Sekmadienį Lietuvos bažnyčiose rinks aukas Ukrainos žmonėms (0)

Publikuota: 2024-04-12 Kategorija: Aktualijos
Sekmadienį Lietuvos bažnyčiose rinks aukas Ukrainos žmonėms
„Caritas“ nuotr. / Šv. Mišių metu aukos Ukrainos žmonėms šį sekmadienį bus renkamos trečią kartą.

Šį sekmadienį Šv. Mišių metu visose Lietuvos bažnyčiose, jau trečią kartą nuo plataus masto agresijos prieš Ukrainą pradžios, bus renkama rinkliava šios šalies gyventojams. Visos surinktos lėšos bus perduota organizacijai „Caritas“, besirūpinančiai Ukrainoje likusiais gyventojais. Taip pat „Caritas“ savanoriai rinks paramą ilgo galiojimo maisto produktais, higienos ir buitinės chemijos priemonėmis.

Kasmetinė finansinė parama

Tai – jau trečioji Lietuvos vyskupų skelbiama rinkliava. Vos tik prasidėjus karui Ukrainoje, 2022-ųjų vasarį Lietuvos tikintieji šalies bažnyčiose paaukojo 460 tūkst. eurų. Prie šios sumos tikrai nemažai prisidėjo ir Rokiškio rajone veikiančios parapijos, o vien šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčioje buvo surinkta 3 tūkst. 300 eurų.

2023 m. kovą aukos siekė 260 tūkst. eurų, Rokiškio bažnyčioje – per 2 tūkst. eurų.

Trečiojoje akcijoje šį sekmadienį taip pat dalyvaus visos parapijos be išimties. Pasak Rokiškio dekanato „Caritas“ vadovės Dangiros Šatienės, rajono bažnyčių klebonai, po šv. mišių, surinktas aukas perves į „Carito“ sąskaitą arba asmeniškai nuveš į Panevėžio vyskupijos kuriją. Kiekvienas rinksis jam priimtiniausią variantą.

Rinks ir daiktus

Kitą savaitę taip pat numatytas paramos daiktais rinkimas. Tai – jau 7-oji tokio pobūdžio akcija, nuo plataus masto agresijos prieš Ukrainą pradžios. Nuo antradienio iki ketvirtadienio „Carito“ savanoriai lauks ilgo galiojimo maisto produktų, higienos ir buitinės chemijos priemonių. Ypač prašoma aukoti sauskelnių suaugusiems bei vaikams.

D. Šatienės teigimu, Rokiškyje daiktų rinkimas vyks tik vieną dieną – balandžio 18 d. – ketvirtadienį, nuo 10 val. iki 18 val., adresu: Nepriklausomybės a. 1.

„Tik šią dieną mūsų savanoriai turi galimybę priimti atneštus daiktus. Labai prašome rokiškėnų nešti tikslingai tai, kas nurodyta. „Carito“ organizacija išsiaiškina poreikį ir akcijas organizuoja laukdami būtent to, ko prašo, ko tuo metu reikia. Kažkada labai reikėjo medicinos priemonių, bet šios akcijos metu jų nerenkame. Gal nebėra poreikio. Tad norėdami atlikti gerą darbą, negalvokite ir apie naudą sau – atiduosiu, nes noriu išsivalyti namus... Mes neturėsime kur dėti, jei iš mūsų nepaims to, ko nereikia“, – būti sąmoningais kvietė organizacijos vadovė.

Laukia tinkamų daiktų

Anot pašnekovės, deja, bet vis dar pasitaiko atvejų, kai žmonės paramos akciją supranta kaip „namų valymo“ akciją ir atneša itin prastos kokybės daiktus, pasibaigusio galiojimo maisto produktų ar vaistų: „Neša viską, ko patiems nebereikia. Kartais tai būna apskritai sunkiai nusakomos būklės daiktai. Ir paskui pyksta, jei nepaimam... Tik tokiu atveju visada pasiteiraujame žmogaus, ar jis pats nelaimės atveju norėtų gauti tokį baisų drabužį, indą, priemonę ar pan“.  

Paramos rinkimo vietų ir prašomų paaukoti daiktų bei produktų sąrašus rasite svetainėje caritas.lt

„Caritas-Spes Ukraine“ vadovas kun. Vyacheslavas Grynevychius pabrėžė, kad Lietuvos „Caritas“ buvo vienas pirmųjų ištiesusių pagalbos ranką, teikusių humanitarinę pagalbą ne tik per „Caritas“ struktūras, bet ir tiems, kurie prašė pagalbos tiesiogiai.

Visi norintys prisidėti, gali tą padaryti ir pervesdami auką į specialią Lietuvos „Caritas“ banko sąskaitą Ukrainai: LT257300010115125026.

 

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video