Rokiškio TVIC ir privataus muziejaus konfliktą glaistė rajono valdžia (0)

Publikuota: 2022-08-12 Kategorija: Aktualijos
Rokiškio TVIC ir privataus muziejaus konfliktą glaistė rajono valdžia
Rokiškio Sirena nuotr. / Įsižiebęs konfliktas buvo „gesinamas“ mero kabinete.

Paprastas nesusipratimas tarp privačios ir valdiškos įstaigos išaugo į rajono lygio konfliktą, kai prie vieno stalo aiškinimuisi susėdo Rokiškio savivaldybės, Rokiškio turizmo ir verslo informacijos centro bei Justino Vienožinskio tėviškės bendruomenės vadovai. Skandalas, dėl kurio susitikime atsiprašinėjo rajono meras, įsižiebė dėl savivaldybei pavaldžios įstaigos darbuotojos viešai išrėžtos nuomonės apie privačią įstaigą.

Nerado ženklų

Visa ši istorija prasidėjo nuo to, kad žurnalistė panoro užsukti ir parašyti apie tarptautinę metalo meno menininkų rezidenciją ir dailininko Justino Vienožinskio tapybos darbų parodą, vykstančias J. Vienožinskio sodyboje ir muziejuje.

Šio muziejaus ir J. Vienožinskio tėviškės bendruomenės, kuri organizavo rezidencijos projektą. vadovė, menininko anūkė Nijolė Šiaučiūnienė „Rokiškio Sirenai“  pasakojo, kad viešnia, neradusi aiškių kelio nuorodų į J. Vienožinskio muziejų, paskambino ir gavo nurodymus prie ženklo „Skemai“ sukti į dešinę pusę.

„Vėliau žurnalistė apie tai su humoru parašė savo straipsnyje. Aš išsakiau nuomonę, kad ne tik kelio ženklas stovi ne ant to kelio, bet ir Rokiškio TVIC interneto puslapyje apie mus nėra informacijos, kad esame muziejus. Pažymėta, jog esame tik sodyba, apie kurią informacijos reikia ieškoti skiltyje apie žymių žmonių kapus. Po straipsnio laikraštyje Rokiškio TVIC svetainėje atsirado tekstas apie muziejų su netikslia informacija ir bent penkerius metus neegzistuojančiu laidinio telefono numeriu. Susirašėme su darbuotoja, kurios paprašiau pakeisti mūsų telefono numerį ir papildyti informaciją apie mūsų muziejų“, – pasakojo N. Šiaučiūnienė. 

„Yra stabdžiai“?

Rokiškio TVIC darbuotoja pakeitė seną telefono numerį nauju ir parašė piktoką atsakymą į laikraštį, kuriame menininko anūkei buvo pasakyta, kad „jie yra stabdžiai, kaip ir dar vienos lankytinos vietos, šeimininkai“.

„Rokiškio TVIC darbuotojos taip pat buvo prašyta įdėti medžiagą apie J. Vienožinskio darbų parodą jo vardo muziejuje ir čia vykdomas Kultūros paso bei kitas edukacijas, tačiau iki šiol ši informacija internetinėje svetainėje neatsirado. Straipsniai laikraštyje  pasiekė Rokiškio TVIC vadovę ir galiausiai merą. Manau, kad jis neturėtų atsiprašinėti už darbuotojos elgesį. Ji turėtų atsiprašinėti, o ne vadovai“, – kalbėjo N. Šiaučiūnienė. 

Pernelyg eskaluojama

Rokiškio TVIC vadybininkė Ingrida Kujelė, su kuria ir susikirto N. Šiaučiūnienės keliai, „Rokiškio Sirenai“ pateikė savo komentarą į kilusį nesusipratimą: „Manau, situacija pernelyg eskaluojama. Taip, aš sureagavau į ponios Nijolės išsakomus priekaištus laikraščio straipsnyje bei dar anksčiau buvusius J. Vienožinskio sodybos-muziejaus Faceboook paskyroje, nes, mano nuomone, pastabas, norus, priekaištus, kritiką reikia išsakyti tiesiai adresatui, šiuo atveju Rokiškio TVIC, kuriame dirbu būtent su turizmu susijusį darbą. Greičiausias visų nesklandumų sprendimo būdas – tiesioginis atviras pokalbis – užeiti, paskambinti, parašyti. Informacija apie J. Vienožinskio sodybą-muziejų atnaujinta pagal ponios Nijolės atsiųsta medžiagą – tekstą, fotografijas ir kt. Informacija apie J. Vienožinskio sodybą-muziejų visada buvo Rokiškio TVIC svetainėje. Rokiškio rajono žemėlapiuose J. Vienožinskio sodyba-muziejus yra nurodytas. Mano nuomone, šioje situacijoje pritrūko tik vieno skambučio ar elektroninio laiško“.

