Rokiškėnai atsisako dujų balionų daugiabučiuose, tačiau parama priklauso ne visiems   (0)

Publikuota: 2024-02-12 Kategorija: Aktualijos
Rokiškėnai atsisako dujų balionų daugiabučiuose, tačiau parama priklauso ne visiems  
„Rokiškio Sirena“ nuotr. / Asociatyvi nuotr.

Nuo kitų metų pradžios trijų aukštų ir didesniuose daugiabučiuose namuose dujų balionai negalės būti naudojami, todėl gyventojai raginami suskubti juos pasikeisti ir pasinaudoti valstybės parama. Rokiškyje dalis daugiabučių gyventojų jau atsisakė nesaugių dujų balionų ir pasinaudojo valstybės parama. Kai kuriems gyventojams tai padaryti teks savo lėšomis.

Dalyvauja 5 daugiabučiai

Pirmieji trys daugiabučiai Rokiškio rajone, dalyvavę šiame projekte ir dar 2020 m. atsikratę dujų balionų – Respublikos g. 45, Pandėlyje P. Širvio 2 ir Bajoruose Pušyno g. 11. 2021 m. valstybės paramą gavo daugiabučio Panemunėlio geležinkelio stoties Jaunystės g. 2 gyventojai, 2022 m. į balionų šalinimo planą buvo įtraukti dar trys daugiabučiai – Algirdo g. 5 Rokiškyje bei Jaunystės g. 1 ir Trakų g. 3 A  Panemunėlio geležinkelio stotyje.

Šiuo metu projektai įgyvendinami 5 rajono daugiabučiuose, kurių gyventojai dujų balionus keičia į  alternatyvius energijos šaltinius – du namai Skemuose Sodo g., du – Juodupėje Liepų ir Taikos gatvėse bei vienas Kriaunose. 

Tvarkytis savo lėšomis

Pasak AB „Rokiškio komunalininkas“ direktoriaus Vlado Janulio, dėl galimybės dalyvauti projekte ir gauti paramą dokumentus tvarkosi dar vieno daugiabučio – Nepriklausomybės a. 21 gyventojai.

Pagal įstatymą, jeigu name yra dujiniai įvadai ir centralizuotas suskystintų naftos dujų tiekimas,  daugiabučiai projekte negali dalyvauti. Pasak direktoriaus, tokia situacija bendrabučiuose Taikos g. Nr. 19, 21 ir 23, todėl gyventojams teks „tvarkytis savo lėšomis“. Į bendro naudojimo virtuves šiuose daugiabučiuose atvestos dujos. Nors dalis virtuvių virto sandėliukais, o kai kurie gyventojai jau naudoja nedideles pastatomas virykles, dujų balionų taip pat yra, tačiau pagal tvarkos aprašą, šių namų gyventojai į paramą pretenduoti negali. Panaši situacija ir bendrabutyje Kavoliškyje. Pasak V. Janulio, šių namų gyventojai dujų balionus pašalinti turėtų savo lėšomis, suderinę su ESO, pasididinti elektros galią iki 5 kW ir pasistatyti elektrinę viryklę.

Paraiškos priimamos iki birželio

Suskystintų naftos dujų balionų daugiabučiuose keitimui kitais energijos šaltiniais finansuoti  Energetikos ministerija šiemet skyrė 3,8 mln. eurų. Kaip skelbia APVA, paraiškos priimamos iki birželio 1 d. arba tol, kol pasibaigs kvietimui numatytos lėšos. Kaip ir ankstesniais metais parama vienam butui sieks iki 726 eurų: daugiabučių namų vidaus tinklų įrengimui ar pertvarkymui laiptinėse bei bendros paskirties patalpose – iki 242 eurų, namo butų elektros instaliacijos ar dujų sistemos pertvarkymui – iki 242 eurų, taip pat elektrinės arba dujinės viryklės įsigijimui – iki 242 eurų.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video