Pokyčiai danielių aptvare: į kitą bandą iškeliavo vienas Krašto muziejaus augintinių (0)

Publikuota: 2023-11-22 Kategorija: Aktualijos
Pokyčiai danielių aptvare: į kitą bandą iškeliavo vienas Krašto muziejaus augintinių
Rokiškio Sirena nuotr. / Vienam pirmųjų Krašto muziejaus danielių stipriai susižeidus koją, imtasi jo gydymo.

Rokiškio krašto muziejaus teritorijoje augančių danielių aptvare šiandien – sujudimas. Iš pat ankstaus ryto muziejaus darbuotojai, gydytojas veterinaras ir vienos iš Rokiškio rajone esančių danielių fermos savininkas gaudė prieš kurį laiką koją susižeidusį patiną.

Reikėjo dvigubos dozės

Krašto muziejaus ūkvedys Valentinas Skeirys sakė, kad beveik savaitę planuota ir trečiadienį nuo ankstaus ryto prasidėjusi susižeidusio danieliaus „medžioklė“ užsitęsė iki pietų: „Gyvūnui du kartus buvo leidžiami migdomieji. Tikriausiai ir jį veikė stresas, adrenalinas, tad pirmoji dozė nesuveikė“.

O gyvūnas buvo stiprus: net ir antroji migdomųjų dozė per 20 min. danieliaus visiškai neužmigdė. Priėjus šešių vyrų kompanijai, nors ir buvo jau gerokai apsvaigęs, patinas svirduliuodamas dar atsistojo ir bandė sprukti. Visgi, to padaryti jam nepavyko, o tuo, kad gyvūnas pats atsistojo pasinaudoję gaudytojai jį įtempė į uždarą priekabą. Pasak danielius laikančio vyro, aklinoje tamsoje gyvūnas elgiasi ramiau.

Kol danielius užmigs lūkuriavę vyrai dar ir stebėjo, kad kiti bandoje esantys patinai nesiartintų prie sužeistojo. Pasak šių gyvūnų elgseną išmanančių augintojų, jei danielius šioje situacijoje būtų paliktas vienas, kiti patinai jį užbadytų ragais, sutryptų kanopomis.

Išvežė gydyti

Sužeistu danieliumi rūpinęsis veterinaras sakė, kad gyvūnui yra kelios problemos: viena didžiausių – jis susižeidęs kairiąją galinę koją ties keliu, kita problema – anksčiau atlūžęs kanopos nagas, kur išsivystė infekcija. Gyvūną primigdžius, dabar žaizdos jam buvo apvalytos, papurkšta dezinfekuojančiomis priemonėmis.

Specialisto teigimu, patinas turi visas galimybes pasveikti. Anot jo, tai – apie 100 kg sveriantis ir 6-7 metus skaičiuojantis danielius. Tikėtina – vienas pirmųjų, apsigyvenusių šiame aptvare.

Kaip gyvūnas susižeidė, V. Skeirys sakė galintis tik spėlioti: „Kur ir kaip tą koją jis susižalojo – nežinia. Teritorijoje iš žemės nuolat „išlenda“ įvairių pavojingų daiktų. Kiek matom, randam – surenkam, bet gi ne viską pastebėsi“.   

Bandys iškeisti  

Tačiau V. Skeirys buvo atviras, net ir pasveikęs danielius į šį aptvarą, tikriausia, negrįš. Siekiant išvengti kraujomaišos, išvežtąjį patiną norima pakeisti kitu.

„Bandysime suderinti, kad čia atkeliautų kitas patinas, gal net ir kita patelė. Apskritai, vadovaujantis dabar pasikeitusiais tam tikrais įstatymais, šiame aptvare auginti galėsime 5 danielius. Neskaitant jauniklių. Pagal plotą čia galėtų augti ir 20 šios rūšies gyvūnų, tačiau toks skaičius galimas turint tikslą juos veisti. O mes tokio tikslo neturim. Jie – dėl grožio“, – sakė V. Skeirys.

Šiuo grožiu rokiškėnai tikrai džiaugiasi. Tą liudija ne tik pačių miestelėnų nuolat atnešami gardumynai: daržovės, vaisiai, žinoma – duonos gaminiai, bet ir itin nuoširdžiai atlieptas kvietimas rudenį rinkti ąžuolo gilias. Pasak ūkvedžio, į specialias statines žmonės prinešė daugybę gilių – jas supylus suskaičiuota 70 vidutinio dydžio maišų.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video