S. Skvernelis: yra visos šalies karantino tikimybė, tačiau tai atneštų daug nuostolių (0)

Publikuota: 2020-10-08 Kategorija: Aktualijos
S. Skvernelis: yra visos šalies karantino tikimybė, tačiau tai atneštų daug nuostolių
V.Skaraičio nuotr. / Premjeras Saulius Skvernelis

Premjero Sauliaus Skvernelio teigimu, jeigu koronaviruso atvejų statistika Lietuvoje toliau augs, yra tikimybė, kad šalis vėl bus „uždaryta“ – bus įvestas griežtas karantinas. Vis dėlto S. Skvernelis pabrėžė, kad tai atneštų itin daug nuostolių.

„Jei matysime, kad situacija lygiai tokiomis proporcijomis kinta, nesistabilizuoja ir jau išeina iš židinių ribų, vadinasi, bus sprendimai kitokie“, – ketvirtadienį „Žinių radijo“ laidoje „Pozicija“ sakė S. Skvernelis.

„Virusas niekur nedingo, mums reikia prisitaikyti, bet daryti viską, kad ekonomika išliktų, nes jeigu tektų šalį uždaryti, tai gali būti labai trapus žingsnis iki žlugimo“, – teigė premjeras.

Jo teigimu, aplinkybių, kad vėl reikėtų itin griežto karantino režimo šalyje, yra.

„Aš sakau labai sąžiningai – yra toks šansas. (...) Jeigu tas eksponentinis augimas, kuris dvigubinasi kas dvi savaites, pradės greitėti ir mes pasieksime 600-800 atvejų, atgal sugrįžti visiškai viską uždarius – įvedus pilną karantiną – užtruktų daugiau nei 8 savaites. Ir kokios pasekmės būtų mūsų psichologinei sveikatai, mūsų sveikatai, ekonomikai“, – kalbėjo S. Skvernelis.

Pasak premjero, žmonių elgesys lems, kaip situacija vystysis toliau. Kartu jis pabrėžė, kad gyventojai turėtų saugotis ir „daryti viską, kad galėtume valdyti situaciją“.


Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video