Rokiškio savivaldybė ieško pedagogų ir yra pasiryžusi jiems mokėti solidžias išmokas (0)

Publikuota: 2022-07-27 Kategorija: Aktualijos
Rokiškio savivaldybė ieško pedagogų ir yra pasiryžusi jiems mokėti solidžias išmokas
Rokiškio Sirena nuotr. / Rokiškio rajono švietimo įstaigose trūksta penkiolikos specialistų.

Rokiškio savivaldybė į rajoną stengiasi pritraukti kuo daugiau trūkstamų specialistų. Šįkart sudaryti reikalingų švietimo darbuotojų sąrašai. Specialistams, kurie išreikš pageidavimą dirbti mūsų krašto švietimo įstaigose, bus skiriama finansinė parama. Šiuo metu piniginės kompensacijos iš rajono savivaldybės biudžeto jau yra mokamos medikams, numatytos ir policijos pareigūnams, kurie norės įsidirbti Rokiškyje.

Kiek trūksta?

Dar praėjusių metų gruodį Rokiškio rajono savivaldybės taryba patvirtino švietimo darbuotojų sąrašą, kurie gali pretenduoti į vienkartines pinigines kompensacijas. Pasibaigus mokslo metams krašto ugdymo įstaigų vadovai sudarė trūkstamų specialistų sąrašus, kad prasidėjus ateinančiam rugsėjui jų netrūktų.

Pasak Rokiškio rajono mero Ramūno Godeliausko, šiuo metu krašto švietimo įstaigose trūksta 15 specialistų: 3 specialiųjų pedagogų-logopedų, po 2 ikimokyklinio ugdymo ir choreografijos mokytojų, psichologų, po 1 pradinio ugdymo ir matematikos mokytojų, lengvosios ir sunkiosios atletikos trenerių, kulkinio šaudymo ir krepšinio trenerių.

„Siekdama patenkinti trūkstamų specialistų poreikį, mūsų savivaldybė dar pernai parengė švietimo darbuotojų skatinimo programą. Gyvename konkurencinės kovos dėl specialistų sąlygomis. Žiūrėdami į priekį ir įvertindami tiek esamų pedagogų amžiaus vidurkį, tiek siekiančiųjų šios specialybės skaičių, privalome pasiruošti ir pradėti realius darbus, kaip sudominti pedagogus rinktis būtent Rokiškį“, – sakė R. Godeliauskas.

Kokio dydžio?

Švietimo darbuotojas, kuris išreikš pageidavimą įsidarbinti Rokiškio rajone ir gauti piniginę išmoką, turės čia deklaruoti ir savo gyvenamąją vietą. Būsimieji specialistai gali pretenduoti į tris išmokų rūšis: būsto įsigijimui, gyvenamųjų patalpų remontui ir studijoms apmokėti.

Į Rokiškį atvykusiems pedagogams iš savivaldybės biudžeto bus mokamos lėšos, už kurias jie galės įsigyti gyvenamąjį būstą. Tokiu atveju specialistui būtų kompensuojama ne daugiau kaip 15 tūkst. eurų per 5 metus ir ne daugiau kaip 3 tūkst. per 1 metus.

Taip pat numatoma kompensuoti dalį lėšų jau turimo būsto rekonstrukcijai ar remontui Rokiškio rajono savivaldybėje. Šiuo atveju specialistui planuojama mokėti ne daugiau kaip 9 tūkst. eurų per 3 metus ir ne daugiau kaip 3 tūkst. eurų per 1 metus.

Tie pedagogai, kurie norės persikvalifikuoti, taip pat galės pretenduoti į išmoką studijoms apmokėti. Specialistui bus kompensuojama ne daugiau kaip 2 tūkst. eurų per 2 metus ir ne daugiau kaip 1 tūkst. eurų per 1 metus.

Kai mokyklų vadovai suras trūkstamus darbuotojus, dėl finansavimo kreipsis į Rokiškio savivaldybės administraciją, kuri ir skirs išmoką.

Reikės atidirbti

Finansinės priemonės gali būti skiriamos – bendrojo ugdymo mokytojams, specialiesiems ir socialiniams pedagogams, neformaliojo švietimo mokytojams, ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo mokytojams, psichologams, treneriams, kurie įsidarbins ir dabar dirba Rokiškio rajono savivaldybės įstaigose, o jų gyvenamoji vieta deklaruota mūsų rajone.

