Rokiškyje atsiras M. Kubiliūtės gatvė, bus diskutuojama dėl P. Cvirkos ir S. Neries gatvių pavadinimų (0)

Publikuota: 2023-09-28 Kategorija: Aktualijos
Rokiškyje atsiras M. Kubiliūtės gatvė, bus diskutuojama dėl P. Cvirkos ir S. Neries gatvių pavadinimų
Organizatorių nuotr. / Naujo kvartalo gatvė pavadinta žinomos kraštietės vardu

Ketvirtadienį posėdžiavusi Rokiškio rajono savivaldybės taryba pritarė naujiems gatvių pavadinimams. Rokiškio mieste esanti bevardė gatvė bus pavadinta Marcelės Kubiliūtės vardu. 

Peržiūrės kitus pavadinimus

Renkant pavadinimą savo nuomonę galėjo išreikšti ir Rokiškio rajono gyventojai, vasaros pradžioje balsavę, kurios iš trijų žinomų moterų – Alės Rūtos, Matildos Olkinaitės ir M. Kubiliūtės – vardu pavadinti naujo kvartalo gatvę. Tiesa, gyventojai nebuvo labai aktyvūs, sulaukta beveik 200 nuomonių.

Tarybos narys Antanas Vagonis domėjosi, ar neplanuojama sudaryti komisijos, kuri peržiūrėtų kitų gatvių pavadinimus, tarybos nariai oponavo, kad gatvių pavadinimų keitimą turėtų inicijuoti ne komisijos, o gyventojai.

Dijana Meškauskienė pastebėjo, kad tarybos nariams niekas netrukdo teikti pasiūlymus, susitikti su vietos bendruomene, seniūnaičiais, seniūnais, ką ir buvo padariusi jos atstovaujama frakcija. Susitikime su miesto seniūnu kalbėta apie galimybę keisti kai kurių gatvių pavadinimus pasitarus su vietos gyventojais. Pasak D. Meškauskienės, jokios komisijos negali kažko „nuleisti“ iš viršaus, šiame procese turi dalyvauti gyventojai, istorikai, seniūnai.

Kvietė bendrai diskusijai

Algis Kazulėnas pratęsdamas mintį, atkreipė dėmesį, kad pirmiausiai turėtų būti diskutuojama dėl P. Cvirkos ir S. Neries gatvių pavadinimų keitimų. Dėl naujų pavadinimų bus tariamasi su gyventojais. P. Cvirkos gatvėje tėra vienas gyventojas, daugiau žmonių gyvena S. Nėries gatvėje.  Anot tarybos nario, diskusijos dėl dėl kitų gatvių medžių ar gėlių pavadinimais turėtų būti ateities klausimas.

Raimonda Stankevičiūtė-Vilimienė kalbėjo apie išplėstą komisiją, kurioje diskutuotų ne vienos, o įvairių frakcijų atstovai, istorikai ir ieškotų bendro sutarimo.

Posėdyje pritarta įvardyti dar vieną gatvę Rokiškio rajono savivaldybės Rokiškio kaimiškosios seniūnijos Vaidlėnų kaime. Gatvei suteiktas toks pat, kaip ir kaimo pavadinimas – Vaidlėnų.

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video