Po nelaimės Pandėlyje gyventojai prabilo apie saugumą – kelkraščiu į miestelį keliauja ir suaugusieji, ir vaikai (0)

Publikuota: 2023-01-20 Kategorija: Aktualijos
Po nelaimės Pandėlyje gyventojai prabilo apie saugumą – kelkraščiu į miestelį keliauja ir suaugusieji, ir vaikai
„Rokiškio Sirena“ /

Praėjusį savaitgalį įvykusi tragiška nelaimė Pandėlio miestelyje, kuomet automobilis mirtinai  sužalojo šalikele ėjusį vyras, vėl paskatino prisiminti apie saugumą. Apie tai diskutuota viešojoje erdvėje, „Rokiškio Sirenos“ redakciją pasiekė ne vienas skambutis – gyventojai aiškino nesijaučiantys saugūs vaikščiodami kelkraščiais, ypač tamsiuoju paros metu, tačiau kito pasirinkimo neturi. Tuo tarpu savivaldybė aiškina, kad šaligatvio tiesti negali, Lietuvos automobilių kelių direkcija – kad neatitinka kriterijai, be to, Rokiškio rajono savivaldybė, teikdama naujų takų poreikį Prioritetiniam sąrašui, šio tako nenurodė.

Įspėja policija

Pandėlyje išlipę iš autobuso, gyventojai nuo stotelės į miestelį skuba kelkraščiu, nes šaligatvio nėra. Pro šalį lekiant automobiliams, po darbų namo keliauja ir suaugusieji, ir iš mokyklos grįžę vaikai. Pasak Pandėlio seniūno Algirdo Kulio, apie tai, kad reikia, šaligatvio, kuriuo būtų galima saugiau pasiekti miestelį, diskutuojama jau ne pirmus metus, gyventojai prašė, rinko parašus, tačiau niekas nepasikeitė. „Kažkada šioje atkarpoje buvo šaligatvis, bet kai darė kelią, jį panaikino. Žmonės iš įpratimo ir toliau čia vaikšto. Norėjau, kad pažymėtų nors pėsčiųjų taką – užbrėžtų liniją, pastatytų ženklą, nes policija pradėjo bausti pėsčiuosius, tačiau ir tai atsisakė padaryti, nes takas neatitiktų standartų. Pėsčiųjų takas turi būti atitrauktas nuo kelio, bet ten nėra tiek vietos. Problema opi, iš Automobilių kelių direkcijos gavome formalius atsakymus, viskas tuo ir baigėsi“, – pasakojo seniūnas.

Tiesa, dalį atkarpos miestelio gyventojai gali eiti ne kelkraščiu, o  per parką. Dėl to reikėtų daryti 20–30 metrų lankstą, todėl gyventojai retai renkasi šį variantą.

 

 Ar numatyta valstybinės reikšmės krašto kelio Nr. 123 Biržai-Pandėlys-Rokiškis rekonstrukcija (ties Pandėlio miesteliu), šaligatvio įrengimas pasiteiravome Lietuvos automobilių kelių direkcijos.

 <...>

 Visą straipsnį skaitykite penktadienio, sausio 20 d. laikraščio „ Rokiškio Sirena“ numeryje. 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video