Rokiškio dekanato Caritas po truputį atnaujina veiklas (0)

Publikuota: 2021-05-31 Kategorija: Aktualijos
Rokiškio dekanato Caritas po truputį atnaujina veiklas
Rokiškio dekanato Caritas paskyros nuotr. / Pirmoji didesnė pokarantininė veikla – paramos maistu nepasiturintiesiems organizavimas.

Rokiškio dekanato Caritas – vienas iš projekto Bendradarbiavimas ir informacijos apie socialines paslaugas sklaida Rokiškio mieste“ (08.6.1-ESFA-T-927 Spartesnis vietos plėtros strategijų įgyvendinimas), kurį įgyvendina Socialinės paramos centras, partnerių. Carito žmonės džiaugiasi, kad laisvėjantys karantino reikalavimai jau leidžia grįžti prie tam tikrų veiklų. Gegužę jau spėta sudalyvauti „Maisto banko“ akcijoje, ketinama nepasiturintiesiems dalinti pirmąjį maisto davinį. Jau veikia ir Išklausymo tarnystė, ir kitos svarbios veiklos.

Rokiškėnai saldino nepasiturinčiųjų gyvenimą

Rokiškio dekanato Carito savanoriai jau po truputį, kiek leidžia karantino reikalavimai, atnaujina savo veiklas. Gegužės pradžioje dekanato savanoriai kvietė Rokiškio prekybos centruose aukoti „Maisto banko“ akcijoje ilgo galiojimo produktų sunkiai besiverčiantiems rajono gyventojams. Į kvietimą atsiliepė per 330 pirkėjų, jie padovanojo 1209 vnt. prekių. Populiariausia prekė, pasak Rokiškio Caritas vedėjos Dangiros Šatienės, pati populiariausia aukojama prekė buvo... cukrus. Jo surinkta net 160kg. „Niekada jo nėra tiek daug aukoję“, – stebėjosi pašnekovė.

Be cukraus aukota dar įvairiausių rūšių aliejaus, miltų, kruopų, arbatos, sausainių, mėsos konservų. Iš suaukotų produktų bus suformuoti maisto paketai labiausiai nepasiturintiems rajono gyventojams.

Problema – karantinas didina nepasiturinčiųjų gretas

Rokiškio Carito darbuotojai yra labai arti savo globojamų žmonių. Tad ir kintančią socialinę situaciją pajunta labai greitai. „Karantinas buvo labai ilgas ir stiprus. Jis paveikė ir psichologinę, ir materialinę žmonių situaciją. Dabar pagalbos labai reikia ir tiems, kurie iki karantino į ją nepretendavo“, – kalbėjo D. Šatienė. Ji pasakojo, kad sunkiausia ne tiems, kurie jau gauna socialinę paramą. O tiems, kurie balansuoja ant patekimo į socialiai remtinų grupę ribos. Tie žmonės prarado darbus arba sumenko gaunamos pajamos, tačiau į paramą vis dar negali pretenduoti. „Jie ir anksčiau smarkiai sukosi, stengdamiesi sudurti galą su galu, o dabar tai padaryti dar sunkiau“, – sakė pašnekovė.

Reikalinga kaip oras

Rokiškio Caritas parama rajono žmonėms reikalinga kaip oras. Ir Išklausymo tarnystė, nes daugelis per karantino mėnesius elementariai pasiilgo žmogiško supratimo, atjautos ir bendravimo. Jau veikia ir Carito bibliotekėlė, dalinama parama drabužiais. Į veiklą grįžta vis daugiau savanorių, tačiau visu pajėgumu atgaivinti ikikarantininius veiklos mastus dar sudėtinga dėl ribojimų. „Jei norite būti išklausyti, jei reikia paramos, geriausia, jei pas mus ateitumėte ketvirtadieniais“, – sakė D. Šatienė.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video