Rokiškio „greitoji“ su parama pasiruošusi kelionei į Ukrainą (0)

Publikuota: 2022-04-28 Kategorija: Aktualijos
Rokiškio „greitoji“ su parama pasiruošusi kelionei į Ukrainą
Rokiškio PASPC nuotr. / Rokiškio verslininkai neatlygintinai suremontavo automobilį.

Artimiausiu metu į Ukrainą iš Rokiškio turėtų pajudėti greitosios medicinos pagalbos automobilis, kurį dovanoja Rokiškio pirminės asmens sveikatos priežiūros centras (PASPC). Nenaujas automobilis buvo suremontuotas, prikrautas paramos. Dabar jis laukia, kol bus sutvarkyti visi reikalingi dokumentai.

Paruoštas sunaikinti

Rokiškio PASPC direktorės Danguolės Kondratenkienės duomenimis, šis greitosios medicinos pagalbos (GMP) automobilis pagamintas 2004-aisiais, įstaigoje pradėtas eksploatuoti 2009 metais. Keletą metų šis automobilis dėl susidėvėjimo jau buvo nebeeksploatuojamas. Be to, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) gydymo įstaigos automobilių parką buvo papildžiusi naujais GMP automobiliais.

„Automobilį reikėjo remontuoti. GMP automobiliai nuvažiuoja apie 72 tūkst. kilometrų per metus, todėl jų eksploatavimo laikas gana trumpas. Šį GMP automobilį bandėme parduoti aukciono būdu, bet nesėkmingai, todėl jis buvo paruoštas utilizuoti perduodant į metalo laužą“, – pasakojo D. Kondratenkienė.

Padėjo geradariai

Šį senutėlį GMP automobilį nuo sunaikinimo išgelbėjo Sveikatos apsaugos ministerija, kuri kreipėsi į šalies sveikatos įstaigas su prašymu dovanoti GMP automobilius Ukrainai, jei jos turi nenaudojamų. Į kvietimą atsiliepė kelių savivaldybių sveikatos priežiūros įstaigos, tarp jų – ir Rokiškio PASPC.

„Informavome, kad mūsų automobilis techniškai nėra geros būklės. Atvyko Ukrainos atstovas Oleksandr Litvinčuk, kuris įvertino automobilio būklę ir pasakė, kad tiks. Esame dėkingi kelioms bendrovėms, kurios neatlygintinai padarė daug darbų, kad automobilis vėl važiuotų: suremontavo bendrovė „Rokitra“ (vadovas Aloyzas Jočys), iki remonto dirbtuvių pervežė įmonė „Kuksis“ (direktorius Ramūnas Baltrūnas), akumuliatorių padovanojo bendrovė „Egrena“ (direktorius Justinas Bertašis). Maloniai nustebino mūsų verslininkų geranoriškumas ir noras pagelbėti Ukrainos žmonėms“, – kalbėjo D. Kondratenkienė.

Rokiškėnų dovana

Dabar automobilis laukia, kol bus sutvarkyti dokumentai ir jį bus galima transportuoti į Ukrainą. Pasak sveikatos įstaigos vadovės, norėtųsi, kad jis kaip galima greičiau pradėtų tarnauti Ukrainos žmonėms.  

„Mums svarbu, kad nors viena gyvybė bus išsaugota naudojant padovanotą mūsų GMP automobilį, kuris pilnas prikrautas medicininių priemonių: tvarsliavos, asmeninių apsaugos priemonių. Tai – mūsų įstaigos, kolegų iš VšĮ Rokiškio rajono ligoninės ir rokiškėnų dovana. Esame dėkingi visiems, kurie neliko abejingi ir prisidėjo prie pagalbos neteisėtai užpultai šaliai“, – sakė D. Kondratenkienė.

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video