Rokiškio kaimiškosios seniūnijos gyventojai kėlė klausimus dėl kelių priežiūros, eilių pas gydytojus, pastato remonto (0)

Publikuota: 2024-03-17 Kategorija: Aktualijos
Rokiškio kaimiškosios seniūnijos gyventojai kėlė klausimus dėl kelių priežiūros, eilių pas gydytojus, pastato remonto
Kristinos Ramanauskaitės nuotr. / Seniūnijos gyventojai išsakė jiems aktualias problemas.

Tęsiasi seniūnų ataskaitų pristatymai seniūnijose. Rokiškio kaimiškosios seniūnijos gyventojai  susirinkę į Skemų bendruomenės namus kėlė klausimus, kurie aktualūs ne tik šios seniūnijos gyventojams. Ar normalu vizito pas šeimos gydytoją laukti 3 mėnesius? Kada bus atnaujintas dviračių takas iš Bajorų į Rokiškį? Paliestos ir kitos temos.

Gyventojai migruoja

Rokiškio kaimiškosios seniūnijos seniūnė Dalia Janulienė, pirmiausiai apžvelgė praėjusių metų veiklas, pasidžiaugė, kad kiekviena bendruomenė turi savo identitetą, tradicinius renginius. Kabėdama apie gyventojų skaičiaus pokyčius, minėjo, kad išvykstančiųjų į užsienį skaičius išlieka stabilus daug metų, tačiau migracija vyksta ir tarp seniūnijų. Gyvenamosios vietos deklaravimą pakoreguoja ir socialinės išmokos.

Seniūnijoje didžioji dalis lėšų skiriama viešajam ūkiui tvarkyti, o susisiekimas tarp miestelių, gyvenviečių vienas aktualiausių klausimų gyventojams.

Metai nebus lengvi

Pasak D. Janulienės, seniūnija labiausiai užsiėmusi kelių problemomis – žiemą jie užsnigti, užpustyti, pavasarį duobėti, vasarą dulkėti ir taip ratas sukasi – tvarkymo darbai nesibaigia. Brangstant kelių priežiūros paslaugoms, už tas pačias lėšas padaroma mažiau darbų. Šiemet metai irgi nebus lengvi. Visiems darbams lėšų neužtenka. Pernai seniūnija bandė suaukštinti kelią į Skemų pensionatą, neliko pinigų žvyrui. Šiemet pažvyruos. Yra nepatenkintų žmonių, kad atsirado akmenų. „Prarinksim tuos akmenis“, – žadėjo seniūnė. Realybė tokia: greideriuojamų kelių ilgis seniūnijoje yra daugiau nei 200 km. Mažieji keliukai kartais visai „nepamato“ greiderio.

Keis laiptus į piliakalnį

Seniūnė pasidžiaugė, kad Kavoliškyje susitvarkytas parkas, apgenėtos liepos, pastatytas dar vienas paminklas, kurį pagamino iš nupjauto medžio. Parkai puošėsi gėlynais. Skemai žengė pirmuosius žingsnius tvarkydami viešąsias erdves.  Nupjautus medžius seniūnija panaudojo lentų gamybai, ruošiamasi tvarkyti supuvusius Moškėnų piliakalnio laiptus. „Kariaujame su atliekomis, atrodo, sąmoningi žmonės, bet kartais to sąmoningumo labai trūksta. Keliai problematiški, turime medžių griūčių, daug džiūstančių spygliuočių. Nesibaigiantis karas su miško vežėjais, per naktį išdraskančiais kelius“, – bėdas įvardijo seniūnė.

Takas į Bajorus

Gyventojai domėjosi, kada bus atnaujintas Bajorų takas, kad būtų galima eiti ar važiuoti dviračiu ne per balas, medžių šaknis ar kelkraščiu, kur apskritai nesaugu. „Kaip nuvykti vaikams iki miesto ir pareiti iš mokyklos? Yra priderinti autobusų grafikai, bet kiekvienam skauda savas kelias. Kokios galimybės, kad mes artimiausiu metu turėtume normalų susisiekimą su Rokiškiu?“, – klausė gyventoja. Susirinkime dalyvavęs Rokiškio rajono savivaldybės meras Ramūnas Godeliauskas sakė negalintis suskaičiuoti, kiek kartų kad apie šią problemą kalbėta Kelių direkcijoje, panaši situacija ir su Bajorų sankryža, kurią mynė ne viena delegacija įskaitant ministrą. „Tako atkarpa nuo Rokiškio iki Bajorų, pasak Kelių direkcijos, turėtų būti padaryta per artimiausius 3–4 metus. Ar mums palaukti tuo kelerius metus, kada jie padarys, ar patiems mesti visas lėšas? Greičiau tikrai nepadarysime“, – kalbėjo meras.

