Rokiškyje respiratoriai – ne problema, svarbu, kad tik būtų renginių (7)

Publikuota: 2022-01-21 Kategorija: Aktualijos
Rokiškyje respiratoriai – ne problema, svarbu, kad tik būtų renginių
Rokiškio Sirena nuotr. / Žiūrovai Rokiškio kultūros centre laukiami, nežiūrint visų reikalavimų

Rokiškio kultūros centras skelbia, kad nuo 2022 m. sausio 17 d. jame vykstančiuose renginiuose visi vyresni nei šešerių metų žiūrovai privalo dėvėti ne žemesnio kaip FFP2 lygio respiratorius, priglundančius prie veido ir visiškai dengiančius nosį ir burną. Beje, šio reikalavimo turi laikytis ne tik žiūrovai, bet ir darbuotojai, vienaip ar kitaip prisidedantys prie renginių. Gerai bent tiek, kad scenoje esantiems aktoriams ar renginio vedėjams šis reikalavimas nėra taikomas.

Turės būti dalinami respiratoriai, žiūrovai įspėjami garso įrašu

Pakeisti anksčiau galiojusius reikalavimus nusprendė Ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovas Arūnas Dulkys. Be kultūros centro paskelbtos informacijos, yra ir dar keletas „smulkmenėlių“, sukursiančių kitokias sąlygas lankytis renginiuose. Skelbiama, kad būtent renginio organizatoriai privalo užtikrinti respiratorių dėvėjimo kontrolę viso renginio uždaroje erdvėje metu ir neaptarnauti respiratorių nedėvinčių asmenų. Respiratoriai turi būti dalinami renginio vietoje. Savitą atmosferą renginiui galėtų suteikti ir reikalavimas iki renginio ir per pertraukas leisti video ar garso įrašą apie privalomą respiratorių dėvėjimą, saugaus atstumo laikymąsi, rankų dezinfekcijos būtinybę bei draudimą valgyti ir gerti salėje.

Kultūros centro vadovė su situacija susitaikė

Domėjomės, kaip prie naujo reikalavimo prisitaiko Rokiškio rajono kultūros darbuotojai. Rokiškio kultūros centro direktorė Vaiva Kirstukienė sakė, kad reikalavimų kultūros centre jau laikomasi. Pasak V. Kirstukienės, respiratorius kultūros centras įsigijo iš savų lėšų, jokių problemų juos nusipirkti nebuvo. Kultūros centro direktorė naujais reikalavimais nesistebėjo: „Mūsų nuomonės seniai niekas neklausia, esame tik vykdytojai. Darome viską, kad galėtume gyventi ir veikti. Manau, nėra prasmės, galvoti, ar tai teisinga.“

A. Skardžius: Aktoriams svarbu vaidinti, o respiratoriai – ne problema

Rokiškio Rudolfo Lymano muzikos mokyklos direktoriaus pavaduotojas choreografijos skyriui Arūnas Skardžius, kuris dar yra ir ilgametis Kultūros darbuotojų profesinės sąjungos narys, taip pat spėjęs pabūti ir Rokiškio „Rotary“ klubo prezidentu, šia tema apskritai nebuvo linkęs kalbėti. Paklaustas, ką mano apie tai, kad renginiuose jau reikalingi respiratoriai, A. Skardžius turbūt tik gūžtelėjo pečiais. „Nelabai matau skirtumo. Jų reikės žiūrovams. Scenoje kol kas niekas jų nereikalauja. Nėra gi jie labai brangūs. Anksčiau prie durų dalindavome kaukes, taip bus ir su respiratoriais“. Netrukus ilgametis kultūros darbuotojas nusuko kalbą apie planuojamus renginius, kas turbūt jam pasirodė svarbiau. A. Skardžiaus nuomone, situacija dėl COVID-19 Rokiškyje nėra baisi. Pirmiausia paminėta, kad Rokiškio liaudies teatras vasario pabaigoje planuoja vykti į gastroles. Vieną po kito A. Skardžius vardijo spektaklius, kurie laukia žiūrovų: „Demokratija“ suaugusiems, „Kur dingo Elyzabet?“ „Dėdės ir dėdienės“, „Etažerės“, „Svetima žemė“... Pašnekovas pasidžiaugė rengiamu nauju kūriniu „Šepką atradau aš“, kurio premjera numatoma vasario mėnesio pabaigoje. Planuojama, kad pavasarį žiūrovams bus pristatytas spektaklis „Drakonas“. „Aktoriai nori vaidinti, būti scenoje, gal problema tik ta, kad Rokiškyje liko mažiau jaunimo“... – tęsė pokalbį Rokiškio kultūros srities entuziastas.

I. Matelienė: Svarbiausia, kad žmonės kuo mažiau sirgtų

Pakalbinome ir savivaldybės Komunikacijos ir kultūros skyriaus vedėją Ireną Matelienę. „Antrus metus gyvename su pandemija, stengiamės laikytis ir vykdyti Operacijų vadovo reikalavimus. Viską darome, ko yra reikalaujama - prieš renginį skamba įrašas, prašant laikytis apribojimų. Kurie renginiai jau įvyko, tiek darbuotojai, tiek žiūrovai dėvėjo respiratorius.“ Atsakydama į klausimą, ar šis reikalavimas teisingas, I. Matelienė buvo tvirtos nuomonės: „Savo asmeninę nuomonę apie respiratorius jau esu išsakiusi viešai anksčiau – vokiečiai net viešajame transporte juos naudoja. Nieko nenutiks, jeigu juos dėvėsime. Dėl to tikrai išgyvensime. Svarbu, kad žmonės kuo mažiau sirgtų ir kad visa tai (pandemija – autorės pastaba) kuo greičiau baigtųsi.“

Sveikatos apsaugos ministras džiaugiasi, kad renginiai kitose savivaldybėse uždraudžiami

Po reikalavimo renginiuose dėvėti respiratorius, sausio 21 d., sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys viešai išsakė savo požiūrį į renginius savivaldybėse, teigdamas, kad sveikina keleto savivaldybių sprendimus, blogėjant epidemiologinei situacijai, apskritai uždrausti renginius patalpose. Tokius sprendimus priėmė Klaipėdos ir Mažeikių rajonų savivaldybės, kurios pagal sergamumą COVID-19 jau atsidūrė prie lyderių. „Manau, kad daro teisingai, nes kiekvienas jaučia, kokie pas juos visų organizacijų, sveikatos sistemos pajėgumai, ta situacija labai dinamiška, keičiasi, toks reagavimas yra labai sveikintinas,“ – komentavo ministras. Vertinant Rokiškio rajono epidemiologinę situaciją, tikėtina, kad iki tokių sprendimų greit prieita nebus.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video