Priedangų Rokiškio rajone sąrašas ilgėja, dauguma jų – kaimo teritorijose (0)

Publikuota: 2024-02-20 Kategorija: Aktualijos
Priedangų Rokiškio rajone sąrašas ilgėja, dauguma jų – kaimo teritorijose
„Rokiškio Sirena“ nuotr. / Viena iš priedangų mieste esant poreikiui būtų Rokiškio ligoninės pastatas

Šią savaitę Ugniagesių gelbėtojų mokykloje prasidėjo centralizuoti mokymai už civilinę saugą atsakingiems savivaldybių parengties pareigūnams. Kaip skelbia Vidaus reikalų ministerija,  parengties pareigūnams skirtuose civilinės saugos mokymuose bus integruotas ir pasirengimo karinėms bei hibridinėms grėsmėms mokymų turinys.

Laukia mokymų

Rokiškio r. savivaldybės administracijos patarėja (savivaldybės parengties pareigūnė) Giedrė Kunigėlienė sakė, kad prie mokymų, kurie vyks trimis etapais, prisijungs balandžio mėnesį.

„Mokymų tikslas – išgryninti parengties pareigūnų pareigybę, kad tiksliai darytume tai, kas numatyta valstybės deleguotose užduotyse, taip pat prevencija, priedangų, kolektyvinių apsaugos statinių plėtra, gyventojų švietimas, mokymas, sutelkimas. Viskas, ką apima civilinė sauga <...> Mokymų labai laukiame, mums patiems yra daug klausimų ir reikia žinių, kaip esant tokiai geopolitinei padėčiai sėkmingai dirbti, ne tik interpretuoti, skaityti teisės aktus“, – sakė G. Kunigėlienė.

Mieste – penkios priedangos

Lietuvoje šiuo metu yra 3 310 priedangų, jose nuo netiesioginio apšaudymo oro pavojaus metu galėtų apsisaugoti 31 proc. šalies gyventojų. Plečiant priedangų tinklą, siekiama, kad jomis galėtų pasinaudoti bent pusė šalies gyventojų.

Rokiškyje priedangų sąrašas nuo 6 pailgėjo iki 26. Tarp išvardintų pastatų 21 yra kaimuose ir miesteliuose, likusieji – Rokiškio mieste. Priedangomis mieste esant poreikiui numatyti ligoninės, poliklinikos, Juozo-Tumo Vaižganto gimnazijos, Juozo Tūbelio progimnazijos ir Rokiškio kultūros centro pastatai.

Patogumų nereikia tikėtis

Paklausta, kokia yra priedangų būklė, Savivaldybės parengties pareigūnė sakė, kad jas tvarkant reikalinga tiek darbo jėga, tiek finansiniai ištekliai. Priedangos šiuo metu tvarkomos naudojant žmogiškuosius išteklius, seniūnų pagalbą. „Su administracijos direktoriumi apvažiavome visas priedangas, tai nebuvo aklas bedimas į žemėlapį parenkant vietas. Visos buvo aplankytos, išnaršytos, daugiau ar mažiau tvarkant reikia prisidėti prie visų. Vienoms reikia darbo jėgos, nes viskas buvo apleista, kitoms gal finansinio įsikišimo. Iš principo, priedangomis jau galima būtų pasinaudoti esant poreikiui, tačiau skandinaviškų patogumų nereikia tikėtis. Iki to dar reikia pažygiuoti į priekį“, – sakė G. Kunigėlienė.

Slėptuvių nėra

Parengties pareigūnė atkreipė dėmesį, kad priedangos ir kolektyvinės apsaugos statiniai nėra slėptuvės, nors dažnai gyventojai dar painioja šias sąvokas. Priedanga yra trumpalaikei apsaugai skirta vieta, skirta apsaugoti gyventojus nuo kinetinės energijos – sprogimo, nuo kitų gyvybei pavojingų veiksnių. 

Slėptuvių, kurios skirtos valstybės tarnautojams ir darbuotojams, vykdantiems valstybės ir savivaldybių institucijoms ir įstaigoms nustatytus uždavinius ir funkcijas bei užtikrinančius  šių institucijų veiklą ekstremaliųjų situacijų ar karo metu, Rokiškyje nėra.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video