Rokiškėnai feisbuke „perka“ neegzistuojančius butus ir paspirtukus – patiklumas kartais šokiruoja (0)

Publikuota: 2023-03-20 Kategorija: Aktualijos
Rokiškėnai feisbuke „perka“ neegzistuojančius butus ir paspirtukus – patiklumas kartais šokiruoja
„Rokiškio Sirena“ / Asociatyvi nuotr.

Per karantiną itin suaktyvėjusi elektroninė prekyba tapo ir sukčių pasipelnymo šaltiniu. Nežiūrint įspėjimų apie galimas apgavystes, sukčiavimo atvejų pastaraisiais metais daugėja. Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Rokiškio rajono policijos komisariato (PK) vyriausiasis tyrėjas Aidas Kiukys sako, kad rokiškėnai dažniausiai nukenčia nuo apgavysčių įsigydami daiktus socialiniuose tinkluose  ir elektroninėse parduotuvėse. Tačiau pasitaiko ir nestandartinių sukčiavimo atvejų, o kai kurių pirkėjų patiklumas – šokiruojantis.

Perka neapžiūrėję

Policijos pareigūnai konstatuoja – vos ne kas antras pirkimas feisbuke būna nesėkmingas, tačiau į policiją kreipiasi toli gražu ne visi nukentėjusieji. Neretai nutylima, nes gėda prisipažinti, kartais nukentėjusieji atsiliepia vėliau, išaiškinus nusikaltėlį dėl kitų sukčiavimo atvejų.

Rokiškėnai internetu bando įsigyti įvairiausius daiktus – pradedant vaikiškais drabužiais, elektriniais paspirtukais, dulkių siurbliais, baigiant butais. Sukčiai kartais mėgsta pajuokauti, tačiau, pasak A. Kiukio, žmogui kažkodėl nekyla įtarimas, kai internete perka dulkių siurblį iš pardavėjos, kurios profilyje nurodyta pavardė Siurblienė.

Vienas iš nesenų sukčiavimo atvejų, kai keli žmonės, susigundę skelbimu, kad Rokiškyje, Taikos gatvėje pigiai parduodamas butas, net neapžiūrėję skubėjo jį rezervuoti ir pervedinėjo po 1–2 tūkst. eurų. Absurdiškiausia, kad toje laiptinėje, kuri nurodyta, net nėra trijų kambarių butų, kaip buvo skelbiama.

Furisto pasiūlymas

Siekiantiems greitų pinigų darbą lengvina žmonių patiklumas, kuris kartais atrodo beribis ir neįtikėtinas. Štai neseniai Rokiškyje nukentėjo žmogus, panoręs pigiau įsigyti kuro. Vyriausiasis tyrėjas pasakoja, kad šio sukčiavimo schema tokia: atvažiuoja į miestą žmogus, vaikšto po automobilių stovėjimo aikšteles, prisistato tolimųjų reisų vairuotoju ir vyresnio amžiaus žmonėms siūlo įsipilti pigesnio kuro. Liepia pasiimti daugiau talpų ir važiuoti į benzino kolonėlę, tiesa, pinigus paprašo sumokėti iš anksto. Atidavęs pinigus, žmogus važiuoja prie kolonėlės ir laukia, kol jam kas nors įpils kuro... Vėliau paaiškėja, kad tariamas furistas į miestą atvažiavęs net ne automobiliu, o autobusu. 

<...>

 Visą straipsnį skaitykite antradienio *Rokiškio Sirenoje“ 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video