Protesto akcijai į Vilnių nuvežė ir karstą... (0)

Publikuota: 2024-01-24 Kategorija: Aktualijos
Protesto akcijai į Vilnių nuvežė ir karstą...
E. Streikaus nuotr. / Panemunio ūkininkas savo traktorių „papuošė“ imituotu karstu.

Vakar Vilnių užplūdo sunkioji žemės ūkio ir miškų technika. Pasak vienų pirmųjų žemdirbių protesto dalyvių – rokiškėnų komandos, organizuojat šį mitingą buvo kalbama vienaip, o pradėjus įgyvendinti – pasirodė visai kitaip.

Geriau nei planavo

Ūkininkų su žemės ūkio technika kelionei iš Rokiškio „dirigavo“ obelietis Ernestas Streikus. Pasakodamas apie kelionę, jaunasis žemdirbys pasidžiaugė, kad viskas praėjo sklandžiai.

„Kelionė vyko pagal planą, gal net geriau: daugiau sustojimų galėjom padaryti, bet vis tiek buvom vieni pirmųjų. Iki Utenos važiavom maždaug 40 km/h greičiu, o nuo Utenos mūsų kolona padidėjo, tad važiavom 35 km/h greičiu. Privažiavę „betonkę“ dar labiau sulėtinom, gal iki 30-32 km/h, nes buvo neįmanoma važiuoti – judant greičiau visi daiktai kabinoje šokinėjo“, – juokėsi pašnekovas.

Primename, kad iš Rokiškio rajono ūkininkai pajudėjo apie 3-4 val. nakties, norėdami iki 9.30 val. pasiekti traktorių susirinkimo punktus šalia sostinės.

Pasak jo, artėjant prie Vilniaus kolona vis „augo“, nes jungėsi visi pakeliui sutinkami ūkininkai: „Aplenkt kolonos negali, mašinų daug, tad taip ir važiavom visi bendrai“.

Pasigedo organizuotumo

E. Streikaus teigimu, traktoriams suvažiavus į nurodytą vietą paaiškėjo, kad organizatorių žadėta susirinkimo aikštelė – neįrengta: „Iki Vilniaus – nei vieno policijos ekipažo. Mums buvo sakoma, kad ruošiama aikštelė su tualetais, kur turi rinktis visi ūkininkai ir tik iš jos policijos būsim lydimi į Vilnių. Nebuvo nieko. Sustojom šalikelėj prie kaimynų kupiškėnų. Paklausiau pareigūnų kur čia tos nuorodos į aikštelę Mažojoje Riešėje, o jie sako: „Pirmą kartą apie tai girdim“. Užvakar iki pat 24 val. organizatoriai liepė dar žiūrėti maršrutus, derintis. Nebe laikas tam!“

Buvęs karys šyptelėjo – jis dirbęs sistemoj, kur organizuotumas buvo privalomas, tad galintis teigti, jog šiuo atveju nebuvo jokio planavimo. Minėtoje Mažojoje Riešėje ūkininkai su technika stojo pakelėje ir nors buvo sakyta, kad rintis jie gali iki 16 val., apie 19 val. maždaug 200 traktorių stovėjo ir dar buvo lydimi iš Avižienių į Vilnių.

Pirmieji į centrą

„Mus ir kupiškėnus, apie 50 traktorių, nulydėjo į Gedimino pr. beveik iš karto. Kadangi prie protesto jungiasi ir miškininkai, kai atvažiavom į vietą prieky mūsų jau stovėjo 2-3 miško kirtimo technikos mašinos ir sunkvežimis su malkom. Apie 17-18 val. į miestą įleido miškovežius. Juos bazavo Goštauto gatvėje“, – pirmąją dieną apibūdino rokiškėnas.

Anot E. Streikaus, antradienis buvo išskirtinai techninis, kai ūkininkai ir miškininkai tiesiog turėjo suvaryti savo techniką. O jos, Vilniuje – itin daug: „Gedimino prospektas, Goštauto gatvė, prie Seimo viešbučio esančios degalinės „kaimyninė“ pieva – užkišta. Pilnas miestas traktorių. Mieste jau kontrolė vykdoma griežtai – be pareigūnų technika negali niekur važiuoti. Kai atvažiavom, miestu važiuojant vairuotojai rodė „liuksus“, filmavo, palaikė „pypsiais“, buvo patenkinti“.

Su šūkiais ir... karstu

Nors Vilniuje rokiškėnai su traktoriais jau praleido dieną, sako incidentų ar piktų replikų kol kas nesulaukę. Tačiau, anot į renginį nuo 11 val. besiruošiančio E. Streikaus, visko gali nutikti būtent šiandien.

Savo traktorius ūkininkai papuošė ne tik skambiais bendrais visos Lietuvos ūkininkų sūkiais, bet ir sugalvojo patys savo. E. Streikus sakė pasinaudojęs susirinkimo metu išgirstu kolegos pasiūlymu ir užrašęs „Traktorius – banko“, o Panemunio ūkininkas savo traktorių „papuošė“ imituotu karstu.

Rokiškėnas juokėsi, kad prie jo nusifilmavo net skandalingasis Petras Gražulis, „mokęs“ ūkininkus atvežti mėšlo, ne tik karstą.  

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video