Rokiškio ligoninė ir poliklinika įsigijo elektros generatorius (0)

Publikuota: 2022-08-02 Kategorija: Aktualijos
Rokiškio ligoninė ir poliklinika įsigijo elektros generatorius
Rokiškio Sirena nuotr. / Rokiškio rajono ligoninė generatoriaus pirkimas derino jau nuo praėjusių metų.

Artimiausiomis dienomis Rokiškio ligoninę ir Rokiškio pirminės asmens sveikatos priežiūros centrą (PASPC) turėtų pasiekti, o specialistai sumontuoti elektros generatorius. Pirmoji įstaiga būtiną aparatą įsigijo savo lėšomis, o antrajai jį nupirko Rokiškio rajono savivaldybė.

Užtikrins darbą

Rokiškio PASPC direktorė Danguolė Kondratenkienė kreipėsi į Rokiškio rajono savivaldybės merą Ramūną Godeliauską su motyvuotu prašymu dėl lėšų skyrimo generatoriaus įsigijimui. Finansavimas buvo skirtas savivaldybės tarybos sprendimu.

„Generatorius jau nupirktas už 26 tūkst. eurų, be pastatymo kaštų: pagrindo paruošimo, pajungimo prie poliklinikos elektros tinklo. Generatorius jau pakeliui, jis gabenamas iš Vokietijos. Tikimės, kad per rugpjūtį bus pastatytas. Pagrindą generatoriui jau pasiruošėme. Iki šiol neturėjome tokio svarbaus aparato, užtikrinančio nepertraukiamą elektros tiekimą“, – kalbėjo D. Kondratenkienė.

Naujasis generatorius bus naudojamas Rokiškio poliklinikos darbui ir greitosios medicinos pagalbos veiklai užtikrinti, sutrikus elektros energijos perdavimui.

Savo lėšomis

Rokiškio rajono ligoninė generatoriaus pirkimą derino jau nuo praėjusių metų. Iš pradžių buvo planuojama renovuoti vieną iš šalia esančių pastatų ir aparatą statyti ten, tačiau užsitęsus pirkimo procedūroms ir paaiškėjus, kad toks kelias pernelyg brangus, buvo pasirinktas kitas variantas.

„Generatorius nupirktas kartu su konteineriu, kuris bus pastatytas šalia ligoninės pastato. Elektros aparatą už 37 937 Eur įsigijome iš ligoninės sukauptų lėšų. Šią savaitę jis bus pastatytas ir pajungtas. Iki šiol neturėjome generatoriaus“, – sakė Raimundas Martinėlis, Rokiškio ligoninės direktorius.

Turėjo akumuliatorius

Elektros generatorius taip pat bus naudojamas įstaigos veiklai užtikrinti, jeigu ilgesniam laikui sutriks elektros tiekimas.

„Iki šiol turėjome atsarginius akumuliatorius, kurie galėjo užtikrinti operacinės darbą, kelias valandas nutrūkus elektros tiekimui. Tuo tarpu naujasis generatorius galės užtikrinti visos įstaigos veiklą neribotą laiką“, – teigė R. Martinėlis.

Virsta realybe

Rajono meras R. Godeliauskas džiaugėsi, kad planai ir kalbos virsta realybe.

„Jau šiomis dienomis mūsų gydymo įstaigos, tiek Rokiškio ligoninė, tiek Rokiškio PASPC, bus aprūpinti galingais elektros generatoriais. Galėsime jaustis ramiau, jei elektros tiekimas būtų nutrauktas ilgesniam laikui, nes gydymo įstaigos galės netrukdomai tęsti savo darbą“, – sakė R. Godeliauskas.

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video