Paslaugų įkainiai auga

Vietinių kelių priežiūrą savivaldybė vykdo valstybės skirtomis lėšomis. Pernai Rokiškio r. savivaldybei skirta 2,5 mln. Eur. „Atrodo, nemaža suma, tačiau į ją įeina viskas – duobių lopymas, naujų takų darymas, žvyravimas, greideriavimas, sniego valymas, ženklų statymas, pralaidų tvarkymas. Kai paskirstai visam rajonui, tie pinigai nėra dideli. Ta suma tokia pat ir šiemet, tai reiškia, kad padarysime dar mažiau, nes darbų įkainiai augo“, –  sakė R. Godeliauskas.

Karas su kelių ardytojais

Žiobiškio gyventojai neslėpė apmaudo dėl  sugadinto kelio Degsniai–Žiobiškis, kurį pernai sutvarkė savo lėšomis. Per žiemą visi pravažiuojantys liko su ratais, tačiau pasidžiaugė neilgai. Šlapiausiu momentu pasipylė miškovežiai, sunkiasvorė 40 tonų technika sudraskė ne tik tai, kur naujai užlopyta, bet sugadino visą kelią. „Kur kreiptis, kaip su jais kariauti?“, – piktinosi gyventojai ir tikino, kad provėžos vos ne iki juosmens. „Dirbau Rukloje, ten mažesnės tankų provėžos, negu padarytos miškovežių“, – aiškino vienas iš susirinkimo dalyvių. Pasak R. Godeliausko, savivalda neturi rimtų įrankių, kaip su jais kovoti ir siūlė patiems gyventojams fiksuoti faktus – fotografuoti numerius ir teikti atitinkamoms tarnyboms.  Žiobiškio atstovai  piktinosi ir dėl nekokybiškai atliktų asfaltavimo darbų –  asfaltas naujas, o pakraštys atitrūkęs.

 Apie remontą, kurio šiemet nebus

„Kodėl Sniegių gatvė nebarstoma žiemą?“, – domėjosi dar vienas gyventojas. D. Janulienės teigimu, nebarstomos ir kitos gatvės, nes vos užtenka pinigų kelių valymui. Domėtasi ir neveikiančių kapinių priežiūra, pasak seniūnės, visi šienavimai kainuoja, todėl pirmiausiai stengiamasi sutvarkyti veikiančias kapines.

Aptartas ir prastos būklės Skemų bendruomenės pastato remontas, kuris kažkada bus, bet ne šiemet.  Gyventojai pageidavo, kad pastate „su baisesniu negu baisus stogu“ ir skudurais užkamšytomis sienomis būtų nors šilto vandens.

Užbaigs stambius objektus

Problemą dėl pastato remonto, stogo keitimo meras siūlė spręsti ūkiškai – ne samdyti įmonę ir mokėti didelę sumą, o pasikviesti dirbančius pagal patentą darbininkus ir remonto darbus atlikti palaipsniui per kelerius metus, kaip daro ir kitos seniūnijos. „Sutinku, kad reikia remonto, tačiau šie metai savivaldybei ypatingi, nes turime keletą objektų, kuriems didelių sumų reikia iš karto. Smulkiems darbams finansavimas šiemet susitraukia, tačiau, pabaigus stambius projektus, bus galima grįžti prie tų pastatų, kurie yra tvarkytini visame rajone, taigi ateis eilė ir šiam pastatui“, –  žadėjo rajono vadovas.

Šeimos gydytojų trūkumas

Gyventojai kėlė ir su sveikatos priežiūros paslaugomis susijusius klausimus.

Vienas iš susirinkimo dalyvių klausė, ar normalu, kad pas šeimos gydytoją vizito turės laukti 3 mėnesius ir pateks ten tik birželio pradžioje. Rokiškio r. savivaldybės meras R. Godeliauskas aiškino, kad šiuo metu rajono sveikatos priežiūros įstaigoje trūksta trijų šeimos gydytojų, o konkurencija Lietuvoje tokia, kad šeimos gydytojas be 4 tūkst. Eur į rankas net nekalba. Savivaldybė skirianti nemažus pinigus, kad paskatintų jaunus gydytojus atvykti dirbti į Rokiškio rajoną. Šį mėnesį rajono tarybai bus teikiamas sprendimo projektas, kuriame siūloma skirti 50 tūkst. eurų išmoką atvykstančiam dirbti gydytojui ir pasiliksiančiam dirbti mažiausiai 7 metus.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video