Rajone pajudės kelių ir gatvių tvarkymo darbai: kas planuojama? (0)

Publikuota: 2023-03-30 Kategorija: Aktualijos
Rajone pajudės kelių ir gatvių tvarkymo darbai: kas planuojama?
Rokiškio Sirena nuotr. / Kai bus gautos lėšos, bus imtasi tvarkyti rajono kelius.

Paskutinę kovo dieną, penktadienį, Rokiškio rajono taryboje bus svarstomas klausimas kokias gatves ir kelius tvarkyti iš apie 2,5 mln. eurų, kuriuos mūsų savivaldybei skyrė Lietuvos automobilių kelių direkcija iš Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP).

Trims metams

Kaip „Rokiškio Sirenai“ sakė savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Valerijus Rancevas, praėjusią savaitę rinkosi komisija, svarsčiusi lėšų paskirstymą keliams.

„Iki šiol savivaldybės taryba tvirtindavo trijų metų kelių prioritetinį sąrašą. Dabar pasikeitus tvarkai, taryba kiekvienais metais tvirtins trijų metų sąrašą pridėdama po vienus metus. Tai reiškia, kad kiekvienais metais turėsime planą trims metams į priekį. Kovo 31 d. tarybai teikiame ir šių metų vykdomų darbų sąrašą. Jis susidės iš pernai pradėtų ir šių metų planuojamų darbų. Turime ne tik vykdyti remonto darbus, techninę priežiūrą, bet ir ruošti projektus ateinantiems metams“, – aiškino V. Rancevas.

Pasirašys balandį

Rokiškio rajono savivaldybei 2023 m. Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD) planuoja skirti 2, 493 mln. Eur KPPP lėšų.

Kokius vietinės reikšmės kelių projektus finansuos Rokiškio rajono savivaldybė paaiškės, kai su Kelių direkcija bus pasirašyta finansavimo sutartis dėl KPPP lėšų panaudojimo.

Pasak V. Rancevo, kapitalo investicijoms, kitaip tariant, kelių remontui priskiriamų darbų finansavimui 2023 metais numatoma skirti 1 835 900 eurų. Pašnekovo duomenimis, einamiesiems darbams, tokiems kaip asfalto duobių lopymas, šviesoforų ir kelių su žvyro danga priežiūrai eismo saugumo užtikrinimui, žiemos priežiūrai planuojama išleisti 658 000 eurų.

Sutartis su LAKD dėl numatytų darbų Rokiškio rajone bus pasirašoma, kai rajono taryba patvirtins prioritetinį einamųjų metų ir objektų sąrašą. Šiemet tai planuojama padaryti  balandžio pradžioje.

Sudarytas sąrašas

Anot V. Rancevo, Rokiškio rajono savivaldybė sudarė vietinės reikšmės kelių, gatvių ir takų tiesimo, rekonstravimo ar remonto 2023–2025 m. prioritetinį sąrašą.

„Į šį sąrašą siūloma įrašyti 53 objektus – 50 iš jų buvo įtraukti į 2022-2024 m. prioritetinį sąrašą, papildomi 3 objektai: privažiavimo kelias prie Taikos g. 21A bei Rokiškio miesto Pandėlio ir Kęstučio gatvių takai,  atrinkti administracijos direktoriaus įsakymu sudarytos komisijos pagal seniūnijų pateiktus prašymus“, – sakė V. Rancevas.

Tiesa, sudarytam sąrašui reikės Rokiškio rajono tarybos pritarimo. 

Visą tekstą skaitykite kovo 31 d., penktadienio, „Rokiškio Sirenos“ numeryje. 

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video