Rokiškio miesteliuose bankomatų dar teks palaukti (0)

Publikuota: 2022-05-09 Kategorija: Aktualijos
Rokiškio miesteliuose bankomatų dar teks palaukti
Rokiškio Sirena nuotr. / Iki rugpjūčio vidurio Juodupėje, Obeliuose ir Pandėlyje turi atsirasti bankomatai.

Gegužės pradžioje šalyje pradėjo veikti pirmieji keturi bankomatai iš šimto, kurie numatyti įrengti šimte Lietuvos vietovių. Lietuvos banko duomenimis, Rokiškio rajone bankomatai turėtų atsirasti Juodupėje, Obeliuose ir Pandėlyje, tačiau tiksli data dar neatskleidžiama.

Atsižvelgė į kriterijus

Kaip „Rokiškio Sirenai“ sakė Edita Lisinskaitė, Lietuvos banko Politikos, emisijos ir kontrolės skyriaus vyriausioji specialistė, siekiant užtikrinti, kad bankomatų tinklas šalyje būtų plečiamas skaidriai ir objektyviai, gyvenamosios vietovės, kuriose bus įrengti bankomatai, parinktos atsižvelgiant į du dalykus. Pirmas, pagal „Tarpusavio supratimo memorandume siekiant užtikrinti grynųjų pinigų prieinamumą Lietuvoje“ nustatytus kriterijus. Antras, atsižvelgiant į šalies demografines bei geografines charakteristikas, vadovaujantis oficialia Lietuvos statistikos departamento informacija.  

„Memorandumu nustatyti grynųjų pinigų prieinamumo kriterijai, pagal kuriuos buvo parinktos bankomatų vietos, kad ne mažiau kaip 90 proc. Lietuvos gyventojų pasiektų artimiausią bankomatą arčiau nei 10 km atstumu. Taip pat įrengiant bankomatus gyvenamosiose vietovėse, kuriose gyvena nuo 2 tūkst. iki 4 tūkst. gyventojų, ir nuo centro 10 km atstumu realiu keliu nėra bankomato, arba kur gyvena mažiau nei 2 tūkst. gyventojų“, – sakė E. Lisinskaitė.

Sąlygos tokios pat

Juodupėje, Obeliuose ir Pandėlyje bus pastatyti bendri bankomatai, kuriais galės naudotis visų bankų: „Swedbank“, SEB banko, „Luminor Bank“, „Šiaulių banko“, „Citadele banka“,  Lietuvos Kredito unijų grupės, klientai. Iš naujų bankomatų gyventojai galės išsigryninti pinigų tokiomis pačiomis sąlygomis, kaip ir iš savo bankomatų.

Numatyta, kad nauji bankomatai turės būti aprūpinti ir smulkaus nominalo – 10, 20 ar 50 eurų banknotais.

Pasak Lietuvos bankų asociacijos Komunikacijos vadovė Valerijos Kiguolienės, planuojamų įrengti bankomatų sąrašas paskelbtas interneto svetainėje BANKOMATAS.LT ir, vykstant darbams, nuolat atnaujinamas, nurodant konkrečių bankomatų veiklos pradžią, adresą ir darbo laiką. Darbai vyksta pagal planą – įrengti visus 100 naujų bankomatų ketinama iki rugpjūčio vidurio.

Šiuo metu Rokiškio rajone yra 9 bankomatai.

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video