Rokiškio turizmo informacijos centras vėl bus jungiamas prie muziejaus (0)

Publikuota: 2023-09-29 Kategorija: Aktualijos
Rokiškio turizmo informacijos centras vėl bus jungiamas prie muziejaus
Kristinos Ramanauskaitės nuotr. / Rokiškio TIC nuo kitų metų bus jungiamas prie muziejaus

Biudžetinė įstaiga Rokiškio turizmo informacijos centras (TIC) iki 2023 m. gruodžio 31 d. bus reorganizuota, prijungiant ją prie biudžetinės įstaigos Rokiškio krašto muziejaus. Šiam sprendimui pritarta ketvirtadienį vykusiame Rokiškio rajono savivaldybės tarybos posėdyje.

Dalintųsi žmogiškaisiais ištekliais

Jungiant abi įstaigas, tikimasi efektyviau panaudoti žmogiškuosius išteklius, anot pranešėjos Giedrės Kublickienės, posėdyje pristačiusios projektą, Rokiškio turizmo informacijos centre pajėgumai  nedideli, jiems reikia pagalbos, tiek valdymo, administravimo, metinio planavimo veiklose, tiek ūkio dalyje. Muziejaus ūkio dalies skyrius galėtų pagelbėti turizmo centrui, nes TIC darbuotojos dažnai vyksta į Bradesių stovyklavietę, kurioje dirba tik sezoniniai darbininkai. Išsprendus šią problemą, Bradesių stovyklavietė esą visus metus būtų prižiūrima ir veiktų. „Visi puikiai suprantame, kad šiuo metu turizmo informacijos centras negali koncentruotis į Rokiškio krašto žinomumo garsinimą ir jiems reikalinga pagalba, nes jie vykdo daug veiklų“, – sakė G. Kublickienė.

Abejojo ekonominiu pagrįstumu

Tarybos narė Raimonda Stankevičiūtė-Vilimienė abejojo šio sprendimo ekonominiu pagrįstumu, nežiūrint to, kad liks vienas vadovas ir bus dalinamasi techniniais darbuotojais. Pasak politikės, visa tai galima spręsti kitu būdu, skirti daugiau etatų įstaigai, kuri užsiima Rokiškio rajono turistiniu „viršeliu“. „Man atrodo, kad šiuo klausimu eilinį kartą labai skubama ir po trejų metų spręsime, kaip atskirti sujungtas įstaigas ir atsiprašinėsime. Šio klausimo tikrai nepalaikysiu, nes geriausių sprendimų nebuvo ieškota“, – savo poziciją per posėdį išsakė R. Stankevičiūtė-Vilimienė.

Nėra blogiausias variantas

Tarybos narys Algis Kazulėnas atkreipė dėmesį, kad TIC problemos tęsiasi jau nemažai metų. Kai centras buvo kuriamas, jis veikė prie muziejaus, paskui atsiskyrė ir dirbo savarankiškai. „Bet matome, kad nepasiteisino, vėl jungiame. Manau, tai nėra blogiausias variantas“, – sakė politikas ir akcentavo, kad nauja muziejaus direktorė sustiprins tą veiklą. Kiti tarybos nariai kalbėjo apie asmenybių trūkumą, atkreipė dėmesį, kad vadovo pozicija lems, kaip keisis TIC veikla. Egidijus Vilimas išsakė mintį, kad efektyviam TIC valdyme turi dalyvauti privatūs paslaugų teikėjai.Posėdžiui pirmininkavęs Ramūnas Godeliauskas priminė, kad kol kas įstatymas neleidžia dalyvauti privatiems asmenims turizmo centrų veikloje, nors idėja būtų gera.

Nenubraukti darbų

Rokiškio krašto muziejaus direktorė Aušra Gudgalienė sakė pirmiausiai norinti padėkoti TIC darbuotojams, kurie dirbo, kūrė, dalinosi idėjomis ir tiems, kurie dabar tebedirba.

 „Naudą pamatysime po kurio laiko, dirbti įmanoma ir susijungus, nematau didelių problemų, – apie TIC reorganizaciją sakė pašnekovė. – Mane šiek tiek liūdina, kai sakoma, kad visą tą laiką, kol dirba, TIC nieko nenuveikė. Taip nėra, jis puikiai atliko tą pagrindinį darbą, garsino, populiarino Rokiškio kraštą kaip galėjo, turėdami tokius resursus, įgyvendino daug projektų, normaliai vykdė savo misiją. O jeigu keliame reikalavimus ir norime rezultato, turėtume pirma susitarti, kokie mūsų lūkesčiai, įvardyti kiekybinius rodiklius, kurių tikimasi. Ar norime milijono lankytojų per metus? Nes pasakyti, kad dabar bus pradėtas garsinti Rokiškis, o iki tol to nebuvo daroma, nebūtų teisinga“.

Įvertins darbų aprėptį

A. Gudgalienė sako, kad pokyčiai vyksta, mieste daugėja apgyvendinimo įstaigų, vadinasi, yra poreikis, kad jos atsirastų. Man norisi labiau pasidžiaugti tuo, kas yra padaryta. Žmogiškuosius išteklius ir jų paskirstymą muziejaus vadovė sako įvertinsianti, kai įstaigos pradės dirbti kartu ir paaiškės darbų aprėptis. Muziejus turi ūkio skyrių, ūkio skyriaus vadovą, bet nereikėtų suprasti, kad dabar žmonės turi laisvo laiko, kurį galėtų  įprasminti  prisidėdami prie įvairių darbų turizmo informacijos centre. Dėl personalo administravimo ar buhalterinės apskaitos krūvis labai nepadidės, bet dėl ūkinio aptarnavimo turiu nuogąstavimų, kad gali būti sunkiau sudėlioti darbus“, – sakė direktorė.  

Ieškoti sklaidos kanalų

Kaip vieną svarbesnių dalykų sėkmingam TIC darbui, A. Gudgalienė minėjo veiklos išgryninimą ir pardavimų vadybos stiprinimą. Anot pašnekovės, TIC turi užsiimti informacijos rinkimu, analize, apibendrinimu ir pateikimu. Dabar centras labai daug laiko skiria kitoms veikloms, kuria turizmo produktus. „Turizmo produktus vietiniams ir atvykstantiems kuriame mes – muziejus, kultūros centras. Turizmo informacijos centras turėtų susitelkti į pagrindinę misiją – kaip parduoti informaciją, ieškoti komunikacijos priemonių ir naujų sklaidos kanalų“, – sakė A. Gudgalienė.   

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video