Tiesa, už savivaldybės skirtą išmoką bus prašoma ir atidirbti – ne trumpiau kaip 1 metus nuo sutarties pasirašymo, į šį laiką nebus įskaičiuojamos nėštumo ir gimdymo atostogos bei vaiko priežiūros laikotarpis. Taip pat reikės dirbti ne mažesniu nei 0,9 pareigybės darbo krūviu, o tam, kad susirinkti privalomas darbo valandas, bus galime darbuotis keliose švietimo įstaigose.  

Švietimo darbuotojas išmoką galės gauti tik vieną kartą.

Yra susidomėjusių

Šiuo metu piniginės kompensacijos iš rajono savivaldybės biudžeto jau yra mokamos medikams, numatytos ir policijos pareigūnams, kurie norės įsidirbti Rokiškyje. Pasak mero, skatinimo programos neabejotinai pasiteisino.

„Turime porą gydytojų rezidentų, kurie jau sudarė sutartis su Rokiškio ligonine ir baigę studijas grįš dirbti čia. Turime du šeimos gydytojus rezidentus, kurie pasinaudos teise į stipendiją rezidentūros metu, o po to grįš dirbti į Rokiškio pirminės asmens sveikatos priežiūros centrą. Turime ir gydytojų, kurie jau dirba, sudarę sutartis penkeriems metams. Nors programą dėl policijos pareigūnų skatinimo tik patvirtinome, mano žiniomis jau yra net šeši jauni žmonės, siekiantys studijuoti Policijos mokykloje ir pasinaudoti teise į mūsų skiriamą stipendiją“, – kalbėjo R. Godeliauskas.

Sunku įvertinti

Visa parama, numatyta specialistų pritraukimui į Rokiškį, skiriama iš savivaldybės biudžeto lėšų. Išskyrus gydytojų rezidentų stipendijas, kurias gydymo įstaigos gali mokėti iš savo uždirbtų lėšų.

„Žinoma, už tas lėšas galima būtų įrengti, pavyzdžiui, 50 metrų šaligatvio. Bet tokiu atveju užsiduokime sau retorinį klausimą ar bus kam vaikščioti tuo šaligatviu, jei po kelerių metų nebus kam mokyti vaikų, nebus kam gydyti sergančiųjų ar bus tiesiog nesaugu eiti tuo šaligatviu. Švietimas, sveikatos priežiūra, socialinė sritis bei gyventojų saugumas – pačios svarbiausios sritys. Jei dėl specialistų trūkumo jos pradės šlubuoti ir gyventojai nebegalės gauti šių paslaugų, patikėkite, visos kitos taps nebe tokios ir reikalingos“, – tvirtino rajono vadovas.

Kiek konkrečiai savivaldybės biudžetui atsieitų specialistų pritraukimo programos, R. Godeliausko teigimu, paskaičiuoti negalima, nes neįmanoma tiksliai įvertinti kiek įstaigų vadovams pavyks surasti reikiamų specialistų. Be to, visos paramos mokamos dalimis kasmet, kol specialistas dirba įsipareigotu laikotarpiu ir priklauso nuo jo pasirinkto paramos varianto. Preliminariai metams tam reikėtų 20–30 tūkstančių eurų.

Prieš dešimtmetį

Rokiškio rajone gydytojų, pedagogų ir policijos pareigūnų rėmimo programos priimtos per pastaruosius trejetą metų. Įdomu tai, jog gydytojų rezidentūros studijų apmokėjimą dar prieš dešimtmetį pradėjo taikyti Rokiškio rajono ligoninės direktorius Raimundas Martinėlis. Ligoninė tai darydavo iš savo uždirbtų lėšų ir tokiu būdu paskatino grįžti į Rokiškį ne vieną gydytoją.

„Mūsų sprendimu, tai daroma jau iš savivaldybės biudžeto lėšų, nes, mano nuomone, tai neturi būti tik įstaigos vadovų „galvos skausmas“. Juolab kad dėl šių specialistų trūkumo privalome konkuruoti su kitomis savivaldybėmis. Tikiu, kad mums sekasi ir viskas bus gerai“, – sakė R. Godeliauskas.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video