Rokiškio vartų idėjai – du šviečiantys pasiūlymai (0)

Publikuota: 2023-11-22 Kategorija: Aktualijos
Rokiškio vartų idėjai – du šviečiantys pasiūlymai
Rokiškio Sirena nuotr. / Kiek ilgai senieji miesto vartai dar stovės – nežinia.

Lapkričio 21 d. baigėsi konkursas, kuriame Rokiškio rajono savivaldybė laukė idėjų ir pasiūlymų, kaip būtų galima atnaujinti Rokiškio miesto „vartais“ vadinamus ir pagrindinį įvažiavimą į miestą puošiančius stilizuotus vargonus. Sulaukta dviejų idėjų, kurias jungia bendras bruožas: tamsiuoju paros metu abu ženklai šviestų.

Nežino autorių

Rajono savivaldybės Komunikacijos ir kultūros skyriaus vedėjos pavaduotoja Giedrė Kublickienė sakė, kad pagal konkurso reikalavimus darbai – pateiktos idėjos – yra šifruoti, todėl autorių kol kas nežino.

„Autoriai bus atskleisti tik projektų vertinimo komisijai įvertinus pateiktas idėjas, taip pat – ar darbai atitinka konkurso specifikacijoje keltus reikalavimus. Todėl atsakyti, kas jų autoriai, ar tai buvo vietinių gyventojų siūlymai, o gal didžiųjų miestų ar net iš užsienio, atsakyti negaliu“, – šyptelėjo pašnekovė.

Kada viskas paaiškės, pasak specialistės, dar sunku pasakyti – šiuo metu yra derinamas vertinimo komisijos posėdžio laikas.

Vokai vokuose

 „Po vertinimo komisijos posėdžio pradės dirbti viešųjų pirkimų komisija, kurioje bus atliktos konkurso sąlygose numatytos procedūros: bus plėšiami antrieji vokai, kuriuose yra informacija apie idėjų autorius, vėliau vyks autorių atitikties reikalavimams vertinimas“, – laukiančias procedūras išdėstė G. Kublickienė.

Vertinimo komisiją sudaro: savivaldybės meras Ramūnas Godeliauskas, administracijos direktorius Valerijus Rancevas, kuris yra ir komisijos pirmininkas, Architektūros ir paveldosaugos skyriaus vedėjas Raimundas Simanavičius, vyr. specialistė Audronė Gavėnienė, Viešųjų pirkimų skyriaus vedėja Vida Gindvilienė, Rokiškio Jaunimo centro direktorė Inga Vagonė, Lietuvos architektų sąjungos Panevėžio skyriaus architektė Loreta Paulauskienė ir G. Kublickienė.

Trys metai įrengimui

Tačiau net ir išrinkus idėją, jos įgyvendinti niekas neskubės – 525-ąjį gimtadienį Rokiškis pasitiks atvėręs dar senuosius vartus: „Tuo atveju, jei idėjos konkurso rezultatai atitiks komisijos ir visuomenės lūkesčius, savivaldybė turės trejų metų laiko tarpą pagrindinės statybos darbų sutarties pasirašymui ir lėšų skyrimui. Tai yra idėjos konkursas, ne statybų“.

O pasiteiravus kas bus tuo atveju, jei idėjos ne visai atitiks lūkesčius ar reikalavimus, gal bus skelbiamas naujas konkursas, G. Kublickienė atsakė, kad tai yra idėjos konkursas, kurio sąlygose nėra numatyta jį skelbti pakartotinai.

Gali ir nebūti nugalėtojo...

„Jis arba įvyksta, arba ne. Sąlygose taip pat numatyta pateiktų idėjų vertinimas, vietų paskirstymas, tačiau vertinimo komisija gali ir neskirti pirmosios vietos. Gali skirti antrą ar trečią vietą. Tuo atveju, jei laimėtojas nėra išrenkamas, tariamasi atskirai, ar reikalinga, tikslinga konkursą skelbti dar kartą. Pasikartosiu – konkurso nuostatuose reikalavimo skelbti pakartotinai – nėra“, – sakė pašnekovė.  

G. Kublickienė skaičiavo, kad apie idėjos konkursą buvo skelbta oficialiame rajono savivaldybės tinklalapyje, viešųjų pirkimų sistemoje. Taip pat informacija apie konkursą išsiųsta į universitetus ir kolegijas, kuriose yra architektūros fakultetai. Pavyzdžiui, Vilnius Tech apie konkursą dalinosi Instagram paskyroje.

O prie idėjų aptarimo gali prisidėti ir gyventojai, diskutuodami bei išsakydami savo nuomonę internetu:  http://dalyvauk.rokiskis.lt

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video