Rokiškio medikai į Ukrainą nevyko, bet yra pasiruošę pagelbėti vietoje (0)

Publikuota: 2022-05-02 Kategorija: Aktualijos
Rokiškio medikai į Ukrainą nevyko, bet yra pasiruošę pagelbėti vietoje
Rokiškio Sirena nuotr. / Dėl asmens duomenų apsaugos neskelbiama ar artimiausiu metu Rokiškio medikai vyks į misiją Ukrainoje.

Gegužės 1-ąją iš misijos Ukrainoje grįžo 12 gydytojų ir slaugytojų iš Lietuvos. Tarp jų rokiškėnų nebuvo. „Rokiškio Sirenai“ Sveikatos apsaugos ministerija patvirtino, kad Rokiškio medikai su šia komanda nevyko. Ar mūsiškiai vyks į kitas misijas karo zonoje Ukrainoje, duomenų nepateikė dėl asmens duomenų apsaugos.

Užsirašė beveik visi

VšĮ Rokiškio pirminės asmens sveikatos priežiūros centro (PASPC) direktorės Danguolės Kondratenkienės nuomone, vykti į kariaujančią šalį būtų tikslinga gydytojams specialistams: chirurgams, traumatologams, reanimatologams, kurie teikia paslaugas traumas patyrusiems asmenims.

„Aišku, slaugos personalo rankų ten tikrai reikia, bet tokiam žingsniui, kaip vykti dirbti į karo apimtą šalį, reikia ypatingo pasiruošimo. Tačiau patriotizmo mūsų kolektyvui netrūksta, nes sudarant sąrašą darbuotojų, kurie pagelbėtų VšĮ Rokiškio rajono ligoninei, esant dideliam sužeistų asmenų skaičiui, susirašė beveik visi darbuotojai“, – sakė D. Kondratenkienė.

Pritaria ir skatina

VšĮ  Rokiškio rajono ligoninės direktorius Raimundas Martinėlis patikino, kad jo vadovaujamos gydymo įstaigos medikai buvo informuoti apie galimybę vykti į Sveikatos apsaugos ministerijos organizuojamą misiją Ukrainoje teikti asmens sveikatos priežiūros paslaugų.

„Dėl vykimo į misiją medikai turi galimybę registruotis SAM tinklalapyje. Informuoti apie darbuotojų apsisprendimą negalime dėl asmens duomenų apsaugos. Medikų savanorystei pritariu ir skatinu“, – teigė R. Martinėlis.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video