų atsiliepimai geri, darbuotojai patenkinti“, – apie situaciją kalbėjo J. Paukštienė.

 Karūnos neužsidėjo

Įstaigos direktorė patikino, kad darbo netrūksta – teikiamos 9 skirtingos paslaugos, yra papildomų funkcijų. Pastaraisiais metais, pasak direktorės, paslaugų nemažėjo, priešingai, jų skaičius augo. Įstaigoje dirba 112 žmonių. „Ar mažės darbuotojų, negaliu atsakyti, naujas vadovas turės visas galias, struktūrą dėlios pats ir spręs, kur užtenka, kur per daug“, – sakė pašnekovė. Paklausta, ar reorganizavus įstaigą dalyvaus konkurse vadovės postui užimti, J. Paukštienė sakė kol kas nežinanti, kokios bus sąlygos, todėl nieko neplanuojanti. „Noriu darbus pabaigti oriai. Čia kiekvieną dieną būna netikėtumų, į kuriuos reikia greitai reaguoti ir padėti spręsti komandai. Patirtis leidžia man tai daryti. Neužsidėjau karūnos ir nevaidinau direktorės, buvau komandos žmogus ir bėgdavau kiekvieną gaisrą gesinti kartu“, – sakė  Rokiškio socialinės paramos centro direktorė J. Paukštienė.  

Nėra konkurentai

Obelių socialinių paslaugų namams vadovaujanti Elona Adomavičienė neslėpė, kad tokios permainos nebuvo lauktos: „Ir skauda, ir rūpi, ir aišku, ir neaišku. Sujungimas turbūt neišvengiamas, nors žiūrint į 60 šalies savivaldybių, yra įvairių variantų: kai kur yra dvi socialinių paslaugų įstaigos, kitur – viena ir nevyriausybinės organizacijos. Taigi mūsų savivaldybėje situacija nebus išskirtinė. O kaip pavyks naujai įstaigai, nežinau“, – sakė Obelių socialinių paslaugų namų direktorė. Įstaigoje šiuo metu yra 79 darbuotojų etatai. Pasak E. Adomavičienės, dviejų įstaigų paslaugos nesidubliuoja. „Nesame konkurentai. Pas mus teikiamos paslaugos šeimai, o socialinės paramos centre – paslaugos vyresnio amžiaus žmonėms, lankomoji priežiūra. Mes jau tejus metus teikiame paslaugas visų rajono seniūnijų gyventojams. Visuomenė sensta, paslaugų gavėjų skaičius didėja ir mes turėsime užtikrinti paslaugas“, – apie perspektyvą kalba pašnekovė. Įstaigos vadovė neatmeta, kad dalyvaus konkurse vadovo pareigoms užimti sujungus įstaigas, nes darbo patirtis didelė, o jausdama kolektyvo palaikymą, nenorėtų jų nuvilti.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video