Rokiškio rajono savivaldybėje lankėsi delegacija iš Lenkijos miesto Lowicz (0)

Publikuota: 2022-05-27 Kategorija: Aktualijos
Rokiškio rajono savivaldybėje lankėsi delegacija iš Lenkijos miesto Lowicz
Rokiškio rajono savivaldybės nuotr. / Rokiškio rajono savivaldybėje lankėsi delegacija iš Lenkijos miesto Lowicz

Gegužės 26 d. Rokiškio rajono savivaldybėje lankėsi delegacija iš Lenkijos miesto Lowicz. Su šiuo miestu ryšių jau turima – juos yra užmezgęs Rokiškio profesinio mokymo centras, Bajorų kaimo lėlių teatro „ČIZ“ kolektyvas.
 
Į susitikimą Rokiškio rajono savivaldybėje atvyko Marcin Kosiorek - Lowicz apygardos viršininkas (Starosta Lowicki); Jerzy Zabost - mokyklos direktorius; Piotr Sloma – mokyklos direktoriaus pavaduotojas, Rokiškio profesinio mokymo centro direktorė Diana Giedrikienė. Šį atsinaujinusį, modernų profesinio mokymo centrą svečiai aplankys rytoj.
 
Vizito tikslas – rasti tarpusavio bendradarbiavimo galimybių. Savivaldybės Komunikacijos ir kultūros skyriaus vedėja Irena Matelienė informavo apie procedūras, kurios kurių turėtų būti laikomasi prieš pasirašant bendradarbiavimo sutartį. „Maloniai pakvietėme delegacijos atstovus atvykti į Rokiškio miesto gimtadienio šventę, kurios metu būtų galima, iš anksto suderinus, pasirašyti ir ketinimų protokolą. Jeigu bendradarbiavimas bus sklandus ir rezultatyvus, bus prašoma Rokiškio rajono savivaldybės tarybos pritarimo pasirašyti tarptautinio bendradarbiavimo sutartį“, - kalbėjo I. Matelienė.
 
Rokiškio rajono meras Ramūnas Godeliauskas teigė, kad dažniausiai, bendradarbiavimas prasideda nuo kultūros ir tikisi, kad miesto šventė bus pirmas žingsnis prasmingo ir tikslingo ryšio užmezgimo link.
 
Lowicz svečiai pristatė, kaip agrokultūros kraštą, kuriame dominuoja vaisių ir daržovių auginimo, mėsos ir pieno perdirbimo įmonės. Aptartos ir kitos problemos – pandemijos laikotarpis, palietęs visą pasaulį bei karas Ukrainoje, kuris ypač suvienijo tiek Lietuvą, tiek Lenkiją. Lenkijos atstovų teigimu, dabar ypač svarbus šalių tarpusavio bendradarbiavimas ir pagalba.
 
Rokiškis – ne paskutinė delegacijos stotelė. Svečiai po vizito mieste išvyks į Jekabpilio miestą Latvijoje, kuriame įsikūrusi agronomijos mokykla švęs garbų jubiliejų.
Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video