Rokiškėnai be vandens neliks, bet mokės trečdaliu daugiau (0)

Publikuota: 2022-10-31 Kategorija: Aktualijos
Rokiškėnai be vandens neliks, bet mokės trečdaliu daugiau
Rokiškio Sirena nuotr. / Rokiškyje vanduo brangs.

Finansinėje duobėje dėl išaugusių elektros kainų atsidūrusi įmonė „Rokiškio vandenys“ siūlo didinti  geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo kainą 33 proc. Dabar gyventojai už vandenį moka 2, 31 Eur/ kub. m, penktadienį vykusiame Rokiškio rajono tarybos posėdyje pritarta kainos perskaičiavimui, nuo sausio 1 d. už vandenį gyventojams teks mokėti 3,08 Eur už kub. m.

Pasak uždarosios akcinės bendrovės „Rokiškio vandenys“ direktoriaus Leono Butėno, tarifo padidinimas leistų padengti kelis kartus išaugusias sąskaitas už elektrą, nes paimtos paskolos užtektų vos trims mėnesiams.

„Per mėnesį mokėdavome už elektrą 30 tūkst. Eur,  paskui gavome 130 tūkst. Eur sąskaitą. Tikimės, kad tai bus vienintelis mėnuo, kai mokame tokią sumą, praėjusį mėnesį mokestis už elektrą šiek tiek sumažėjo, gavome 100 tūkst. Eur sąskaitą. Esame paėmę 300 tūkst. Eur paskolą, bet dengiant mokesčius iš paskolos, ta suma labai greitai ištirps“, – sakė bendrovės vadovas.

Neseniai spaudoje pasirodė pranešimai apie tai, kad gyventojai dėl įmonių įsiskolinimo gali likti be vandens.

Pasak L. Butėno, įmonė „Rokiškio vandenys“ iš tiesų gavo grasinimus iš elektros tiekėjų, kad šie atjungs elektrą, kol nebuvo apmokėję sąskaitų ir gautos paskolos.

Išnaudojus skolintas lėšas, sąskaitas už elektrą padėtų apmokėti iš gyventojų surenkami mokesčiai. Panašioje situacijoje atsidūrė ir kitos savivaldybės, perskaičiuojančios geriamojo vandens kainas. Padidinus tarifą,  vandens kaina pagal šalies vidurkį atsidurtų apie vidurį.

Pasak direktoriaus, fiksuotos elektros kainos nebesiūlomos ir perspektyvos nėra labai džiugios.

Šiuo metu  sustabdyti įmonės pradėti vykdyti projektai.

„Palaikome tik gyvybiškai svarbiausias funkcijas. Pavyko užbaigti Rokiškio miesto vandens valymo įrenginių rekonstrukcijos projektą, o gyventojų prijungimo vandens tinklų projektą teko pristabdyti. Dabar turime lėšų tik apmokėti sąskaitoms, su investicijomis sudėtinga“, – sakė „Rokiškio vandenys “ vadovas L. Butėnas.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video