Rokiškyje apsistoję ukrainiečiai dėl augintinių sveikatos rimtų bėdų neturi (0)

Publikuota: 2022-04-05 Kategorija: Aktualijos
Rokiškyje apsistoję ukrainiečiai dėl augintinių sveikatos rimtų bėdų neturi
Rokiškio Sirena nuotr. / Veterinarijos gydytojas Petras Šeškas ukrainiečių autgintiniais rūpinasi nemokamai

Lietuvoje daugėja bėgančių nuo karo baisumų ukrainiečių. Nemaža dalis jų sprunka, pasiėmę tik būtiniausius daiktus ir pasičiupę bei po pažastimi pasikišę augintinius. Rokiškio rajone jiems sudaryta galimybė veterinaro paslaugas gauti nemokamai. Jas teikia veterinarijos gydytojas Petras Šeškas. Klinika yra įsikūrusi M. K. Čiurlionio g. 1, Rokiškyje.

Klientų iš Ukrainos nestokoja

„Rokiškio Sirenos“ turimais duomenimis, Rokiškio rajone yra ne vienas Ukrainos pilietis, atsivežęs su savimi kates ar šunis. Paklausėme veterinaro P. Šeško, ar jau daug ukrainiečių kreipėsi, rūpindamiesi savo gyvūnų sveikata. Pasak šio veterinarijos gydytojo, ukrainiečius tikrai domina galimybė jo paslaugas gauti nemokamai. Gyvūnų vakcinavimo, ženklinimo, dokumentų tvarkymo paslaugos suteiktos 4 ukrainiečių augintiniams. Rimtų išgelbėtų nuo karo gyvūnų sveikatos bėdų P. Šeškui gydyti dar neteko. Šiuo metu užsiregistravę vizitui yra dar 2 gyvūnų šeimininkai, atvykę iš Ukrainos. Veterinarijos gydytojas yra įsitikinęs, kad tokių klientų, kurie turės teisę gauti paslaugas nemokamai, toliau bus dar daugiau.

Stresas veikia ir gyvūnus

Veterinaras P. Šeškas papasakojo, kad tuo metu, kai tik prasidėjo karas Ukrainoje, Lietuvos veterinarijos gydytojų asociacija organizavo mokymus, kuriuose buvo kalbėta apie psichologinės pagalbos teikimą žmonėms ir streso padarinius augintiniams. Už mokymus buvo numatyta pradinė 30 eurų auka (galima buvo paaukoti ir daugiau), o surinktos lėšos pervestos paramai Ukrainai. Šių mokymų metu veterinarijos gydytojas sakė sužinojęs, ko laukti iš savo ukrainiečių klientų. Paklaustas, ar teko matyti streso padarinius augintiniams, kurie galbūt buvo išvežti iš vietovių, kuriose girdėjosi bombų sprogimai, šaudymai ir dėjosi kiti baisūs dalykai, P. Šeškas sakė asmeniškai nesusidūręs su stresuotais gyvūnais, tačiau patvirtino, kad nesaugi aplinka veikia ne tik žmonių, bet ir gyvūnų, sveikatą bei psichiką. Gydytojas sakė galintis parekomenduoti atvykusiems su išsigandusiais augintiniais žmonėms nusipirkti augalinių raminančių preparatų, kuriais prekiauja veterinarijos vaistinės.

Kol kas nesirūpina gauti atlygį iš valstybės

P. Šeškas sakė, kad kol nemokamai paslaugas gaunančių klientų yra nedaug, jis nesirūpina gauti kompensaciją iš valstybės. Galimybė gauti pinigus už suteiktas ukrainiečiams paslaugas atseit yra, tačiau tame yra daug niuansų, dokumentų tvarkymo. Bėda ta, kad ne tik paslauga suteikiama nemokamai, tačiau už tai gydytojas dar ir pats turi susimokėti mokesčius. Pasak P. Šeško, didžiuosiuose miestuose ukrainiečių, atsivežusių augintinius, yra šimtai, o ne keletas, todėl ten dirbantiems veterinarijos gydytojams tikrai verta pasirūpinti gauti valstybės paramą. Jeigu bus sudėtinga situacija, P. Šeškas žadėjo taip pat imtis formalumų tvarkymo ir kreiptis dėl kompensavimo.

Dalintis naujiena

Rekomenduojami video