Rokiškėnai aukojo ne tik vargstantiems – saldžių dovanėlių sulaukė ir savanoriai (0)

Publikuota: 2024-05-27 Kategorija: Aktualijos
Rokiškėnai aukojo ne tik vargstantiems – saldžių dovanėlių sulaukė ir savanoriai
Rokiškio Sirena nuotr. / RK surinktas higienos priemones jau surūšiavo ir dalins jas labiausiai stokojantiems.

Penktadienį-šeštadienį Lietuvos Raudonojo kryžiaus organizuota higienos reikmenų rinkimo akcija Rokiškyje praėjo itin dosniai. Raudonojo Kryžiaus (RK) Rokiškio skyriaus vadovė Ingrida Pukėnienė džiaugėsi, kad surinkta virš tūkstančio vienetų įvairių reikmenų, paaukota ir maisto produktų.

Pasirodė neblogai

I. Pukėnienė skaičiavo, kad prie akcijos įgyvendinimo prisijungė apie 70 savanorių, kurie dvi dienas aukotojų laukė 4-uose didžiuosiuose Rokiškio prakybos centruose: „Lid‘l“, „Norfa“ ir abiejose „Maxima“ parduotuvėse.

„Labai džiugino ir net nustebino rezultatai „Maxima“ parduotuvėje miesto centre. Prasidėjus akcijai, penktadienį, pagal surinktų priemonių skaičių ji net pirmavo (juokiasi – aut. past.). Šeštadienį daugiau paaukota parduotuvėje „Norfa“ šalia turgaus. Aišku, per abi akcijos dienas surinktų daiktų kiekiai išsilygino. Pirmąją dieną iš viso surinkom apie 680 vnt. higienos priemonių, antrąją – apie 320 vnt. Tarp paaukotų higienos priemonių pirmauja šampūnas, tualetinis popierius, muilas, o kanceliarinių prekių buvo nedaug – iki 100 vnt.“, – akcijos rezultatus apibūdino RK Rokiškio skyriaus vadovė.  

Savanorė Regina, rodydama jau suskaičiuotas ir surūšiuotas priemones juokėsi, kad kažkuriame prekybos centre tikriausiai buvo akcija drėgnoms servetėlėms, nes šį kartą jų paaukota labai daug.

Vaišino savanorius

Pašnekovės džiaugėsi ne tiek surinktu kiekiu, kiek aukojusių žmonių dosnumu: „Nesulaukėm nei kategoriškų nusistatymų, nei piktų pasisakymų. Vienas kitas paniurnantis, aišku, būna, bet manom, kad tai yra normalu. Bet labai džiugina, kai žmonės ne tik paaukoja vargstantiems, bet ir palepina mūsų savanorius. Vienoje parduotuvėje jie buvo pavaišinti šokoladukais, kitoje gavo ledų. Tikriausiai mūsų savanoriai – labai šaunūs (šypsosi – aut. past.)“.

Pasak I. Pukėnienės, RK organizuotos akcijos tikslas buvo rinkti higienos priemones, tačiau žmonės aukojo ir maisto produktų, nors jų reklaminiame lankstinuke nurodyta nebuvo. Pašnekovė svarstė, kad aukotojai galėjo neįsiskaityti ar supainioti su „Maisto banko“ rengiamomis akcijomis, kuomet prašoma beveik visko.

Laukia skambučių...

Raudonojo kryžiaus Rokiškio skyriaus surinktos gėrybės bus dalinamos tik Rokiškyje, pagalbos stokojantiems asmenims. Pirmiausia, didžiausias dėmesys bus besikreipiantiems pagalbos numeriu 111, tačiau I. Pukėnienė pripažino, kad Rokiškyje tokie atvejai yra itin reti.

„Kažkaip situacija su šiuo numeriu Rokiškyje – vangi. Gal žmonės dar mažai žino apie jį, gal nedrįsta kreiptis pagalbos... Bet kokiu atveju lauksim, o paskui bendrausim su seniūnijomis ir socialiniais darbuotojais. Jie pažįsta savo apylinkės žmones ir žino, kam reikia dėmesio. Raginu ir kaimynus nelikti abejingais, paskatinti, padrąsinti vargstančius prašyti pagalbos. Arba patiems paskambinti ir mus informuoti“, – ragino I. Pukėnienė.

RK Rokiškio skyriaus moterys dėkojo savanoriams, be kurių RK veikla būtų sunkiai įgyvendinama. O šį kartą ačiū tarė Jūžintų bendruomenės nariams, Skemų socialinės globos namų gyventojams, Skemų savarankiško gyvenimo namų Sėlių gatvės gyventojams, moksleiviams.

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video