Rokiškėnai jau gali kreiptis dėl paramos mokinio reikmenims įsigyti (0)

Publikuota: 2022-07-05 Kategorija: Aktualijos
Rokiškėnai jau gali kreiptis dėl paramos mokinio reikmenims įsigyti
Rokiškio Sirena nuotr. / Nuo liepos 1 dienos gtėvai gali teikti prašymus dėl paramos mokinio reikmenims įsigyti.

Nuo liepos 1 dienos Rokiškio rajono gyventojai, auginantys mokyklinio amžiaus vaikus, gali kreiptis dėl paramos mokinio reikmenims įsigyti. Tiesa, į tokią paramos rūšį gali pretenduoti ne visi, o tik gaunantys tam tikrą pajamų dydį.

Nurodytas terminas

Kaip „Rokiškio Sirenai“ sakė Regina Mikulėnienė, Rokiškio rajono savivaldybės Socialinės paramos ir sveikatos skyriaus vyr. specialistė, socialinė parama mokiniams yra dviejų rūšių – mokinių nemokamas maitinimas: pusryčiai, pietūs, pavakariai, maitinimas mokyklų organizuojamose poilsio stovyklose, ir parama mokinio reikmenims įsigyti.

„Kad mokinys naujais mokslo metais gautų nemokamą maitinimą ir paramą mokinio reikmenims įsigyti prašymą-paraišką tėvai gali pateikti nuo kalendorinių metų liepos 1 dienos. Dėl paramos mokinio reikmenims įsigyti pareiškėjas gali kreiptis iki kalendorinių metų spalio 5 dienos, tačiau ji skiriama ne vėliau kaip iki einamųjų metų gruodžio 15 dienos“, – paaiškino R. Mikulėnienė.

Keliami reikalavimai

Pasak vyr. specialistės, besikreipiančių tėvų dėl mokinio nemokamų pietų ir dėl paramos mokinio reikmenims įsigyti, vidutinės pajamos vienam iš bendrai gyvenančių asmenų per mėnesį turi būti mažesnės kaip 1,5 valstybės remiamų pajamų – 220, 5 Eur. Primename, kad valstybės remiamos pajamos yra 147 Eur.

Taip pat į tokią paramos rūšį gali pretenduoti ir gaunantieji mažesnes kaip 2 remiamų pajamų dydžių 294 Eur pajamas vienam asmeniui per mėnesį. Tiesa, ši išimtis taikoma atsižvelgiant į gyvenimo sąlygas: ligą, nelaimingą atsitikimą, maitintojo netekimą, taip pat kai motina arba tėvas vieni augina vaikus, kai šeima augina tris ir daugiau vaikų ar bent vienas šeimos narys yra neįgalus.

Arti tūkstančio

Per kalendorinius metus vieno mokinio reikmenims įsigyti skiriami 92 Eur. Kad tėvai ar globėjai gautų šią socialinę paramą, jie privalo pateikti dokumentus, įrodančius visas gaunamas pajamas.

„Praėjusiais mokslo metais Rokiškio rajono savivaldybėje paramą mokinio reikmenims įsigyti gavo 918 mokiniai. Kaip socialinės rizikos šeimoms įsigyti mokyklines prekes vaikams, sprendžia socialinė darbuotoja darbui su šeimomis“, – sako R. Mikulėnienė.

Nemokamas maitinimas

Praėjusiais mokslo metais nemokamą maitinimą rajono ugdymo įstaigose gavo 1 524 mokiniai. Nemokami pietūs priešmokyklinukams, pirmokams ir antrokams skiriami nuo mokslo metų pradžios iki mokslo metų ugdymo proceso pabaigos.

Dėl socialinės paramos mokiniams galima kreiptis pagal gyvenamą vietą į seniūnijos socialinio darbo organizatorę arba į savivaldybės priėmimo kabinetą „Vienas langelis“.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video