Rokiškyje bus perdaryta net 10 pėsčiųjų perėjų, bet – kitąmet (0)

Publikuota: 2024-06-05 Kategorija: Aktualijos
Rokiškyje bus perdaryta net 10 pėsčiųjų perėjų, bet – kitąmet
Rokiškio Sirena nuotr. / Miesto pėsčiųjų perėjų laukia pokyčiai.

Sausio mėnesio pabaigoje Rokiškio rajono savivaldybė informavo apie vienoje pagrindinių – Respublikos – miesto gatvių netolimoje ateityje laukiančius pokyčius: bus perdaromos esamos pėsčiųjų perėjos, neatitinkančios galiojančių eismo saugos reikalavimų.  

Padvigubėjo

Anot pakitimus atliksiančios įmonės AB „Via Lietuva“ atstovų, inventorizavus perėjas jų tarnybai priklausančiuose valstybinės reikšmės keliuose visoje Lietuvoje, eismo saugos reikalavimų neatitinka apie pusantro tūkstančio: yra per plačios, neapšviestos, netinkamoje vietoje, nepritaikytos žmonėms su negalia.

Metų pradžioje buvo kalbėta tik apie 5-ias Rokiškyje, Respublikos gatvėje esančias perėjas. Tačiau šios savaitės viduryje „Via Lietuva“ komunikacijos vadybininkė Eglė Nemanytė atskleidė, kad iš viso Rokiškio mieste suplanuota iš esmės suremontuoti 10 vnt. perėjų: 5 – Respublikos gatvėje, 2 – Vytauto, 1 – Taikos, 1 – Nepriklausomybės gatvėje ir 1 – Pandėlio gatvėje. 

„Respublikos g. esančiose perėjose darbai planuojami ne anksčiau kaip 2025-aisiais ir priklausys nuo skiriamo finansavimo. Šių perėjų rekonstrukcijos projektai buvo parengti visai neseniai – gegužės mėn. pabaigoje“, – teigė atstovė.

Patogiau pėstiesiems

Perėjas numatoma tvarkyti pagal pakitusius Pėsčiųjų perėjimo per kelius ir gatves organizavimo taisyklių eismo saugos kriterijus. Dabar esančio perėjos – per plačios, tad rekonstruojant bus susiaurintos iki 8,5 m pločio. Taip pat bus įrengtas kryptinis perėjų apšvietimas ten, kur jo nėra, perėjos bus pritaikomos žmonėms su specialiaisiais poreikiais – tai reiškia, kad ties kelio kirtimo vieta šaligatviai bus lygūs su gatvės važiuojamąją dalimi.

E. Nemanytės teigimu, gatvės važiuojamoji dalis ties perėjomis bus siauresnė, todėl pėstieji važiuojamoje dalyje užtruks mažiau laiko, bus patogiau stebėti eismo situaciją, kas padės geriau įvertinti atstumą iki artėjančių transporto priemonių, jų greitį bei įsitikinti, kad eiti per gatvę yra saugu.

Pašnekovės pasiteiravus, ar prasidėjus fiziniams darbams bus ribojamas/draudžiamas automobilių eismas, specialistė patikino, kad eismas nebus uždaromas, tačiau darbų metu gali būti tam tikrų apribojimų, pvz., sumažintas greitis, susiaurintas pravažiavimas.

Neteksim eismo juostos

Pasak AB „Via Lietuva“ atstovės, eismo sąlygos transporto priemonių vairuotojams iš esmės nepakis, nes perėjas numatoma siaurinti iš vieno krašto: „Bus siaurinama vienos eismo juostos sąskaita, kuri ir dabar daugiausiai naudojama automobilių statymui, o ne kaip pagrindinio eismo juosta. Tiesioginiam eismui išliks dvi eismo juostos. Įrengus siaurinimus, ir toliau viena juosta galės būti naudojama automobilių statymui, tik prie sankryžų atsiras fizinis susiaurinimas, kuris pagerins pėsčiųjų eismo kertant gatvę sąlygas, o transporto priemonės galės būti statomos už jo. Tokiu būdu automobiliai negalės būti pastatyti pernelyg arti perėjos, tai pagerins pėsčiųjų matomumą vairuotojams ir atvažiuojančių transporto priemonių matomumą pėstiesiems“.

Kokia numatytų darbų vertė specialistė atsakyti negalėjo – ji paaiškės atlikus viešojo pirkimo procedūras.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video