Policijos pareigūnų skatinimo programa susidomėjo penki rokiškėnai (0)

Publikuota: 2022-08-04 Kategorija: Aktualijos
Policijos pareigūnų skatinimo programa susidomėjo penki rokiškėnai
J. Baltrūnienės asmeninio archyvo nuotr. / J. Baltrūnienė sako, kad policijos pareigūnais panoro tapti penki rokiškėnai.

Prieš trejetą mėnesių Rokiškio rajono savivaldybėje patvirtinta policijos pareigūnų finansinio skatinimo programa, kaip rodo susidomėjimas, pasiteisina. Penki jauni rokiškėnai panoro tapti policijos pareigūnai. Tiesa, iki tol jiems dar reikės praeiti sveikatos ir fizinio parengimo patikrinimus, baigti mokslus.   

Eina etapais

Kaip „Rokiškio Sirenai“ sakė Jolita Baltrūnienė, Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Rokiškio rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus vyriausioji tyrėja, šiuo metu visi būsimi studentai dar atlieka įvairias užduotis ir nežino savo galutinio rezultato – ar atitiks visus policijos pareigūnams keliamus reikalavimus ir taps pareigūnais.

„Kadangi mums trūksta pareigūnų, tai tikrai džiugina susidomėjimas darbu Rokiškio policijos komisariate. Šiuo metu turime penkis jaunus žmones, kuri nori tapti policininkais, vieną vaikiną ir keturias merginas. Du pretendentai yra baigę gimnazijas, o trys iš jų jau turi išsilavinimą. Dabar vyksta priėmimas į policijos mokyklą, o prieš tai jie jau turėjo praeiti įvairius etapus: pasitikrinti sveikatą, nepriekaištingą reputaciją, apsilankyti pas psichologą“, – kalbėjo J. Baltrūnienė.

Kelios priežastys

Rokiškietė Eglė Karpovienė, dirbusi grožio srityje, puikiai žinoma kaip profesionali kultūrizmo sporto atstovė, sakė, kad į policiją ją patraukė kelios priežastys: savivaldybės pareigūnų skatinimo programa, policijos tyrėju dirbantis draugas ir noras pačiai išbandyti naują sritį.

„Kadangi mūsų rajone trūksta pareigūnų, noriu dirbti gimtajame mieste. Aktyviai užsiimu sportu, todėl, manau, kad šis darbas man būtų artimas. Juolab kad fizinis pasirengimas man yra lengviausia dalis. Nuo rugsėjo dešimt mėnesių mokysiuosi Kaune. Manau, kad man tikrai pavyks suderinti mokslą ir sportą. Rokiškio savivaldybės piniginis paskatinimas taip pat svarbus, nes bus lengvesnė gyvenimo pradžia“, – sakė E. Karpovienė.

Nori prisidėti

Dar viena rokiškietė pretendentė (vardas ir pavardė redakcijai žinomi – red. pastaba), turinti aukštąjį socialinio darbo diplomą, šypsosi, kad dar nenori viešai įvardinti savo vardo ir pavardės, kol su policijos mokykla nėra pasirašiusi sutarties, nes, jos nuomone, visada yra maža galimybė, kad gali nepavykti įgyvendinti noro tapti policijos pareigūne.

„Kai anksti pavasarį pradėjau tvarkytis dokumentus, norėdama tapti policininke, dar nebuvo priimta policijos pareigūnų skatinimo programa. Kadangi turiu aukštojo mokslo diplomą, man reikės mokytis tik šešias savaites. Man patiko tai, kad greit galiu gauti įvadinius policijos pareigūnų mokymus ir iškart sėkmingai dirbti. Policijos pareigūnų trūkumą jaučiame patys, kaip piliečiai, tai aš negaliu neprisidėti prie to, kad jaustumės saugiau“, – kalbėjo pašnekovė.

Rokiškietė jau yra praėjusi fizinio parengimo ir sveikatos patikrinimo atrankas, kvietimą į policijos pareigūnų mokymus jau turi, tačiau dar nėra pasirašiusi sutarties su policijos mokykla.

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video