Rokiškio miesto autobusų stotelių dekoruotojus ir klausinėja, ir vaišina (foto) (0)

Publikuota: 2022-11-08 Kategorija: Aktualijos
Rokiškio miesto autobusų stotelių dekoruotojus ir klausinėja, ir vaišina (foto)
Rokiškio Sirena nuotr. / Dvylika miesto viešojo transporto stotelių dekoruotos skirtingomis spalvomis ir užrašais.

Šią savaitę – nuo pirmadienio iki trečiadienio, visos dvylika Rokiškio mieste esančių autobusų stotelių nušvito ryškiomis mūsų miesto prekinio ženklo spalvomis. Jų dekoravimo darbus atliekantys vilniečiai sakė, kad Rokiškis – vienas iš nedaugelio taip besipuošiančių miestų, o rokiškėnai – smalsūs ir vaišingi žmonės.

Turi planą

Pasak Irenos Matelienės, Rokiškio rajono savivaldybės Komunikacijos ir kultūros skyriaus vedėjos, Rokiškio logotipu ir spalvomis papuoštos absoliučiai visos viešojo transporto stotelės.

„Nuo spalio pabaigos po Lietuvą tarpmiestiniais maršrutais jau važiuoja „Rokiškio autobusų parko“ autobusas, dekoruotas Rokiškio stilistika. Šią savaitę bus baigtos puošti ir miesto autobusų stotelės. Rengiamas dar vienas projektas – stilizuota sienelė mūsų savivaldybės pirmo aukšto salėje, kuri tarnautų tiek kaip kilnojama siena patalpos erdvei dalinti, tiek kaip foto siena. Jei pavyktų šį projektą įgyvendinti, šis transformuojamas stendas turės platų pritaikymą: jo dalį bus galima naudoti pristatant Rokiškį parodose, taip pat savivaldos informaciniuose renginiuose. Ne mažiau svarbus ir estetinis aspektas. Pirmo aukšto salėje vyksta vieši posėdžiai, susitikimai, ten renkasi miesto žmonės ir svečiai. Norisi, kad aplinka būtų jaukesnė, vyrautų daugiau spalvų“, – kalbėjo I. Matelienė.

Kiek kainavo

Vienos miesto stotelės atnaujinimas savivaldybės biudžetui atsiėjo 486 eurų, į šią sumą įskaičiuotos dizaino, plėvelės, klijavimo ir garantinio aptarnavimo paslaugos, kitos medžiagos, taip pat, pasibaigus dekoratyvios plėvelės eksploatacijos laikui, jos nuklijavimas.

„Tikimės, kad naujas papuošimas tarnaus nuo vienerių iki poros metų, nors iš patirties matome, kad Rokiškio – Lietuvos kultūros sostinės reklama, atlaikė net ketverius metus“, – sakė I. Matelienė.

Kiti šių metai projektai susiję su smulkia atributika ir reprezentacinėmis dovanomis, o dėl kitų metų – neaišku, viskas priklausys nuo savivaldybės biudžeto, skirto leidybos ir komunikacijos priemonėms. Kaip pajuokavo pašnekovė, idėjos nekainuoja, kainuoja jų įgyvendinimas.

Gyventojams smagiau

Kaip „Rokiškio Sirenai“ sakė stotelių dekoravimo darbus atliekančios Vilniaus įmonės „Sparti reklama“ darbuotojai Antanas ir Ramūnas, Rokiškis vienas – iš retų Lietuvos miestų, kurie viešąsias erdves puošia savo prekiniu ženklu. Tai jie vertina teigiamai, nes miestas tampa gyvesnis, stotelės įdomesnės, todėl ir gyventojams smagiau.

„Antradienis – antroji mūsų darbo diena Rokiškyje. Šiandien tikimės užbaigti klijuoti visas likusias autobusų stoteles. Jūsų mieste dar esame dirbę Rokiškio ralyje“, – sakė Ramūnas.

Pasak Antano, spalvingos stotelės gerokai pagražino miesto veidą, o tai pastebi ir miestelėnai.

„Vakar prie mūsų priėjo kelios močiutės, kurios ir džiaugėsi, jog bus gražu, ir pergyveno, kad jaunimas nenuplėštų. Tiesą sakant, turime nemažai darbo, nes reikia paruošti stiklus plėvelės klijavimui, todėl teko ir purškiamus dažus nugramdyti, ir grifičius nuvalyti“, – teigė Antanas.

Kol vilniečiai dirbo, jiems rokiškėnų dėmesio netrūko, nes vieni smalsavo ir klausinėjo kas čia bus, o močiutės juos ir dar spurgomis vaišino.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video