Prižiūrėti 600 km trūksta ir finansų, ir fizinių pajėgumų (0)

Publikuota: 2023-03-28 Kategorija: Aktualijos
Prižiūrėti 600 km trūksta ir finansų, ir fizinių pajėgumų
Rokiškio Sirena nuotr. / Pasak L. Magylos, pavojingų išdaužų tvarkymo darbai atliekami ir žiemos metu, nelaukiant pavasario.

Baigiasi pirmasis pavasario mėnuo. Vieni jau rikiuoja darbus daržuose, kiti – keliuose, kuriuose, sniegui nutirpus: „duobė ant duobės ir dar duobėje“.

Duobių „lopimas“ žiemą

AB „Kelių priežiūra“ Rytų regiono Rokiškio Kelių tarnybos vadovas Laimis Magyla skaičiavo, jog jo vadovaujama tarnyba atsakinga net už 600 km valstybinės reikšmės kelių Rokiškio rajone, tad darbo netrūksta ištisus metus.

„Po žiemos kai kurių kelių ar jų atkarpų būklė iš ties labai bloga. Daugybė duobių. Tačiau mūsų tarnyba prižiūri šimtus kilometrų kelių ir sutvarkyti visus iš karto neįmanoma, pirmiausia, fiziškai. O paskui kalbant ir apie finansus. Prioritetas – intensyviausiems valstybinės reikšmės rajono keliams. Po to jau žiūrime, kur yra daugiausiai ir pavojingiausios išdaužos“, – komentavo vadovas.

Pasak L. Magylos, pavojingų išdaužų tvarkymo darbai atliekami ir žiemos metu, nelaukiant pavasario: „Šaltuoju sezonu darbai taip pat vyksta. Pasitaiko atvejų, kai kelyje atsiradusios išdaužos kelia pavojų vairuotojams, eismo saugumui. Tokias išdaužas užpilame šaltu asfaltu, kurį galime sandėliuoti ir dirbti su juo esant minusinei oro temperatūrai. Šaltas asfaltas yra brangesnis, darbų kaštai – didesni. Efektyvesnis išdaužų tvarkymas, žinoma, yra karštu asfalto mišiniu, bet žiemos metu asfalto bazės nedirba, tad tenka dirbti su šaltu asfaltu. O šiltuoju metų laiku duobes remontuojame jau naudodami frezą ir karštus asfalto mišinius“.

Mažai dėmesio

Anot specialisto, išdaužų „lopymas“ efektyvus tiek, kad nebelieka pavojingų išdaužų arba sutvarkomos vietos, kur greitu metu jos gali susidaryti. Kiek ilgai tai veiksminga, priklauso nuo kelio dangos būklės – kiekvienoje vietoje išsilaiko skirtingai. „Galiu pasakyti, kad per paskutiniuosius keletą metų asfalto dangoms ir jų remontui buvo skiriamas per mažas dėmesys ir finansavimas, todėl asfalto dangos sensta, dėvisi ir čia reikalingi jau rimtesni remontai. Ne tik išdaužų tvarkymas. Būtent dėl to jau antri-treti metai išdaužų kiekis asfalto dangose ženkliai didėja. Tą, manau, pastebi ir rajono gyventojai, kurie šiais keliais naudojasi kiekvieną dieną“, – sakė L. Magyla.

Visą straipsnį skaitykite penktadienį, kovo 31 d., „Rokiškio Sirena“ numeryje.

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video