Daugiau emocijų?

Rokiškio TVIC direktorė Lina Valotkienė įsitikinusi, kad problema išsispręs, o šis viešu tapęs konfliktas – natūrali darbinė situacija. Ji pripažino, kad darbuotojai kasmet neperžiūri ir netikrina atnaujintos rajone esančių objektų informacijos.

„Kažkas nesusikalbėjo, kažkas išreiškė truputį daugiau emocijų. Tai ne pirmas kartas, kai konfliktas ateina iki savivaldybės vadovų. Apie mūsų įstaigą buvo visokių pasakymų, bet mes taisomės, žiūrime ar pamatuota kritika, ar ne, nes visi kritikuoja, išsako savo nuomonę. Į viską stengiamės žiūrėti pozityviai ir jau nebesakoma, kad TVIC nebedirba. Šiuo atveju kažkas kažko nepataisė, neįdėjo, bet tai rodo, kad dirbame, bendradarbiaujame. Manau, jog darbe visą laiką atsiranda nesutarimų, bet tikiu, kad viskas išsprendžiama ir nėra nepataisomų dalykų. Trūksta susitikimų, nes įpratome bendrauti laiškais ir telefonais, tačiau, kai susitinki akis į akį, situacija pasikreipia visai kita linkme. Trūksta bendravimo iš abiejų pusių, nereikia vien tik ieškoti kaltų, bet reikia atsisėsti ir išspręsti problemą. Manau, kad šiandieninę situaciją mes išsprendėme“, – kalbėjo L. Valotkienė.

Neturi skirtis

Rokiškio rajono savivaldybės Komunikacijos ir kultūros skyriaus vedėjos Irenos Matelienės nuomone, vieną ar daugiau kartų metuose Rokiškio TVIC darbuotojai turėtų peržiūrėti ir sutikrinti informaciją apie mūsų rajone esančius turizmo ir verslo objektus. Ji įsitikinusi, jeigu per metus kažkas pasikeičia mūsų rajone, žmonės patys informuos TVIC apie permainas.

„Reikia, kad mūsų klientai justų šio centro globą kartą metuose, todėl tikrai reikia su jais susisiekti. Taip pat norėtųsi, kad įstaigos ir darbuotojo pozicija per daug nesiskirtų, nes jeigu tu lojalus savo įstaigai ir tiki jos misija, darbais, po darbo užtrenkus duris sakyti savo asmeninę savo klientui man yra nesuprantama. Juolab kalbėti apie savo darbdavį viešai. Taip, esame laisva šalis, vis dėlto, turėtų pagarba, lojalumas ir konstruktyvių pasiūlymų teikimas, o ne tiesioginė tuščia kritika. Turėtų būti dialogai ir su darbdaviu, ir su klientais. Šiuo atveju, manyčiau, asmeninę nuomonę reikėtų sakyti tiems, kurie nėra klientai, o po darbo valandų su jais reikėtų laikytis įstaigos pozicijos“, – kalbėjo I. Matelienė.

Atsiprašinėti nemalonu

Pasak mero R. Godeliausko, Rokiškio TVIC esmė – kiek galima daugiau išviešinti ir pateikti tikslios informacijos apie tai, kas yra mūsų rajone, ką galima lankyti, kokios veiklos vykdomos.

„Tai – privati ar neprivati įstaiga nėra svarbu. Svarbu tai, kad kuo daugiau žmonių susidomėtų Rokiškiu ir čia atvažiuotų, lankytų įvairiausias vietas, nežiūrint pastato ar objekto priklausomybės“, – kalbėjo R. Godeliauskas.

Meras atvirai prisipažino, kad jo kadencijos metu tai jau antras kartas, kai jam tenka atsiprašyti už savivaldybei pavaldžios įstaigos darbuotojus ir tai tikrai nėra malonu.

„Tiesą sakant, tai nėra pirmas kartas, kai sulaukiame nusiskundimų dėl šios darbuotojos. Atsiprašiau už įstaigą, nes tai kenkia jos reputacijai, o ne konkretų darbuotoją, kuri, iš tiesų, yra puiki savo srities specialistė, tačiau asmenines savybes ir viešai reiškiamą nuomonę darbe tikrai reikia kontroliuoti. Iš vienos pusės mes, kaip savivaldybė, prisidedame finansiškai ir skatiname įvairias veiklas rajone, o iš kitos pusės mums pavaldi įstaiga sukuria konfrontaciją“, – sakė rajono vadovas.

Taip pat jis pažadėjo, kad bus pakoreguotas ženklų, su nuoroda į lankytiną vietą kur veikia J. Vienožinskio muziejus, išdėstymas.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video