Rokiškio rajone yra per 300 kapinių, veikiančių – vos trečdalis (0)

Publikuota: 2023-11-02 Kategorija: Aktualijos
 Rokiškio rajone yra per 300 kapinių, veikiančių – vos trečdalis
„Rokiškio Sirena“ / Asociatyvi nuotr.

Neseniai buvo patikslintas Rokiškio rajono savivaldybės kapinių sąrašas, jame nurodoma, kad rajone yra 328 kapinės, iš jų 94 – veikiančios. Riboto laidojimo kapinių yra 16, neveikiančių – 218, dar 16 kapinių įrašyta į kultūros vertybių registrą. Prieš tai paskutinį kartą sąrašas buvo tvirtintas 2016 m., pagal įstatymą, jis bus peržiūrimas kasmet.

Daugiausia Pandėlio seniūnijoje

Juodupės seniūnijoje veikia 11 kapinių, riboto laidojimo kapinės yra Jutkių kaime. Jūžintų seniūnijoje veikia kapinės pačiame miestelyje, Rageliuose bei Čivyliuose, o Mičiūnų, Kulių ir Pilkėnų kaimuose laidojama ribotai, kitose 23 seniūnijoje esančiose kapinėse nebelaidojama. Kamajų seniūnijoje yra 17 veikiančių ir riboto laidojimo kapinių, Kazliškio seniūnijoje – 7, Kriaunų – 10, Panemunėlio seniūnijoje amžino poilsio vietų, kuriose iki šiol laidojami žmonės, yra Joneliškių, Jurkupių, Kavolių ir Šetekšnų kaimuose. Pandėlio seniūnijoje veikiančių kapinių sąraše įrašytos 24 laidojimo teritorijos, Obelių seniūnijoje – 21, Rokiškio kaimiškojoje seniūnijoje veikia Čedasų, Žiobiškio, Miliūnų, Moškėnų, Martiniškėnų ir Sniegių kapinės, ribotai laidojama Ruopiškio sentikių kapinėse.

Per metus – 200 žmonių

Didžiausios veikiančios kapinės – Kalneliškių ir Rokiškio miesto kapinės, priklausančios Rokiškio miesto seniūnijai. Vien šiose kapinėse 2022-aisiais atgulė 203 žmonės (2021 m. – 249).

Rokiškio rajono savivaldybės tarybos posėdyje tikslinant kapinių taisykles, atsisakyta perteklinių reikalavimų išduodant leidimus laidoti. Kreipiantis dėl leidimo laidoti, užteks pateikti rašytinį prašymą, savo asmens dokumentą ir medicininį mirties liudijimą ar Sveikatos apsaugos ministro patvirtintos formos medicinos dokumentų išrašą, jeigu norima laidoti žmogaus vaisių (vaisius iki 22-os nėštumo savaitės). Testamento ir įgaliojimo seniūnai ar kiti įgalioti kapinių prižiūrėtojai neturi prašyti.

Skaitmeninimas neprasidėjo

Kol kas Rokiškio rajone esančios kapinės nėra skaitmenizuotos. Pasak Rokiškio r. savivaldybės administracijos Architektūros ir paveldosaugos skyriaus vyriausiosios specialistės Audronės Gavėnienės, dar 2022 m. savivaldybė teikė paraišką Ekonomikos ir inovacijų misterijos kvietimu, tačiau paraiška buvo atmesta dėl kriterijų neatitikimo, taigi procesas dėl kapinių skaitmeninimo sustojęs.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video